Wielki finał F1H2O na żywo w Motowizji 21 grudnia

motowizja © Motowizja

Udostępnij:

21 grudnia odbędzie się ostatnia runda sezonu 2019 F1H2O. O dobre wyniki zawalczy jedyny Polak w stawce – Bartek Marszałek. Dwójka motorowodniaków między, którymi rozegra się pojedynek o Mistrzostwo Świata wodnej Formuły 1 to – Shaun Torrente, obrońca tytułu, oraz Jonas Andersson. 

Torrente oraz Andersson zdominowali obecny sezon F1H2O wygrywając 3 z 4 dotychczas rozegranych wyścigów. Amerykanin ma pięć punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad Szwedem, który zajmował miejsca na podium podczas każdej eliminacji. Pojedynek między tą dwójką nazywany jest motorowodną batalią Dawida z Goliatem. Torrente reprezentuje najbardziej utytułowaną ekipę w historii F1H2O – Team Abu Dhabi. Andersson pływa dla własnej, w dużej mierze opartej o jego rodzinę ekipie Team Sweden.Podczas ostatniego wyścigu w Szardży obrońca tytułu mistrza świata będzie mógł liczyć na wsparcie swojej lokalnej publiczności. Szardża, znajduje w kalendarzu F1H2O nieprzerwanie od 2000 roku, a od 2004 roku jest gospodarzem finału. Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pochodzi nie tylko Team Abu Dhabi, ale także m.in. Emirates Racing dla którego pływa Bartek Marszałek. Polak zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc jeden punkt do trzykrotnego mistrza świata Philippe Chiappe. Marszałek jest jednym z zaledwie czterech zawodników, którzy punktowali we wszystkich wyścigach mijającego sezonu, a jego najlepszym rezultatem było szóste miejsce w Grand Prix Portugalii w Portimao.

Weekend wyścigowy F1H2O zaczął się już w czwartek 19 grudnia od kwalifikacji. Ostatni wyścig w 2019 roku rozpocznie się w sobotę 21 grudnia o godzinie 13:00. Obie sesje będzie można obejrzeć na żywo na antenie Motowizji.

Źródło: Motowizja

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również