TomTom CURFER – monitoruj wydajność samochodu

© TomTom

Udostępnij:

Sprawdzaj dane dotyczące m.in. przeciążeń, hamowań i toru jazdy, tak żeby stać się lepszym kierowcą i zaoszczędzić pieniądze.

TomTom (TOM2) ogłosił dziś wprowadzenie na rynek TomTom CURFER, nowego rozwiązania śledzącego wydajność samochodów. Wystarczy podłączyć urządzenie w aucie, a następnie po sparowaniu z telefonem odczytać informacje, tak aby poprawić osiągi pojazdu i zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Od monitorowania przeciążeń bocznych, po dane dotyczące efektywności przyspieszania i hamowania, TomTom CURFER pozwala kierowcom osiągnąć perfekcję w ramach grywalizacji z nagrodami i możliwością dzielenia się wynikami w mediach społecznościowych.TomTom CURFER umożliwia kierowcom oszczędzanie pieniędzy na paliwie, wymianie hamulców oraz opon, gdyż pomaga im prowadzić auta bardziej efektywnie. Dzięki urządzeniu, kierowca może także odnaleźć swój zaparkowany pojazd z poziomu mapy w swoim telefonie.

Inne parametry, które warto monitorować, to np. napięcie akumulatora, temperatura oleju, obciążenie silnika i wiele innych. W przypadku jakichkolwiek problemów, kierowca otrzyma powiadomienie (red alert), co zwiększa jego poczucie komfortu i świadomość, że aplikacja wskaże mu ewentualne nieprawidłowości dotyczące pojazdu. 

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca, TomTom Consumer, powiedziała: – Chcielibyśmy, aby kierowcy prowadzili swoje pojazdy bardziej inteligentnie, oszczędzali pieniądze i ograniczali negatywny wpływ na środowisko. Lubię myśleć o urządzeniu TomTom CURFER, jako o tłumaczu pomiędzy kierowcą a jego pojazdem, który pomaga ludziom w zabawny i interesujący sposób podejmować lepsze decyzje dotyczące ich jazdy.

TomTom CURFER podłącza się do samochodu poprzez gniazdo OBD (On Board Diagnostics), które można znaleźć w większości samochodów wyprodukowanych po roku 2011. Następnie należy sparować urządzenie ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth®, tak aby wszystkie dane mogły być wyświetlone za pomocą aplikacji CURFER.

TomTom CURFER jest dostępny już teraz w przedsprzedaży na stronie internetowej firmy TomTom w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji oraz Holandii.Źródło: Informacja prasowa TomTom

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również