Valeo ze stoiskiem na ProfiAuto Show 2019

valeo profiauto show stoisko © Valeo

Udostępnij:

Już 8 i 9 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się 16. targi ProfiAuto Show. Podczas tego wydarzenia swoje produkty zaprezentuje wiele firm, a wśród nich Valeo.

Wybrane produkty, które można będzie zobaczyć na stoisku Valeo, to między innymi dostępne od niedawna na rynku wtórnym wycieraczki AquaBlade™. Wycieraczki te znajdują zastosowanie w modelach samochodów, w których system rozprowadzający płyn jest zintegrowany z piórem wycieraczki i rozprowadza go na całej długości wycieraczki. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale i znaczący wzrost bezpieczeństwa. Dzięki sprawniejszemu oczyszczeniu szyby kierowca szybciej reaguje na zagrożenie, a droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h może być krótsza nawet o 4 metry.© Valeo

Kolejnym prezentowanym produktem będzie koło dwumasowe Valeo VBLADE™ o nowej konstrukcji. Przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię. Produkt ten, zamiast tradycyjnych sprężyn łukowych stosowanych dotychczas w DKZ, wykorzystuje dwie sprężyny piórowe (blade’y). Rozwiązanie to pozwala na efektywne tłumienie drgań w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika oraz niemal całkowicie eliminuje niekorzystne zjawisko histerezy (opóźnienie reakcji tłumików na zmiany kierunku obciążenia DKZ). W kole dwumasowym VBLADE™ nie jest stosowany smar. Nowa konstrukcja nie posiada bowiem wewnętrznych sprężyn łukowych, między którymi występowało tarcie.

Na stoisku Valeo zostanie zaprezentowana także technologia Valeo Matrix Beam - są to najnowszej generacji reflektory, które umożliwiają jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Jest to możliwe dlatego, że lampy LED generują odpowiednie wiązki światła, które pozwalają zidentyfikować wszystkie ewentualne przeszkody, ale bez ryzyka oślepiania innych uczestników ruchu drogowego i bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności przez kierowcę.

Następnym innowacyjnym produktem, który można będzie zobaczyć na stoisku Valeo w Katowicach jest skraplacz klimatyzacji chłodzony cieczą. Spełnia on taką samą rolę w układzie klimatyzacji jak klasyczny skraplacz. Czynnikiem chłodzącym w układzie A/C w obu przypadkach jest gaz 1234YF, natomiast różnica pojawia się w systemie chłodzenia samego wymiennika. W typowym układzie A/C skraplacz jest chłodzony powietrzem z otoczenia, które dostaje się pod maskę przez grill samochodu, natomiast w przypadku WCDS-a taki wymiennik jest chłodzony cieczą – ma dodatkowo sam w sobie układ chłodzący, który jest podłączony do układu chłodzenia samochodu.

Producent zapowiada, że to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na odwiedzających stanowisko Valeo gości. Nie zabraknie bowiem przekrojów części w postaci: dwumasowych kół zamachowych, podwójnych sprzęgieł suchych DDC, podwójnych sprzęgieł mokrych DWC czy ptzetrowrnika momentu obrotowego.

Valeo poleca także szkolenia techniczne z zestawu konwersyjnego K4P, które zostaną przeprowadzone w oddzielnej sali szkoleniowej nr 5 Międzynarodowego Centrum Kongresowego w sobotę 8-go czerwca, w godz.: 11.00 oraz 14.00.Ponadto każdy odwiedzający stoisko Valeo będzie mógł liczyć na konsultacje techniczne, a dla gości będzie przygotowany quiz, w któym oprócz sprawdzianu wiedzy przewidziane zostały także nagrody.

Źródło: Valeo

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również