Ubezpieczenie opon i kół w cenie

Udostępnij:

Ubezpieczenie obejmuje opony z fabrycznego wyposażenia samochodów marki Volkswagen Osobowe oraz opon lub kół kupionych u jednego z Autoryzowanych Partnerów Škoda, Seat, Audi, Porsche, Volkswagen Samochody Osobowe lub Dostawcze.

Ochrona obowiązuje w przypadku używania samochodu do celów prywatnych lub działalności gospodarczej, nie obejmuje opon używanych przez firmy taksówkarskie, budowlane, wypożyczalnie samochodów.

Nie przejmuj się tym, czego nie możesz przewidzieć

Ochrona ubezpieczenia opon dotyczy przypadków przebicia opony spowodowanego najechaniem na ostre przedmioty, uderzeniem w krawędź krawężnika i w przypadku wandalizmu. Zakres ubezpieczenia obejmuje pokrycie kosztu nowej opony oraz kosztu jej wymiany (w tym: montaż, wyważenie i utylizacja uszkodzonej opony). Jakość i ilość opon na wymianę musi być taka sama jak w przypadku uszkodzonej opony. Ochrona obowiązuje w Polsce oraz podczas tymczasowego używania samochodu z ubezpieczonymi oponami w krajach europejskich do sześciu tygodni.

Volkswagen, ubezpieczenie opon

Rozliczenie. Co dalej?

W razie uszkodzenia opony w kraju należy zgłosić się do Autoryzowanego Serwisu grupy Volkswagen. Jeśli doszło do przebicia lub uszkodzenia ogumienia, należy przekazać oponę pracownikom serwisu wraz z dokumentami wydanymi przy zakupie samochodu lub ogumienia. W sytuacji, gdy opony uszkodzili wandale, należy dołączyć także kopię raportu policji. Jeśli uszkodzenie nastąpiło za granicą należy wymienić opony u jednego z Autoryzowanych Dealerów Grupy Volkswagen a po powrocie przekazać fakturę i oponę  najbliższemu Partnerowi Serwisowemu w Polsce w celu rozliczenia rekomensaty.

Rekompensata

Okres obowiązywania ubezpieczenia rozpoczyna się od daty zakupu samochodu podanej na paszporcie ubezpieczenia lub opon/kół określonej na fakturze i kończy się po wygaśnięciu 36 miesięcy po tej dacie lub z wystąpieniem zdarzenia powodującego uszkodzenie. Rekompensata nie obejmuje wypłaty gotówki. Do roku czasu klient ma możliwość otrzymania 100% rekompensaty, po roku czasu 50%, po dwóch latach 25% wartości opon.

Volkswagen, ubezpieczenie opon

Zapytaj o szczegóły oferty najbliższego Partnera Serwisowego grupy Volkswagen

>>Zobacz więcej nt. oferty ubezpieczenia opon i kół w cenie<<

 

Źródło: Artykuł sponsorowany (Volkswagen)


Udostępnij:

Drukuj


aE