Zawieszenie Tenneco dla elektrycznego SUV-a I-PACE marki Jaguar

© Tenneco

Udostępnij:

Tenneco Inc. (NYSE: TEN), globalny dostawca produktów i systemów Ride Performance oraz Clean Air, dostarcza elementy zawieszenia do nowego, w pełni elektrycznego crossovera/SUV-a I-PACE marki Jaguar. Jaguar I-Pace został wyróżniony nagrodą Europejskiego Samochodu Roku 2019 w plebiscycie przeprowadzonym w przeddzień targów Geneva Motor Show. Wyposażenie samochodu obejmuje pasywne przednie i tylne amortyzatory oraz sprężynowe i pneumatyczne moduły zawieszenia Tenneco, opracowane z myślą o poprawie właściwości jezdnych i stabilności.

Nasze innowacyjne moduły zawieszenia, jak te dla nowego Jaguara I-PACE, zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymogów związanych z właściwościami jezdnymi i kontrolą każdego z pojazdów, a także z uwzględnieniem specyficznych wymagań dotyczących opakowania – mówi Neville Rudd, Senior Vice President w Tenneco Global Ride Control. – Moduły zawieszenia łączą w sobie konstrukcję i materiały, które dostarczają ważnych korzyści dla w pełni elektrycznych pojazdów, takich jak niewielka masa, oszczędność przestrzeni w obrębie podwozia oraz uproszczona integracja z pojazdem.Redukcja całkowitej masy pojazdu stanowi krytyczny element dla wydajnego działania elektrycznych układów napędowych, które mogą być cięższe w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników montowanych w pojazdach z silnikiem spalinowym. Najważniejsze cechy modułów zawieszenia Tenneco to wykonane z tworzywa sztucznego gniazda sprężyn, aluminiowe mocowania górne i inne lekkie komponenty, które pozwalają zrekompensować nadwyżkę masy elektrycznych silników i ogniw zasilających, oferując lepszą wydajność pojazdu.

Tenneco będzie dostarczać podzespoły i moduły zawieszenia dla samochodów ze swoich placówek produkcyjnych w belgijskim Sint-Truiden (przednie amortyzatory pasywne), w czeskich Hodkovicach (tylne amortyzatory pasywne i tylne moduły) oraz w brytyjskim Birmingham (przednie zespoły zawieszenia pneumatycznego i sprężynowego).

Źródło: Informacja prasowa Tenneco

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również