Webasto i Ford zaprezentowali elektrycznego Mustanga Lithium

mustang lithium © Ford

Udostępnij:

Pod koniec listopada Ford ma zaprezentować w pełni zelektryfikowanego SUVa inspirowanego Mustangiem, tymczasem na targach SEMA amerykański producent pochwalił się modelem zelektryfikowanego klasycznego Mustanga we współpracy z Webasto.

Chociaż Mustang Lithium to pojazd, który został zaprezentowany tylko na targach SEMA 2019 i nie ma informacji o jego komercyjnej produkcji, to wyjątkowy model robi duże wrażenie nie tylko wizualnie, ale i technicznie. Producenci chwalą się bowiem, że udało się w nim zmieścić baterię o pojemności 800 woltów, czyli dwukrotnie większą niż w przypadku większości elektryków, które jeżdżą dziś po drogach.© Ford

Największą niespodzianką jednak okazała się manualna 6-stopniowa skrzynia biegów Getrag MT82, która jest w stanie zapewnić moment obrotowy na poziomie 1000Nm. Jednocześnie silnik Mustanga Lithium oferuje ponad 900 koni mechanicznych mocy.

© FordTen pokazowy model elektrycznego Mustanga według producentów miał udowodnić, jaki potencjał drzemie w elektryfikacji pojazdów – nawet tych, które od zawsze są kojarzone ze spalinowymi silnikami.

Źródło: Ford

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również