TOMEX Hamulce podsumowuje 2019 rok

jacek tomczyk, hamulce tomex © TOMEX Hamulce

Udostępnij:

Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce, podsumował 2019 rok dla firmy i opowiedział o planach na przyszłość. 

Pracowity, ale też udany – tak można nazwać miniony rok dla naszej firmy. W 2019 roku, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, premierę miały nasze tarcze hamulcowe, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez rynek i przede wszystkim użytkowników naszych produktów. Z tego też powodu, postanowiliśmy w 2020 roku podwoić naszą ofertę tego asortymentu. Wsłuchując się w głosy naszych partnerów biznesowych, widzimy, iż oczekują oni kompleksowych rozwiązań, dla przykładu: szerokiej oferty w zakresie klocków oraz tarcz hamulcowych od jednego, sprawdzonego producenta. Takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim pełną kompatybilność produktów.© TOMEX Hamulce

W 2019 roku uruchomiliśmy wysokowydajną technologię HybriTech – hybrydowe prasowanie klocków hamulcowych. Klocki hamulcowe wykonane w tej technologii charakteryzują się mniejszym fadingiem temperaturowym, czyli spadkiem skuteczności hamowania w wysokiej temperaturze. Ponadto takie prasowanie poprawia właściwości tłumiące kompozytu wpływając na składową histerezyjną siły tarcia (zmniejsza piski występujące podczas hamowania). Klocki te doskonale radziły sobie nie tylko podczas testów laboratoryjnych, ale także w trakcie ich mocnej eksploatacji na torach w Polsce, a także we Włoszech w trakcie tak zwanego testu 10.000 km, a obecnie znaleźć je już można na półkach naszych dystrybutorów.

Rok 2019 był dla nas bardzo pracowity także jeśli chodzi o rynki zewnętrzne, nasze stoisko można było odwiedzić podczas targów w Dubaju, Bolonii, na evencie naszego partnera w Bośni, a także na międzynarodowych targach EQUIP w Algierii. Oczywiście bardzo ważnym rynkiem dla nas jest niezmiennie rynek krajowy i już teraz zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska w ostatni weekend marca podczas Poznań Motor Show oraz w maju na targach ProfiAuto Show, na których to premierę będzie miał nasz nowy produkt skierowany w dużej mierze do użytkowników pojazdów ciężarowych. Już teraz mogę powiedzieć, że także oferta produktów dla tego segmentu pojazdów zostanie przez nas w tym roku mocno poszerzona.Nasze motto (Projektujemy Bezpieczeństwo) znajduje odzwierciedlenie we wszystkich aspektach naszej działalności – w pierwszą sobotę 2020 roku już po raz trzeci byliśmy partnerem Szkolenia Bezpiecznej Jazdy, które odbyło się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy na Torze w Łodzi. Tym samym pragniemy uczestniczyć aktywnie jako firma nie tylko w rozwoju rynku, ale także brać czynny udział w procesie szkoleń kierowców, aby stale poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach.

Źródło: TOMEX Hamulce

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również