Zestaw tulei metalowo-gumowej MEYLE-HD laureatem nagrody Automechanika Innovation Award 2018

© MEYLE

Udostępnij:

Hamburski producent części zamiennych MEYLE otrzyma dziś nagrodę Automechanika Innovation Award 2018 w kategorii „Naprawa i konserwacja”. Dzięki zestawowi tulei metalowo-gumowej MEYLE-HD wraz z narzędziem firma zdołała przebić się wśród licznej konkurencji, w tym znanych producentów części oryginalnych i części zamiennych.


Zestaw serwisowy składający się z fabrycznie sprasowanej, gotowej do montażu tulei MEYLE‑HD oraz odpowiedniego narzędzia montażowego to ekonomiczna i ekologiczna alternatywa do wymiany całego wahacza poprzecznego osi tylnej w BMW. Dzięki temu można przeprowadzić punktową wymianę tulei w wybranych modelach BMW serii 5, 6, 7 oraz X5.

Hamburski producent otrzyma nagrodę Innovation Award, przyznawaną wyjątkowo innowacyjnym i przyszłościowym nowościom produktowym z branży motoryzacyjnej, dziś podczas oficjalnej ceremonii we Frankfurcie. „Cieszymy się, mogąc wyróżnić firmę MEYLE nagrodą w kategorii Naprawa i konserwacja. Zestaw MEYLE-HD spełnia wszystkie kryteria rozwiązania, które jest przyjazne dla środowiska, zrównoważone i ukierunkowane na serwis – to prawdziwa innowacja, stąd chętnie doceniliśmy ją nagrodą”, mówi Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika we Frankfurcie.

Zestaw tulei metalowo-gumowej MEYLE-HD z odpowiednim narzędziem montażowym to wyjątkowe rozwiązanie naprawcze na rynku części zamiennych. Zestaw MEYLE-HD opracowali inżynierowie i menedżerowie produktu z zespołu zajmującego się zawieszeniem i układem kierowniczym. Eksperci firmy MEYLE czuwali nad całym procesem – począwszy od pierwszego pomysłu przez projektowanie po produkcję i kompleksowe testy jakościowe. W oparciu o hasło MEYLE-HD „Lepsze niż oryginał” impulsem do stworzenia produktu była analiza napraw wahacza poprzecznego w samochodach BMW. W przeciwieństwie do wariantu oryginalnego dzięki zestawowi MEYLE można osobno parami wymienić uszkodzone tuleje w wahaczu poprzecznym osi tylnej w samochodach BMW. Producenci części oryginalnych jeszcze nie oferują takiego rozwiązania naprawczego z odpowiednim narzędziem i do tej pory trzeba było wymieniać cały wahacz, co pociągało za sobą duże koszty.

– Nagroda Innovation Award to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni – mówi André Sobottka, członek zarządu ds. sprzedaży, marketingu i komunikacji w firmie MEYLE. – Zwłaszcza w roku naszego jubileuszu 60-lecia istnienia holdingu Wulf Gaertner Autoparts AG nagroda ta jest wspaniałym dowodem uznania dla dobrej i bliskiej współpracy naszych inżynierów z Hamburga i naszych zakładów produkcyjnych. Dzięki dogłębnej znajomości techniki oraz know-how w zakresie produkcji jesteśmy w stanie oferować udoskonalone części i opracowywać dopasowane rozwiązania. Dobrze znamy wymogi rynku i codzienność warsztatów, dlatego na etapie projektowania produktów skupiamy się na rozwiązaniach dokładnie dostosowanych do potrzeb pracowników warsztatów. Zestaw MEYLE-HD to ponowne potwierdzenie tej koncepcji i kolejne ekskluzywne rozwiązanie dla rynku części zamiennych, dzięki któremu pracownicy warsztatów szybko staną się DRIVER’S BEST FRIEND (Najlepszym przyjacielem kierowcy).

Źródło: Informacja prasowa MEYLE

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiaEChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również