Szymon Brodziak pierwszym polskim artystą współpracującym z Rolls-Royce Motor Cars

brodziak rolls-royce sesja © Rolls-Royce

Udostępnij:

Szymon Brodziak jest znany ze swoich monochromatycznych fotografii i jest uznawany za mistrza czarno-białych zdjęć. Wielokrotnie nagradzany artysta posługuje się w swoich pracach szczególnie ekspresyjną estetyką. W ramach ekskluzywnej współpracy z Rolls-Royce Motor Cars, Brodziak w centrum swojego zainteresowania postawił model Wraith, opływowe coupe. Efektem tego jest sesja ukazująca unikalny, pełen napięcia związek, pomiędzy designem, potęgą a zmysłowością. Podczas wizyty w The Home of Rolls-Royce w Goodwood, w hrabstwie West Sussex, Szymon podzielił się tym, co go inspiruje.

„Jesteś tym, co widzisz” – to motto Szymona Brodziaka w prostych słowach wyjaśnia styl jego pracy i fascynację, którą wywołują zdjęcia autorstwa artysty. Opowiadają historię w bieli i czerni oraz są środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest pobudzenie wyobraźni odbiorców. W ramach współpracy z marką Rolls-Royce Brodziak sportretował model Wraith z modelką, Ludwiką Cichecką, wydobywając efekt formy i perspektywy w czerni i bieli.W ekspresyjnym i pełnym kolorów świecie Rolls-Royce’a, klient może dokonywać własnych wyborów spomiędzy najlepszych materiałów, wyrafinowanego wzornictwa oraz unikalnych zestawień kolorystycznych. A wybory te stanowią jednocześnie wymóg i inspirację. „Rolls-Royce is Bespoke” – unikalne możliwości indywidualizacji na najwyższym poziomie – tam, gdzie granice możliwości wyznacza wyobraźnia klientów, Szymon Brodziak w monochromatycznych dziełach pokazuje wspaniale prostotę charakterystycznego designu, piękno ciała kobiecego i Rolls-Royce’a.

© Rolls-Royce

– To dla mnie zaszczyt. To także wspaniały przywilej i wielkie wyzwanie, a także odpowiedzialność, by stworzyć zdjęcia, które współgrają z legendą marki Rolls-Royce Motor Cars. Przy realizacji projektów artystycznych za każdym razem inspiruje mnie miejsce powstawania zdjęć. Postrzegam Wraitha jako uosobienie ogromnej skali i luksusu. Jako taki wymagał odpowiedniego tła, zatem wybrałem jedną z moich ulubionych lokacji – hangar lotniczy, przestrzenny i surowy. W tym wnętrzu chciałem uchwycić relację dwóch piękności. Ale zawsze staram się wydobyć z obiektów coś więcej, niż czyste piękno. Moim celem jest pokazanie emocji i uruchomienie wyobraźni widzów tak, aby mogli dopowiedzieć sobie dalszą część historii. W końcu moje motto brzmi: Jesteś tym, co widzisz – powiedział Szymon Brodziak.Więcej informacji o autorze: szymonbrodziak.com

Źródło: Rolls-Royce

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również