Yokohama ADVAN na podium Nürburgring

Yokohama na Nürburgring © Yokohama

Udostępnij:

Auto wyposażone w opony wyścigowe ADVAN zajęło pierwsze miejsce w klasie SP8T podczas 48. 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego Nürburgring (ADAC TOTAL 24h-Rennen). Spośród 97 maszyn, które brały udział w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring, siedem aut jechało na oponach japońskiej marki Yokohama, w tym cztery BMW zgłoszone przez niemiecki zespół Walkenhorst Motorsport.


Tegoroczna edycja wyścigu wytrzymałościowego Nürburgring odbyła się w dniach 26–27 września w Niemczech. Wyścig toczył się głównie na mokrym torze, w deszczu i mgle. Zwycięskie 73. BMW M4 GT4 ścigało się pewnie w każdych warunkach pogodowych – na mokrej nawierzchni na oponach Yokohama ADVAN A006, natomiast na suchej nawierzchni na modelu ADVAN A005.

ADVAN A006
ADVAN A006

TOP w kategorii
73. BMW M4 GT4 Walkenhorsta zajęło pierwsze miejsce wśród startujących w klasie SP8T i 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kierowcami zwycięskiego zespołu byli trzej zawodnicy w wieku 19–20 lat z młodzieżowego zespołu BMW – Daniel Harper, Neil Verhagen i Max Hesse. Zespół rozpoczął wyścig z pole position po tym, jak zajął pierwsze miejsce w swojej klasie w rundzie kwalifikacyjnej. W trakcie wyścigu chwilowo spadł na czwarte miejsce, zanim powrócił na prowadzenie trzy godziny po starcie, zyskując przewagę pełnego okrążenia nad samochodem zajmującym drugie miejsce. Wyścig został przerwany na około 9,5 godziny z powodu złej pogody, ale po wznowieniu73. BMW M4 GT4 z zespołu Walkenhorst nie straciło już prowadzenia.

ADVAN A005
ADVAN A005

Udostępnij:

Drukuj

aEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również