Toyota Gazoo Racing rozpocznie sprzedaż GR Supry GT4 w 2020 roku

GR Supra GT4 © Ravenol

Udostępnij:

Toyota Gazoo Racing potwierdziła, że w 2020 roku wprowadzi na rynek GR Suprę GT4, wyścigowy samochód przeznaczony dla zespołów prywatnych.

Ogłoszenie to jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów na całym świecie po zaprezentowaniu koncepcji GR Supra GT4 na wystawie Geneva International Motor w marcu i udziale GR Supra w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w czerwcu. Toyota Gazoo Racing chce zwiększyć swoje zaangażowanie w wyścigi zespołów prywatnych. Wszystko po to, by umożliwić miłośnikom motorsportu na całym świecie uczestnictwo w wyścigach i aby móc rozwijać coraz lepsze auta, wykorzystując doświadczenia z torów wyścigowych.Klasa GT4

Model GR Supra GT4 to samochód wyścigowy oparty na GR Supra – pierwszym globalnym modelu Toyota Gazoo Racing, który trafił na rynek w tym roku.

Kategoria GT4 jest popularna wśród prywatnych zespołów wyścigowych na całym świecie ze względu na stosunkowo niski koszt i łatwość dołączenia do rywalizacji. Samochody GT4 mogą uczestniczyć w wielu wyścigach na całym świecie, w tym w Super Taikyu Series w Japonii, GT4 European Series i VLN Endurance Championship Nürburgring w Europie oraz w serii Michelin Pilot Challenge w USA.

© Ravenol

GR Supra uczestniczy już w NASCAR Xfinity Series w Ameryce Północnej, a od 2020 roku ma konkurować w klasie Super GT GT500 w Japonii. Wejście GR Supra GT4 zapewni fanom sportów motorowych radość z oglądania GR Supra rywalizującego na torach na całym świecie.

W celu opracowania GR Supra GT4, Toyota Gazoo Racing połączyła siły z trzema partnerami technicznymi: Ravenol, Pirelli i Akrapovič. Ravenol dostarcza środki smarne, Pirelli współpracuje przy opracowywaniu opon, zaś Akrapovič współpracuje przy opracowywaniu układów wydechowych specyficznych dla sportów motorowych.

Szczegóły dotyczące specyfikacji GR Supra GT4, w tym jej ceny sprzedaży, poszczególne rynki i daty premiery, mają zostać ogłoszone jeszcze w tym roku.

Źródło: Ravenol

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również