Toyota zbuduje pojazd księżycowy

toyota pojazd ksiezycowy © Toyota

Udostępnij:

Ostatnio dużo się dzieje wokół lądowania na księżycu - 50 rocznica lądowania statku Apollo 11 oraz ambitne plany sektorów prywatnych i rządowych związane z kolonizacją kosmosu. W tym ostatnim japońskiemu rządowi ma pomóc Toyota i zbudowany przez nią pojazd. 

Toyota dostała zlecenie od Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA) na projekt i budowę pojazdu księżycowego, którym astronauci mogliby przemierzać duże dystanse podczas eksploracji srebrnego globu. Japońscy konstruktorzy przygotowali już koncepcję kosmicznego pojazdu.Będzie to sześciokołowiec o zasięgu 10 tysięcy kilometrów z najbardziej zaawansowanym systemem podtrzymania życia. Na pokładzie pomieści czterech astronautów, którym zapewni warunki do życia podobne do ziemskich, dzięki czemu będą mogli w środku podróżować bez skafandrów kosmicznych, co jest bardzo dużym usprawnieniem. Pojazd ma zapewnić 13 metrów kwadratowych przestrzeni życiowej.

Oto jak wygląda kosmiczna Toyota:Pojazd napędzany będzie ogniwami paliwowymi i panelami solarnymi. Rozwiązanie to ma dużą szansę powodzenia, ponieważ w kosmosie jest dużo wodoru i promieni słonecznych, a Toyota cały czas doskonali tego typu technologie w swoich samochodach. Japonia planuje pojawić się na Księżycu pod koniec lat 20. XXI wieku i najprawdopodobniej wtedy zobaczymy pojazd Toyoty w nieznanym jeszcze dla żadnego samochodu środowisku. 

Źródło: Toyota

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również