Yareal sprzedał już 20 proc miejsc parkingowych z ładowarkami dla samochodów elektrycznych

© Yareal

Udostępnij:

Klienci Yareal wraz z mieszkaniami coraz chętniej kupują miejsca parkingowe wyposażone w infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych i własne liczniki energii.

Deweloper sprzedał już 20% dostępnych w ofercie firmy miejsc parkingowych, dostosowanych do potrzeb indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Yareal jest jednym z niewielu deweloperów w Polsce, oferujących taką możliwość we wszystkich swoich nowych inwestycjach mieszkaniowych.W każdej z inwestycji mieszkaniowych dewelopera znajduje się pula miejsc, podłączonych do odpowiednio zaprojektowanej i wybudowanej instalacji elektrycznej, niezbędnej do bezpiecznego ładowania akumulatorów.

– Rozwój elektromobilności w Polsce staje się faktem, a rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych realnie przekłada się na decyzje zakupowe klientów. Widzimy rosnące zainteresowanie możliwością ładowania pojazdów elektrycznych w podziemnym garażu, dlatego – jeśli zajdzie taka potrzeba – jesteśmy w stanie zwiększyć ilość miejsc z indywidualnymi licznikami energii. Instalacje w inwestycjach mieszkaniowych Yareal zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby po zwiększeniu mocy przyłączeniowej, możliwe było dostosowanie kolejnych miejsc parkingowych do potrzeb e-mobility. Z perspektywy klienta wystarczy decyzja o chęci zakupu stacji ładowania, żeby w chwili odbioru mieszkania, po podpisaniu umowy na dostawę energii, wszystko było gotowe do natychmiastowego ładowania auta elektrycznego. Pracujemy nad kolejnymi wdrożeniami szeroko rozumianych udogodnień e-mobility, które już niebawem pojawią się w naszych inwestycjach, podnosząc użyteczność budowanych osiedli i promując rozwiązania przyjazne środowisku – zapowiada Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal, odpowiadający za rozwój inwestycji mieszkaniowych.

Możliwość zamontowania prywatnych ładowarek do aut elektrycznych w podziemnym garażu jest dostępna w pięciu warszawskich inwestycjach mieszkaniowych Yareal. Instalację indywidualnych stacji ładowania oferują dwie inwestycje apartamentowe - Rezydencje Łazienki Park na Ujazdowie i Dolina Mokotów, oraz inwestycje z mieszkaniami o podwyższonym standardzie - Vice Versa w pobliżu Ronda Daszyńskiego, Soho 18 na Pradze Południe i Pozytywny Mokotów.

W skali całej Polski funkcjonują obecnie 752 ogólnodostępne stacje ładowania (1395 punktów), z których korzysta ponad 6 tysięcy zarejestrowanych w kraju samochodów elektrycznych1.

Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych oraz proekologicznych rozwiązań w certyfikowanych inwestycjach, można znaleźć na stronie internetowej www.yareal.pl.

1 Dane Licznika elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, stan na 16 lipca 2019 r.

Źródło: Informacja prasowa Yareal Polska

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również