ZF Aftermarket ujawnia plany na Tech Adventure 2019

zf aftermarket tech adventure 2019 © ZF Aftermarket

Udostępnij:

Już w pierwszej połowie czerwca, czyli w dniach 10-15 czerwca, odbędzie się tegoroczna edycja ZF Aftermarket Tech Adventure. Impreza odbędzie się na Torze Bednary – jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkolenia techniki jazdy w Polsce.

Podczas wydarzenia odbędą się szkolenia warsztatowe, wypełnione wiedzą techniczną przekazywaną przez ekspertów ZF, a dwudniowe spotkanie szkoleniowe ma zapewnić uczestnikom udział w szkoleniach teoretycznych i praktycznych. Ponadto na uczestników czekają tysiące koni mechanicznych supersamochodów czy próby sprawnościowe na płycie poślizgowej.Podczas poprzednich edycji szkoleń Tech Adventure zebraliśmy cenne doświadczenie, które przełożyliśmy na wnioski, dzięki którym tegoroczna edycja będzie pod każdym względem jeszcze bardziej atrakcyjna dla klientów. Wiemy, że największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia praktyczne, dlatego też najnowsza edycja Tech Adventure położy jeszcze silniejszy nacisk właśnie na te aspekty. Mało tego, postanowiliśmy rozszerzyć zakres szkoleń o moduły dostosowane dla osób, które pracują w branży ciężarowej oraz motocyklowej – komentuje Krzysztof Kociołek, Sales Development Manager w ZF Aftermarket.

Szkolenia dla każdej branży

Dla pracowników warsztatów obsługujących samochody osobowe zaplanowane zostały m.in.: całodniowe warsztaty praktyczne nakierowane na diagnozę usterek oraz poprawny montaż części marek oferowanych przez ZF Aftermarket: LEMFÖRDER, SACHS oraz TRW. Doświadczenie pracowników ZF nabyte podczas pracy z najnowszymi technologiami pozwoliło zorganizować specjalnie zaaranżowane stacje i przygotować do tego celu pojazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy będą mogli zyskać umiejętności w zakresie diagnozy i naprawy usterek układów zawieszenia, kierowniczego, hamulcowego, systemów bezpieczeństwa oraz układów przeniesienia napędu. Nowością będzie również moduł szkoleniowy z układów wysokiego napięcia („High Voltage”), dedykowany technologii samochodów hybrydowych i elektrycznych.

© ZF Aftermarket

Warsztaty obsługujące samochody ciężarowe poznają natomiast budowę skrzyni biegów ZF Astronic 2, szczegóły zastosowanych w niej komponentów oraz zapoznają się ze sposobami jej diagnostyki, naprawy, montażu i obsługi. W trakcie spotkania odbędzie się również prezentacja skrzyni biegów TRAXON, gdzie omówiony zostanie jej rozwój technologiczny, budowa oraz elementy składowe. Zaprezentowana zostanie również diagnostyka komputerowa z wykorzystaniem ZF Testman.

Z myślą o pracownikach warsztatów obsługujących motocykle stworzony został indywidualny program szkoleń obejmujący m.in. układ hamulcowy, przeniesienia napędu, elementy układu kierowniczego. Omówione zostaną również kierunki rozwoju technologii motocyklowych, pojawi się także szkolenie z pierwszej pomocy oraz aspekty techniki jazdy.Gratka dla fanów motoryzacji

Podczas Tech Adventure oprócz branżowej wiedzy, jaką dzielą się z uczestnikami szkoleniowcy ZF Aftermarket, zapewnione zostaną także wrażenia wprost ze świata motorsportu. W tym roku serca fanów motoryzacji zabiją mocniej, chcąc nadążyć za rytmem wybijanym przez dwunastocylindrowe silniki budzących emocje supersamochodów. Wśród przygotowanych samochodów znajdą się m.in.: McLaren, Lamborghini Aventador, Ferrari Italia – auta z najwyższej światowej półki, o niesamowitych osiągach i najnowocześniejszych technologiach. Przejażdżka za kierownicą tych ponad 500-konnych bestii, osiągających prędkości rzędu 340km/h po torze, to z pewnością atrakcja, która pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Podczas spotkania na torze pojawi się również pojazd łączący wyścigowe emocje płynące z jazdy samochodem i motocyklem – KTM X-Bow. Dodatkową dawkę adrenaliny dostarczy widowiskowy pokaz driftu, czyli wprowadzenie w kontrolowany poślizg tylnej osi specjalnie przygotowanej do motorsportu ciężarówki. Na wielbicieli mocnych wrażeń czeka również tunel aerodynamiczny. Strumień powietrza o prędkości 200 km/h pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy i zapewni niesamowite wspomnienia.

© ZF Aftermarket

Aby wziąć udział w Tech Adventure 2019, warsztaty serwisujące pojazdy osobowe muszą zarejestrować się do udziału w programie lojalnościowym na stronie www.zf-propoints.com i w okresie promocyjnym rejestrować zakupy, żeby wymienić je na punkty. Wystarczy zebrać 1500 punktów, aby wziąć udziałw Tech Adventure 2019. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www. techadventure.pl. 

Źródło: ZF Aftermarket

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również