UFI Filters Group otwiera 18. zakład produkcyjny na świecie

ufi filters fabryka indie1 © UFI Filters

Udostępnij:

UFI Filters, lider w technologii filtracji i zarządzania termicznego, otwiera osiemnasty zakład produkcyjny na świecie (trzeci w Indiach), ulokowany w Bahadurgarh, na północy kraju, niedaleko miasta Nowe Delhi.

W nowym zakładzie będą produkowane filtry na rynek aftermarket, z przeznaczeniem na lokalny rynek części zamiennych oraz na eksport. Będzie to już trzecia fabryka Grupy w Indiach obok zakładów w Bawal, produkującego na rynek lokalny, oraz w Belgaum, produkującego na eksport. Części trafiają do wielu producentów samochodowych na całym świecie, a także są sprzedawane przez wiodące sieci dystrybucyjne. Dzięki jakości produktów UFI Filters, największe niemieckie marki, takie jak Volkswagen Group czy Porsche, montują w swoich najnowszych pojazdach systemy filtracyjne UFI „Made in India”.Całkowita wartość inwestycji to 10 milionów euro, w zakładzie pracować będzie 300 pracowników, a początkowa produkcja wyniesie 6 milionów filtrów rocznie. Wśród nich będą filtry kabinowe i filtry powietrza do samochodów osobowych i do pojazdów ciężarowych oraz części zamienne do filtracji układów hydraulicznych. Od listopada planowane jest osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych zakładu.

© UFI Filters

Dzięki doświadczeniu Grupy w lokalizowaniu w wielu krajach zakładów produkujących na rynek OEM i posiadających certyfikat IATF, nowa fabryka została zaprojektowana zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Została ona wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne, spełnia europejskie normy dotyczące procesów produkcji i kontroli jakości, a także posiada certyfikat ISO 9001.

Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group oświadcza – Otwarcie nowego zakładu jest częścią strategii UFI Filters Group ukierunkowanej na dostarczanie wysokiej jakości części zamiennych. Nowy zakład SOFIMA FILTERS INDIA umożliwi produkcję przeznaczoną na rynek aftermarket, którego zapotrzebowanie stale rośnie, a także pozwoli Grupie na dalszy rozwój.

Giorgio Girondi, Prezes UFI Filters Group mówi – Jesteśmy bardzo dumni z otwarcia tego zakładu, dzięki któremu zwiększymy liczbę fabryk UFI Filters Group na świecie do osiemnastu. Szczególnie ekspansja w południowo-wschodniej Azji jest dla nas kwestią strategiczną, ponieważ chcemy dotrzymać kroku rozwojowi rynku samochodowego i wyjść na przeciw zapotrzebowaniu na ich serwisowanie. Myśl globalnie, działaj lokalnie - to podstawowa zasada działalności naszej Grupy, która ma na celu wspieranie naszych klientów na rynkach OEM i aftermarket.Źródło: UFI Filters

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również