Webasto na targach bauma 2019: systemowe rozwiązania przyszłości

© Webasto

Udostępnij:

Webasto, jeden ze 100 wiodących dostawców przemysłu motoryzacyjnego, zaprezentuje portfolio swoich innowacyjnych produktów do maszyn budowlanych na tegorocznych targach bauma, które odbywają się w dniach od 8 do 14 kwietnia w Monachium.

Webasto, jeden ze 100 wiodących dostawców przemysłu motoryzacyjnego, zaprezentuje portfolio swoich innowacyjnych produktów do maszyn budowlanych na tegorocznych targach bauma, które odbywają się w dniach od 8 do 14 kwietnia w Monachium. Pod hasłem „Partner Zaawansowanych Rozwiązań”, dostawca systemów zaprezentuje przyszłościowe rozwiązania w zakresie elektryfikacji rynku maszyn budowlanych, a także najnowsze konstrukcje ze swojej podstawowej działalności w obszarze systemów ogrzewania i chłodzenia.Wydajne rozwiązania dla elektrycznych pojazdów terenowych

Webasto prezentuje swój standardowy system akumulatorów wysokiego napięcia, którego zaletą jest modułowa konstrukcja. Dzięki zastosowaniu standaryzowanych modułów, proces rozwoju produktu zostaje skrócony, a system akumulatorów znajdzie zastosowanie w kilku segmentach pojazdów. Oznacza to, że klienci otrzymują na atrakcyjnych warunkach, skrojony na miarę system akumulatorów o znanej jakości Webasto. Dodatkowo, opracowano odpowiedni interfejs pojazdu (Vehicle Interface Box, VIB), instalowany pomiędzy systemem akumulatorów a pojazdem, umożliwiający użytkownikowi definiowanie i programowanie konfiguracji systemu. Ponadto, w fazie projektowej jest aktywny moduł zarządzania temperaturą systemu akumulatorów. Webasto prezentuje również dwa inteligentne rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych: nowy wallbox Webasto Live i niezwykle wydajny ProCore, zaprojektowany dla flot wózków widłowych. ProCore, dzięki wielu wariantom, oferuje klientom dużą elastyczność, jest niezwykle mały i lekki.Partner w zakresie systemów ogrzewania i chłodzenia

Maszyny budowlane są eksploatowane na całym świecie i narażone na ekstremalne warunki pracy. Webasto opracowuje dostosowane do indywidualnych potrzeb systemykontroli komfortu termicznego. Jednym z najnowszych produktów na targach jest HVAC SP80, zapewniający idealną klimatyzację w kabinach maszyn budowlanych. Dzięki swojej smukłej konstrukcji, zapewnia komfort termiczny, bez ograniczania wysokości i przestrzeni nad głową. Ma wydajność chłodzenia i ogrzewania na poziomie około 7 kW. Dzięki specjalnej konstrukcji, pełna integracja HVAC SP80 z istniejącą, fabryczną infrastrukturą elektroniczną jest prosta. Ponadto, dzięki wysokonapięciowej nagrzewnicy (high-voltage heater, HVH) Webasto zapewnia wysokowydajny system ogrzewania pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Gwarantuje przyjemną temperaturę w kabinie i wstępnie podgrzewa akumulator, aby zapewnić mu pełną sprawność. Dzięki innowacyjnej technologii warstw grzewczych, nagrzewnica przekształca zmagazynowaną energię elektryczną w ciepło niemalże bez strat, ze stałą wydajnością na poziomie ponad 95%. Poszczególne modele, które zaprojektowano dla napięć od 250 do 870 V, osiągają moc cieplną na poziomie od 5,7 do 10 kW. Zintegrowane, wielostopniowe zabezpieczenia, zapewniają im najwyższy poziom wytrzymałości i bezpieczeństwa.

Więcej informacji o firmie Webasto można znaleźć na stronie internetowej: www.webasto-group.com/www.twitter.com/WebastoGroup.

Źródło: Informacja prasowa Webasto

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również