Wybrano: fotel samochodowy przyszłości

©

Udostępnij:

Trzy najlepsze projekty koncepcyjne foteli samochodowych wybrane podczas konkursu „Sit down. Move." zostały zaprezentowane na targach samochodowych w Genewie na prezentacji firmy BASF.

Zwycięzcą międzynarodowego konkursu został Song Wei Teo z Uniwersytetu w Coventry w Wielkiej Brytanii. Dwaj pozostali laureaci to Joonyoung Kim z Koledżu Nauk Kreatywnych w Detroit, st. Michigan (Stany Zjednoczone) oraz Pantila Debhakam z agencji projektowej Shakes BKK w Bangkoku (Tajlandia).

Aby wybrać najlepsze prace, komisja konkursowa składająca się z trzech znanych projektantów przemysłowych i samochodowych, a mianowicie Konstantina Grcica, Kena Kiyoyuki Okuyamy i Dave'a Lyona, oraz trzech przedstawicieli firmy BASF musiała ocenić ponad 170 projektów nadesłanych z 33 krajów.

Trzech zwycięzców oraz trzech wyróżnionych

Trzy nowatorskie koncepcje obrazujące przemyślane podejście do wykorzystania materiałów firmy BASF wywarły ogromne wrażenie na komisji eksperckiej.

„Nietuzinkowy projekt fotela samochodowego stworzony przez Song Wei Teo, który przedstawia koncepcję wykorzystania lekkich materiałów do zbudowania siedzenia składającego się wyłącznie z jednego elementu przekonał nas do przyznania zwycięskiego tytułu" - jury tłumaczyło swój wybór.

Prócz statuetki zaprojektowanej przez zespół designfabrik ®, zwycięzca międzynarodowego konkursu otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 6000 euro. Dwóch pozostałych laureatów otrzymało po 3000 euro. W związku z dużą liczbą nadesłanych prac ,zarówno kreatywnych jak i profesjonalnych, jury zdecydowało wyróżnić trzy dodatkowe projekty w kategoriach: „wykorzystanie materiału", „kolor i wykończenie" oraz „wizualizacja".

„Trzy koncepcje podkreślają te ważne elementy projektu w wyjątkowo oryginalny sposób" - tak jury podsumowało wyróżnione projekty Christiana Delise'a (Japonia), Hyejin'a Parka/Minuka You (USA) oraz Davida Panzeri (Włochy) wręczając wszystkim nagrody w wysokości 1000 euro.

Konkurs ogłoszony we wrześniu 2012 roku skierowany był do projektantów z całego świata w celu opracowania foteli samochodowych ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów, jak komfort, ergonomia, bezpieczeństwo i ciężar.

„Prototypy trzech zwycięskich projektów zostaną wyprodukowane i zaprezentowane naszym klientom oraz pozostałym zainteresowanym podczas różnych imprez" - wyjaśnia Eva Höfli, projektant BASF oraz koordynator konkursu.

Dodatkowe informacje na temat konkursu odnaleźć można pod adresem internetowym: www.designfabrik.basf.com/sitdownmove 


Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Rynek


aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również