Z jednego odlewu: tarcze hamulcowe MEYLE-PD o wysokiej zawartości węgla z kompletną powłoką

© Meyle

Udostępnij:

MEYLE dalej wzmacnia swój asortyment tarcz hamulcowych w jakości MEYLE PD: producent z Hamburga prezentuje 6 nowych referencji tarczy hamulcowej MEYLE-PD.

Cecha szczególna: MEYLE dla zastosowań w BMW stawia na jednolitą tarczę hamulcową z jednego odlewu. W przeciwieństwie do innych producentów, którzy wytwarzają tarcze hamulcowe w kombinacji aluminiowej części do montażu na piaście i tarczy ciernej ze stalowego odlewu, tarcza hamulcowa MEYLE-PD jest produkowana z jednego stalowego odlewu. To umożliwia kompletną powłokę.Jednolita tarcza hamulcowa o wysokiej zawartości węgla odpowiada założeniom MEYLE-PD. Jej właściwości materiału prowadzą przy tym do optymalnego, utrzymującego się przez całą żywotność tarczy równomiernego działania: poprzez skład High Carbon o większej zawartości węgla tarcza hamulcowa jest bardziej odporna na wysokie temperatury niż zwykłe tarcze. Większa zawartość węgla sprawia, że tarcza hamulcowa MEYLE-PD jest bardziej odporna na zwichrowania i wyraźnie bardziej odporna szczególnie na wysokie temperatury podczas hamowania, które mogą sięgać kilkuset stopni Celsjusza. Rezultat: kierowca nawet przy nowym wyglądzie tych tarcz nie czuje uciążliwych wibracji na kierownicy.      

Wszystkie tarcze hamulcowe MEYLE-PD są przetestowane i certyfikowane według standardów jakości ECE R 90. Także tarcze o nowym wyglądzie dla modeli BMW muszą przejść przez cały szereg hamowań w warunkach codziennej jazdy i w sytuacjach ekstremalnych bez odchyłów od normy. Norma jakości ECE R 90 jest od listopada 2016 obowiązkowa dla zamiennych tarcz hamulcowych w nowo rejestrowanych samochodach – MEYLE poważnie traktuje swoją odpowiedzialność producenta. Nawet jeśli nie jest lub nie było to wymagane ustawowo, to MEYLE i tak już od lat bada i certyfikuje swoje tarcze hamulcowe według standardów jakości tej dyrektywy.

Aktualnie Meyele oferuje 6 referencji tarcz hamulcowych. Rozbudowa programu jest przewidziana na rok 2018 o raz na rok przyszły: łącznie asortyment będzie obejmować wówczas 14 referencji, które tym samym pokryją ponad 5 milionów zarejestrowanych samochodów BMW.Źródło: Informacja prasowa Meyle

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również