TOMEX Hamulce

TOMEX Hamulce

os. Cechowe 8, 64-840 Budzyń, PL
http://tomexbrakes.pl


kontakt


O Firmie

TOMEX to najbardziej doświadczony polski producent klocków i szczęk hamulcowych, największy w kraju i jeden z najbardziej liczących się w Europie Środkowej wytwórca elementów układu hamulcowego do samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. Każdego roku hale produkcyjne firmy opuszcza ponad 10 milionów klocków, szczęk hamulcowych oraz akcesoriów z nimi związanych.

Firma TOMEX od 1978 r. dostarcza elementy układu hamulcowego na rynki europejskie, a także jest poddostawcą do światowych koncernów automotive. Jako pierwszy polski producent otrzymała wydaną przez PIMOT pierwszą homologację ECE R-90. Także jako pierwsza fabryka w Europie środkowo-wschodniej wprowadziła technologię scorchingu, technologię spotykaną kiedyś tylko wśród produktów klasy premium oraz klocków OE. Kolejne inwestycje w nowoczesne linie szlifierskie, malarskie, a przede wszystkim w pełni automatyczne linie prasowalnicze pokazały, iż TOMEX może śmiało konkurować jakością produktu z największymi graczami na rynkach światowych.

Obok klocków i szczęk hamulcowych w ofercie TOMEX znajdują się także wykonane z wysokiej jakości materiałów tarcze hamulcowe, czujniki zużycia klocków, czujniki ABS, zestawy montażowe szczęk hamulcowych. Ponadto w ofercie firmy znajduje się także chemia hamulcowa: płyn hamulcowy DOT4, zmywacz do hamulców, a także smar do tłoczków i cylinderków.

Oferta:

 

Klocki oraz tarcze hamulcowe TOMEX zapewniają bezpieczne i niezawodne hamowanie przez cały okres eksploatacji i gwarantują stałą wydajność w każdej temperaturze i w każdych warunkach drogowych. Oferują maksymalną kontrolę oraz krótką drogę hamowania, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania.

Produkty firmy TOMEX podlegają stałym kontrolom i testom jakościowym na wszystkich etapach powstawania: począwszy od zakupu surowców i materiałów używanych do produkcji, poprzez mieszanie, prasowanie i szlifowanie, aż po pakowanie gotowych wyrobów.

Zaawansowana technologia pozwala na uzyskanie wysokiej skuteczności hamowania zarówno w niskich, jak i w wysokich temperaturach oraz eliminuje do minimum ewentualne wibracje oraz hałasy występujące przy dociskaniu klocka do tarczy. Pozwala także na zmniejszenie do minimum tworzenia się poduszki gazowej między klockiem, a tarczą podczas docierania, czyli tzw. "fading początkowy", zapewniając wysoką skuteczność hamowania bezpośrednio po zamontowaniu. Wszystkie referencje posiadają homologację ECE R-90.

Sprawny system hamulcowy chroni nie tylko kierowcę i jego pasażerów, lecz także pozostałych uczestników ruchu. Firma TOMEX postawiła sobie za cel ciągłe doskonalenie wszystkich dostarczanych elementów układu hamulcowego tak, aby działały sprawnie, skutecznie i bezpiecznie dla wszystkich użytkowników drogi, w każdych warunkach.

Branże

Części i akcesoria

Chemia motoryzacyjna