Valeo Safe Side – system monitorowania martwego pola

valeo safe side © Valeo

Udostępnij:

Jakiś czas temu 14-latka zasłynęła z kreatywnego sposobu pozbycia się martwych punktów w samochodzie. Firma Valeo natomiast wprowadza na rynek własny produkt przeznaczony do samochodów, które fabrycznie nie zostały wyposażone w system monitorowania martwego pola w lusterkach. Teraz dzięki nowemu zestawowi Valeo Safe Side, można łatwo i profesjonalnie doposażyć każde auto w system zwiększający bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jak działa Valeo Safe Side?

System monitorowania martwego pola Valeo Safe Side umożliwia bezpieczną i bardziej wygodną jazdę każdego dnia. Dzięki bezinwazyjnym czujnikom RADAR, system wykrywa pojazdy w martwym polu i ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych.

© Valeo

Kiedy kierowca jest wyprzedzany przez inny pojazd, system ostrzega go żółtym światłem.

Jeśli kierowca używa kierunkowskazu, a inny pojazd znajduje się w martwym polu, system ostrzega go czerwonym światłem i sygnałem dźwiękowym.

Tryb nocny włącza się, gdy włączone są tylne światła lub reflektory, zapewniając bardziej komfortowe ostrzeganie w ciemnościach.Co znajduje się w pudełku i jak wygląda montaż?

Zestaw Valeo Safe Side składa się z następujących elementów:

  • Dwa czujniki radarowe 79 GHz

© Valeo

Instaluje się je w nieinwazyjny sposób. Charakteryzują się zasięgiem wykrywania do 5 metrów i działają w temperaturze od -40c do + 85c.

  • Dwa wyświetlacze wewnętrzne

© Valeo

Są to wyświetlacze, które instaluje się wewnątrz auta. Istnieje dowolność wyboru miejsca ich instalacji. Dzięki dyskretnemu designowi będą pasować do wnętrza każdego auta.

  • Jednostka centralna ECU

© Valeo

Ponadto w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne przewody i akcesoria do montażu oraz kalibracji.

Zaleca się, aby montaż zestawu Valeo Safe Side został wykonany przez profesjonalistę, co oznacza, że dla warsztatów niezależnych jest to doskonała okazja na poszerzenie swojej oferty.

Źródło: Valeo

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również