AutoExpert
Reklama
Reklama

Weź udział w kampanii diagnostycznej VARTY

Preview
VARTA
21.10.2015
Reklama
Reklama

W ostatnim czasie znaczenie akumulatora w pojeździe znacznie się zmieniło nie tylko z powodu jego funkcji, ale i podejścia do obsługi.

Obecnie akumulator to nie tylko rozruch ale również obsługa i zasilanie znacznej ilości odbiorników energii elektrycznej podczas postoju na wyłączonym silniku. Dlatego podejście do obsługi akumulatora też ulega diametralnej zmianie – to już nie jest zwykła część zamienna, ale jedna z ważniejszych części eksploatacyjnych pojazdu wymagająca odpowiedniego serwisowania.

Reklama

Z dostępnych danych ADAC wynika, że ponad 33% awarii samochodów jest spowodowanych przez problemy z akumulatorem, który zawodzi ze względu na sposób jego eksploatacji. Do najczęstszych czynników, które znacznie wpływają na niewłaściwy stan akumulatora zaliczamy:

  • dłuższe przerwy w korzystaniu z pojazdu,
  • jazda na krótkich odcinkach,
  • skrajne temperatury (zarówno wysokie jak i niskie) oraz trudne warunki pogodowe,
  • nieodpowiedni dobór akumulatora do pojazdu,
  • niewłaściwa eksploatacja,
  • naturalne zużycie.


VARTA zachęca do udziału w kampanii diagnostycznej. Biorąc w niej udział, zapewnia się swoim klientom przyjemność z bezproblemowej jazdy i uwalnia od zbędnych kosztów i kłopotów. Tylko poprzez testy każdego akumulatora w pojeździe, który trafia do serwisu wykrywa się egzemplarze w złym stanie technicznym, zanim zaczną sprawiać problemy.

Warto zwrócić uwagę, że co 5 akumulator w pojeździe wymaga natychmiastowej wymiany a w praktyce - niestety tylko co 7 jest wymieniany. Dlatego warto sprawdzić akumulator i przedstawić wyniki przeprowadzonego testu oraz zachęcić do wymiany akumulatora pamiętając o tym, że aż 70% klientów postępuje zgodnie z zalecaniami swojego serwisu.

Reklama

Do programu VARTA można przystąpić odwiedzając stronę www.varta-automotive.com.pl. Warsztat otrzyma wtedy pakiet startowy.

Kampania promująca kontrolowanie stanu akumulatora sprowadzi dodatkowych klientów, pozwoli wygenerować dodatkową marżę i zwiększy zaufanie do serwisu.

Źródło: VARTA

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama