Webasto i nowe trendy w motoryzacji na targach IAA we Frankfurcie 2019

webasto samochód przyszłości © Webasto

Udostępnij:

„Future Mobility Driver" – pod tym hasłem Webasto prezentuje na targach IAA we Frankfurcie szeroką gamę rozwiązań, które wpisują się w aktualne trendy w motoryzacji. Partner systemowy niemal wszystkich producentów samochodów przedstawił innowacje związane z autonomicznym prowadzeniem, elektromobilnością i wyposażeniem zapewniającym optymalny komfort w samochodzie.Inteligentny system dachowy dla autonomicznych samochodów

Firma Webasto, światowy lider systemów dachowych, na tegorocznych targach we Frankfurcie prezentuje premierowy Roof Sensor Module, który w estetyczny sposób integruje czujniki i inne urządzenia systemu autonomicznego prowadzenia. Idealne umiejscowienie czujników oraz ich skuteczność w każdych warunkach pogodowych są niezbędne, by system autonomicznej jazdy prawidłowo skanował otoczenie. Dach samochodu zapewnia najlepsze warunki dla tego rodzaju urządzeń jako najwyższy punkt samochodu. Dzięki 10-letniemu doświadczeniu, Webasto oferuje optymalne rozwiązania montażu przejrzystych, otwieranych systemów dachowych integrujących czujniki i przyrządy systemów autonomicznej jazdy, które jednocześnie są sztywne i odporne. Mając wiele lat doświadczenia w przemyśle, elektronice i budowie systemów ogrzewania, Webasto blisko współpracuje z producentami samochodów i części, w pełni odpowiadając za kwestie mechaniczne i elektroniczne związane z modułami dachowymi systemów autonomicznej jazdy.© Webasto

Wysoko wydajne rozwiązania dla zelektryfikowanych pojazdów

Na swoim wieloletnim doświadczeniu i biegłości Webasto opiera także rozwiązania dla zelektryfikowanych pojazdów. Dobrym przykładem są standardowe moduły akumulatorów Webasto, do których firma opracowała także interfejs do samochodów, systemy dachowe, zsynchronizowane elektryczne agregaty grzewcze i systemy ładowania. Nowością w dziedzinie ładowarek do samochodów elektrycznych jest inteligentny system Webasto Live dla firm i prywatnych użytkowników. Zintegrowana sieć stacji ładowania oferuje szeroki zakres dodatkowych funkcji cyfrowych.

Komfortowa, ekscytująca jazda

Obecnie do utrzymania komfortowych warunków we wnętrzu samochodu służy szeroka gama agregatów grzewczych, systemów oświetlenia, osłon przeciwsłonecznych oraz paneli kontrolnych. Webasto prezentuje najnowsze cyfrowe usprawnienia do paneli kontrolnych, system rozpoznawania mowy Alexa-Skill, a także najnowszy spośród wielu sprawdzonych postojowych agregatów grzewczych: Thermo Top Evo NextGen Petrol. Jest to nowość na rynku spalinowych systemów ogrzewania. Urządzenie może być zasilane wieloma różnymi mieszankami paliw, w tym biopaliwami i paliwami odnawialnymi.

Utrzymanie optymalnych warunków w kabinie samochodu wynika nie tylko z temperatury, ale także przyjemnego oświetlenia. Oszklenie o zmiennej przezierności firmy Webasto pozwala indywidualnie ustawić intensywność światła wpadającego do pojazdu przez panoramiczny dach. Kolejnym rozwiązaniem Webasto oferowanym wraz z systemami dachowymi jest nastrojowe oświetlenie.

© Webasto

Efekty świetlne zintegrowane z dachem lub zamontowane wzdłuż prowadnic otwieranego dachu umożliwiają wybór spośród różnych stylów oświetlenia, by stworzyć przyjemną atmosferę w samochodzie.

Na swoim stoisku Webasto przygotowało także prezentację rozwiązań koncepcyjnych. Specjalnie opracowany cyfrowy Future Car służy do demonstracji pomysłów na innowacyjne produkty, które być może w przyszłości wzbogacą wyposażenie samochodów.

Źródło: Webasto

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również