Textar to nie tylko klocki i tarcze hamulcowe

Textar znany jest na całym świecie jako producent elementów ciernych do układów hamulcowych w samochodach. Ofertę tę uzupełnia jednak szereg innych produktów przydatnych przy wymianie zużytych części.

Uzupełnieniem oferty klocków, szczęk, bębnów i tarcz hamulcowych marki Textar są liczne narzędzia i urządzenia przydatne mechanikowi w trakcie wymiany zużytej części. Oprócz nich logo Textar firmowane są podstawowe środki smarne i płyny eksploatacyjne.

Profesjonalne serwisowanie elementów układu hamulcowego trudno wyobrazić sobie bez pomocy preparatu czyszczącego. Zawartość aerozolu „Textar Formuła XT” (poj. 500 ml), skutecznie usuwa olej, tłuszcz i brud z powierzchni elementów układu hamulcowego, a także sprzęgła i skrzyni biegów. Może być stosowany do czyszczenia rozruszników, prądnic, gaźników, pomp paliwowych, a nawet powierzchni szklanych lub metalowych przed ich klejeniem. Preparat jest całkowicie bezpieczny zarówno dla materiałów, jak i zdrowia człowieka i środowiska.

Kolejnym przydatnym produktem jest „Textar Cera Tec”. Jest to pasta (w tubie o poj. 75 ml) przeznaczona do smarowania okładzin hamulców tarczowych i bębnowych, można ją bezpiecznie stosować w układach z ABS. Jej właściwości dodatkowo redukują poziom hałasu w trakcie hamowania oraz chronią elementy metalowe przed korozją. Z powodzeniem można ją stosować także przy serwisowaniu kompresorów (pasta nie przewodzi prądu), łożysk, łańcuchów, prowadnic czy klem akumulatora.

W ofercie Textar nie mogło zabraknąć także płynów hamulcowych. Gamę tworzą produkty DOT-3, DOT-4 (ABS), DOT-4 LV (ASR/ESP) i DOT-5.1. Wszystkie płyny spełniają najwyższe normy jakości i charakteryzują się niską temperaturą wrzenia, w tym produktu zawierającego wodę. W zależności od przeznaczenia płyny hamulcowe Textar dostępne są w butelkach o pojemności 250, 500 i 1000 ml bądź 5-litrowych kanistrach.

Źródło: Textar