Yokohama na JAPFEST 2019

JAPFEST_Yokohama_Datsun_50thAnniversary © Yokohama

Udostępnij:

Tegoroczny JAPFEST był pod wieloma względami rekordowy. W imprezie wzięło udział 700 samochodów oraz kilka tysięcy fanów japońskiej motoryzacji. Trzy dni obfitowały w wyścigi i niesamowite auta. Marka Yokohama zaprezentowała tu swoje flagowe modele opon letnich HP, UHP oraz przeznaczonych dla motorsportu z linii ADVAN. Wyróżnikiem tegorocznej edycji była Strefa Japońskiej Kultury.

JAPFEST to festiwal japońskiej motoryzacji, podczas którego spotykają się entuzjaści wyścigów, driftu, klasyki oraz samochodów pokazowych. Uczestników przyciągają m.in. zawody: Drift Battle, Drag Wars (wyścigi na ¼ mili), Time Attack, Drag Racing dla kobiet, ale także pokazy Sexy Car Wash, otwarty park maszyn, a w tym roku również Strefa Japońskiej Kultury.Po raz pierwszy oficjalne stoiska mieli dealerzy samochodowi jak Mazda i Nissan, którzy prezentowali swoją ofertę najnowszych modeli.W tym roku na festiwal zawitali też Japończycy reprezentujący czołowego producenta japońskich samochodów – Toyota, a także przedstawiciele zarządu jednej z największych imprez motoryzacyjnych na świecie – Gatebil. Jak powiedział Michał Jakubek, pomysłodawca i założyciel JAPFEST-u – Przylecieli do nas bez żadnej zapowiedzi, ot tak, z Norwegii, przyglądać się naszym poczynaniom, ponieważ będziemy z nimi współpracować, wcześniej czy później.

© Yokohama

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć marki opon premium rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni – Yokohamy. Michał Jakubek mówi – Jeden model w ofercie Yokohamy szczególnie uwielbiamy. To sportowy semi slick z homologacją drogową – ADVAN Neova AD08R. Można nią jeździć na torze, jak i użytkować na co dzień, nawet w kiepskich warunkach atmosferycznych. Model ten zyskał w tym roku swojego następcę, przeznaczone do sportowej jazdy ulicznej opony ADVAN Neova AD08RS z udoskonaloną mieszanką o lepszych parametrach. Wybrane rozmiary już są dostępne w Polsce, docelowo będzie ich 31: od 185/55R15 82V do 255/30R19 91W. Oprócz ADVAN Neova na stoisku znalazły się także inne modele z linii ADVAN, w tym: Fleva V701, Sport V105, A052, slicki A005 i semislicki A048 na tor oraz opony do rally A051T.

Duże zainteresowanie wywołały także samochody zaprezentowane na stoisku Yokohamy: jedyna w Polsce Honda Prelude V z silnikiem K20 z Civica Type-R i turbiną Garrett GT30 oraz Toyota Supra IV, która dostała nagrodę Shiny Queen jako najbardziej dopieszczony wizualnie samochód. Auta były wyposażone w opony ADVAN Sport V105 i ADVAN Neova AD08R.

Wyłącznym dystrybutorem opon z linii Yokohama ADVAN Motorsport w Polsce jest RacingTires.pl.Źródło: Yokohama

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również