Zmiany w zarządzie i nowe kierunki działania firmy ZF

© Volkswagen

Udostępnij:

Rada Nadzorcza ZF, podczas swojego zwyczajnego posiedzenia, powołała Stephana von Schuckmanna (46) na stanowisko nowego członka Zarządu firmy. Stephan von Schuckmann, który obecnie kieruje dywizją Car Powertrain Technology, z dniem 1 stycznia 2021 r. zastąpi w Zarządzie Michaela Hankela (63). Hankel przejdzie na emeryturę po 17 udanych latach pracy w firmie. Rada Nadzorcza zdecydowała również o utworzeniu nowej dywizji z dotychczasowych dywizji Car Powertrain Technology i E-Mobility w celu zaoferowania klientom zelektryfikowanych rozwiązań napędowych z jednego źródła. W przyszłości firma ZF nie będzie rozwijać komponentów do napędów silników spalinowych, lecz skoncentruje się na pojazdach hybrydowych typu plug-in o dużym zasięgu oraz pojazdach wyłącznie elektrycznych.

Stephan von Schuckmann
od jesieni 2018 r. kieruje dywizją
Car Powertrain Technology
z siedzibą w Saarbrücken,
w Niemczech. 

Stephan von Schuckmann od jesieni 2018 r. kieruje dywizją Car Powertrain Technology z siedzibą w Saarbrücken, w Niemczech. Absolwent ekonomii dołączył do grupy ZF w 2003 r. i zajmował różne stanowiska kierownicze, m.in. dyrektora handlowego ZF Lenksysteme Hungária Kft. w Egerze (Węgry) oraz szefa działu Global Aftermarket i Small-Series Business Unit w ZF Lenksysteme GmbH w Schwäbisch Gmünd (Niemcy). W 2015 r. von Schuckmann dołączył do dywizji Car Powertrain Technology jako starszy wiceprezes ds. finansów, controllingu, IT i zarządzania procesami, a następnie objął stanowisko szefa dywizji.Powołanie Stephana von Schuckmanna do Zarządu ZF z dniem 1 stycznia 2021 r. zbiega się w czasie z istotną zmianą w strukturze Grupy, polegającej na stworzeniu nowej dywizji, po połączeniu dwóch obecnych - Car Powertrain Technology i E-Mobility. Dzięki temu ZF połączy swoje kompetencje, aby lepiej sprostać procesom rosnącej elektryfikacji w segmencie samochodów osobowych, i jeszcze bardziej przyspieszyć transformację w kierunku hybryd typu plug-in oraz napędów elektrycznych. W przyszłości firma ZF nie będzie już rozwijać komponentów układów napędowych do pojazdów z silnikami czysto spalinowymi.

Wraz z powołaniem Stephana von Schuckmanna na stanowisko szefa nowej dywizji i członka Zarządu ZF, wyłoniliśmy spośród nas lidera, który doskonale zna branżę samochodowych układów napędowych.Wzmocni on pozycję ZF w obszarze elektromobilności – powiedział dr inż. Franz-Josef Paefgen, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZF

                                                                  Podziękowania dla Michaela Hankela

Michael Hankel dołączył
w 2003 r. do zarządu
dawnego ZF Sachs AG
w Schweinfurcie.

Dr Paefgen podziękował Michaelowi Hankelowi, który 31 grudnia 2020 r. opuści Zarząd ZF, za jego wieloletnie zaangażowanie, mówiąc  – Michael Hankel z powodzeniem przyczynił się do transformacji całej Grupy. Wykazał się wyjątkowym zaangażowaniem w digitalizację produkcji ZF poprzez wprowadzenie aplikacji Smart Industry. Zawdzięczamy mu wdrożenie Systemu Produkcyjnego ZF na całym świecie, oraz znacząco przyczynił się do stworzenia wydajnej globalnej sieci produkcyjnej. W imieniu firmy życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Michael Hankel dołączył w 2003 r. do zarządu dawnego ZF Sachs AG w Schweinfurcie, gdzie był odpowiedzialny za dywizję Chassis Systems. W 2007 r. został prezesem Zarządu ZF Lenksysteme GmbH w Schwäbisch Gmünd w Niemczech. Od 2013 r. Michael Hankel jest członkiem Zarządu ZF, gdzie odpowiada za dywizje Car Powertrain Technology oraz E-Mobility Divisions, a także za obszar Produkcji Korporacyjnej oraz zarządzanie kluczowymi klientami z sektora samochodów osobowych w Europie i Ameryce Północnej.

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również