Unikatowy McLaren Senna sprzedany w Warszawie za prawie 6 milionów złotych

mclaren senna warszawa © Auto Fus

Udostępnij:

McLaren Senna to samochód nie tylko wyjątkowo drogi, ale i unikatowy. Do produkcji zaplanowano bowiem tylko 500 egzemplarzy, z czego jeden ostatnio został sprzedany w warszawskim salonie McLarena Auto Fus. 

McLaren Senna z uwagi na swoją indywidualną specyfikację i unikatowość jest wart co najmniej 5,6 milionów złotych. Warszawski salon oczywiście nie podaje dokładnej kwoty do wiadomości, jednak przynajmniej wiadomo, że pojazd pozostanie w kraju i być może będzie można go spotkać na polskich drogach.Zbudowany na modelu 720S McLaren P15 Senna jest nie tyle samochodem sportowym, ile wyścigówką z homologacją drogową. Nadwozie z włókna węglowego pochłonęło dwa lata pracy inżynierów. Chwalą się oni, że udało się im stworzyć najwytrzymalszy monokok w historii brytyjskiej marki.

© Auto Fus

W samochodzie skupiono się na ekstremalnym odchudzeniu go, dzięki czemu waży on tylko 1198 kg. Silnik V8 generujący 800 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego powodują, że sprint pojazdu do setki trwa tylko 2,8 sekundy. Od 0 do 200 km/h maszyna rozpędza się niewiele dłużej, bo w zaledwie 6,8 sekundy. Jej prędkość maksymalna to natomiast imponujące 340 km/h.Źródło: Auto Fus

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również