Jaki prezent dla zmotoryzowanego taty?

©

Udostępnij:

Już 23 czerwca ojcowie będą obchodzić swoje święto. By ułatwić zakup udanego prezentu, firma OSRAM przedstawia kilka podpowiedzi produktowych, które ucieszą wszystkich miłośników motoryzacji.1. Bezpieczeństwo w prezencie

Klasyczne źródła światła do reflektorów głównych to zawsze dobry wybór na prezent. Dziś nie są to już tylko zwykłe żarówki, spełniające podstawową funkcję oświetleniową, lecz gama najróżniejszych produktów z dodatkowymi parametrami. Spośród tych najpopularniejsze są źródła światła generujące więcej światła na drodze i dłuższy zasięg, co przekłada się na bezpieczeństwo i wyjątkowy komfort podróży, zwłaszcza po zmroku. To zapewnią m.in. żarówki Night Breaker Laser. Wytwarzają nawet do 150% jaśniejsze światło i oświetlają drogę nawet do 150 m przed samochodem. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) zapewniają lepszą widoczność i umożliwiają kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. 

2. Design w kabinie

LEDowa lampka Onyx Copilot ucieszy wszystkich potrzebujących dodatkowego oświetlenia w kabinie. Nieoślepiająca, ciepła barwa światła o temperaturze barwowej 3200 K i elastyczne silikonowe ramię lampki pozwalają na komfortowe użytkowanie i skierowanie wiązki światła tam, gdzie jest ono potrzebne. Onyx Copilot można stosować zarówno w pojazdach z napięciem 12 V, jak i 24 V, a trwałość lampy oszacowano nawet na 20 000 godzin.

3. Dla zapobiegliwych

Chyba każdy kierowca w swojej historii podróżowania doświadczył rozładowanego akumulatora. Jeśli nasz motoryzacyjny fan ma już na swoim koncie kilka takich sytuacji warto obdarować go inteligentną ładowarką, pełniącą rolę prostownika z dodatkowymi funkcjami. Pozwoli ona na uzyskanie pełnej gotowości akumulatora do uruchomienia samochodu w każdym momencie. Może także posiadać specjalne tryby pracy, takie jak na przykład „tryb podtrzymania”, który utrzymuje naładowanie na poziomie 100% przez nieograniczony czas. 

4. Na zapas…

Pozostając w temacie nieprzewidzianych usterek – zbliża się czas wakacyjnych wojaży. Wprawdzie chyba nikt nie wybiera się w podróż z myślą, że coś mu się przydarzy, ale lepiej przygotować się na wszystko. Zestaw zapasowych żarówek to zakup, który kierowcy zazwyczaj odkładają na później, dlatego wręczenie kompletu z zapasowymi żarówkami halogenowymi, pomocniczymi oraz bezpiecznikami – OSRAM Original Minibox – może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Udanym prezentem będzie także czołowa latarka LEDguardian Saver Light Plus, która poza podstawową funkcją ma także inne – młotek do szyb, nóż do pasów bezpieczeństwa i błyskowe światło ostrzegawcze, które zwiększy bezpieczeństwo i pomoże dostrzec stojące np. na poboczu auto innym kierowcom.

5. Do pracy w garażu

Nie zapominajmy o dużej grupie samochodowych majsterkowiczów lubiących regularnie zaglądać pod maskę. Dla nich idealne okażą się LEDowe lampy, które zapewnią optymalne oświetlenie w nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Czołową latarkę Headlamp 300 można obracać w zakresie 75 stopni. Ta cecha w połączeniu z regulacją ostrości gwarantuje, że światło pada tam, gdzie jest potrzebne.

Z kolei lampy Penlight mają lekką i kompaktową konstrukcję umożliwiającą doświetlenie wąskich przestrzeni i trudno dostępnych miejsc. Posiadają także dodatkowe funkcje: Penlight 150 – latarkę, a Penlight 150 UV-A – światło UV pomocne np. przy wykrywaniu przecieków w układzie klimatyzacji.

Źródło: OSRAM

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również