TomTom i Microsoft połączyły siły

© TomTom

Udostępnij:

Firmy TomTom i Microsoft połączyły siły, żeby wprowadzić usługi oparte na geolokalizacji do platformy Azure.

Firmy TomTom (TOM2) i Microsoft będą współpracowały w zakresie dostarczania do platformy Microsoft Azure usług geolokalizacyjnych, bazujących na mapach, usługach informacyjnych na temat ruchu drogowego i oprogramowaniu nawigacyjnym firmy TomTom.Usługi zostaną zintegrowane z platformą Azure, tak aby programiści, którzy pracują nad aplikacjami korporacyjnymi, mobilnymi, webowymi, czy internetu rzeczy, w których lokalizacja jest elementem kluczowym, mogli to robić jeszcze prościej i elastyczniej.

– Geolokalizacja szybko staje się kluczowym komponentem szerokiej gamy aplikacji oraz usług. Współpraca z firmą Microsoft umożliwi nam dostarczenie technologii do szerokiej społeczności programistów, którzy już teraz korzystają z tej platformy w codziennej pracy – skomentował Harold Goddijn, TomTom CEO.

– Dzięki udostępnieniu usług TomTom na platformie Microsoft Azure, producenci oprogramowania oraz klienci będą mogli łatwo w codziennej pracy korzystać z danych geolokalizacyjnych w aplikacjach chmurowych – powiedziała Peggy Johnson, EVP of Business Development w Microsoft.Usługi geolokalizacyjne dostarczane przez firmę TomTom są wykorzystywane przez największe, światowe marki. Globalne firmy, bazują na technologiach opracowanych przez holenderską markę, żeby zapewnić najbardziej aktualne mapy, bieżące informacje trafficowe i nawigacje umożliwiającą omijanie korków.

Źródło: TomTom

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również