Wyważarka do kół Fasep V788 Cayman

Anwa-Tech, wyważarka © Anwa-Tech

Udostępnij:

V788 Cayman to nowa generacja wyważarek segmentu Premium. Oferuje ona wszystkie funkcjonalności w wersji All-Inclusive. Bezdotykowy system pomiaru 3D umożliwia automatyczne wprowadzanie parametrów kół (odległość+średnica+szerokość) zarówno dla felg aluminiowych jak i stalowych.

Wyważarka Fasep V788 Cayman wyposażona jest w system rozpoznawania rodzaju ciężarków (klejone/nabijane) oraz posiada dotykowy ekran ułatwiający pracę i obsługę maszyny. Skaner koła 3D.Scanner umożliwia pomiar geometrii opony i obręczy, a system G3.Extreme umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości roboczej. Nowy układ sterowania Pneu-Lock umożliwia wygodną i szybką pracę z każdego rodzaju kołem.Oparta o technologię Videotronic i komputer PC z systemem Windows CE umożliwia niezwykle łatwą i intuicyjną obsługę urządzenia. Wyważarka wyposażona jest w monitor LCD Touch, na którym wyświetlane są wszystkie informacje oraz instrukcje postępowania krok po kroku. Zapisane w pamięci Flash oprogramowanie może zostać zaktualizowane w kilka sekund, dzięki czemu można korzystać z ciągłego rozwoju technicznego i być pewnym, że wyważarka nigdy nie będzie przestarzała.

Obudowa posiada 15 przegród na ciężarki oraz 2 przegrody na narzędzia (szczypce itp.), ponadto 4 miejsca na stożki oraz 6 uchwytów na flansze dodatkowe. Flansze mogą być przechowywane na kolumnie pionowej monitora. Ponadto przewidziano 6 dodatkowych przegród znajdujących się na tylnej ścianie wyważarki. Innowacyjna obudowa EASY-ALU umożliwia łatwiejszy dostęp do wnętrza koła i przyklejenie ciężarka. Ultra nowoczesna osłona z automatyczny sterowaniem zdecydowanie poprawia komfort pracy

Dotykowy ekran umożliwia łatwe i intuincyjne sterowanie wszystkimi funkcjami wyważarki oraz czyni ją jeszcze bardziej ergonomiczną.Sercem wyważarki jest 3-sensorowy system pomiaru VQI oraz opracowany przez FASEP układ zintegrowanego wału napędowego IFS. Rozwiązania te znacznie zwiększają dokładność centrowania i niezwykle korzystnie wpływają na dokładność wyważenia koła. Maszyna wyposażona jest w automatyczny, bezdotykowy system pomiaru parametrów koła 3D (odległość+średnica+szerokość). Do tego celu maszyna wykorzystuje rozwiązania laserowe i sonarowe. Automatyczna funkcja ALU-SE umożliwia programowanie położenia ciężarków klejonych i jeszcze dokładniejsze wyważenie koła.

Dostępna w standardzie funkcja Auto-Select umożliwia automatyczne rozpoznawanie trybu wyważania i rodzaju stosowanych ciężarków (klejone/nabijane). System PneuLock umożliwia natomiast automatyczne blokowanie koła, zmniejsza zużycie nakrętki dociskowej i poprawia dokładność centrowania. Konstrukcja Fasep umożliwia pracę nawet w przypadku uszkodzenia uchwytu lub braku powietrza.

Źródło: Anwa-Tech

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również