TVN Turbo Rally Team przed Rajdem Polski

tvn turbo rally team, rajd polski © Auto Partner

Udostępnij:

76. Rajd Polski rozpocznie się już w piątek, 28 czerwca. Jest to drugi najstarszy rajd na świecie zaraz po słynnym Monte Carlo. Drużyna TVN Turbo Rally Team podzieliła się wrażeniami przed najważniejszym tegorocznym wydarzeniem motosportowym w naszym kraju.

Rajd stanowi rundę Mistrzostw Europy, Polski i Litwy. Bazą rajdu są Mikołajki, do których wybierają się aż 102 załogi. Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar tradycyjnie zaprezentują się w Hyundaiu i20 R5 i zmierzą się z 25 załogami dysponującymi najmocniejszymi autami klasy R5. Załoga podkreśla, że skupiać się będzie głównie na punktach do polskiego czempionatu, ponieważ z racji długości rajdu do zdobycia są podwójne punkty. Początek wakacji sprawił, że do Mikołajek zmierzają tysiące turystów i kibiców, którzy z pewnością jeszcze bardziej podkręcą to wspaniałe widowisko.Łukasz Byśkiniewicz:

Jestem dumny, że wspólnie z naszymi Partnerami wystartujemy w Rajdzie Polski. Jest to dla nas bardzo ważny i prestiżowy rajd. Przede wszystkim to drugi najstarszy rajd na świecie, a do tego do zdobycia są podwójne punkty do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Oprócz tego to szansa do porównania swojego tempa z czołówką Mistrzostw Europy FiA ERC. Kolejna kluczowa sprawa to luźna nawierzchnia. Jazda po szutrach samochodem czteronapędowym to kwintesencja rajdowania: boki, hopy, szczyty, ustawianie się do zakrętów. Do startu w Mikołajkach przygotowywaliśmy się pod okiem estońskiego kierowcy Egona Kaura, który jest specjalistą od jazdy po takiej nawierzchni. W trakcie treningu testowaliśmy kolejną ewolucję opon Michelin na szuter i odczucia są bardzo dobre. Rajd Polski jest znacznie dłuższy niż pozostałe rajdy, więc ważna będzie również taktyka. W tym roku termin rajdu zbiegł się z początkiem wakacji, a to oznacza, że przy trasie rajdu nie zabraknie tłumów kibiców i urlopowiczów. Dlatego liczymy na gorący doping, który na pewno doda nam dodatkowych skrzydeł na hopach.Zbigniew Cieślar:

– Rajd Polski jest dla mnie bardzo wyjątkową imprezą w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będziemy mieli okazję rywalizować z najlepszymi kierowcami rajdowymi w Europie. Ostatni raz na Mazurach startowałem w 2015 roku i od tamtego czasu trasa rajdu bardzo się zmieniła – tym bardziej cieszę się, że wracam do Mikołajek. Start na Mazurach jest dla nas bardzo ważny z uwagi na podwójne do zdobycia punkty. Naszym głównym celem jest utrzymanie od pierwszego OS-u bardzo dobrego tempa i meta. Liczymy na gorący doping na odcinkach specjalnych i oczywiście zapraszamy do parku serwisowego w Mikołajkach, gdzie nasi Partnerzy przygotowali kilka niespodzianek. Wpadajcie po rajdowe gadżety i trzymajcie mocno za nas kciuki.

Źródło: Auto Partner

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również