AC S.A.

AC S.A.

ul. 42 Pułku Piechoty 50, 15-181 Białystok, PL
http://www.ac.com.pl


kontakt


O Firmie

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem nowoczesnych ystemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Wielokrotnie nagradzanym za innowacyjność i efektywność, od 2011 r. notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka posiada ponad 30-letnie doświadczenie w motoryzacji, wyznaczając kierunki rozwoju branży autogazu według autorskich projektów, zatrudnia niemal 800 osób. Posiada własne, nowocześnie wyposażone Centrum Badawczo - Rozwojowe, gdzie pracuje blisko 60 inżynierów z branży elektroniki, mechaniki, automatyki i informatyki. Roczne wydatki na działalność Bsystemów autogaz LPG i CNG marki STAG. Wielokrotnie nagradzanym za innowacyjność i +R przekraczają 3% przychodów. AC prowadzi sieć Autoryzowanych Serwisów STAG. Posiadane niezbędne certyfikaty i homologacje międzynarodowe umożliwiają sprzedaż instalacji STAG w ponad 50 krajach świata, na 6 kontynentach począwszy od Ukrainy, Rosji, Kazachstanu aż po Tajlandię, Argentynę i Peru, gdzie od 2 lat funkcjonuje spółka zależna producenta. W USA instalacje autogaz STAG zasilają flotę policyjnych samochodów. Sprzedaż na rynki zagraniczne sięga 60% przychodów. Niekwestionowana pozycja lidera ekologicznych rozwiązań w dziedzinie alternatywnych systemów zasilania pojazdów mechanicznych, to efekt naturalnej synergii wieloletniego doświadczenia firmy, specjalistycznej wiedzy jej pracowników oraz bliskiego kontaktu z klientami.

Oferta:

Oferta firmy zawiera kompleksowe rozwiązania na potrzeby branży autogaz, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG i CNG. Sztandarowym elementem oferty handlowej spółki jest seria produktów pod marką STAG obecna w ponad 4 mln samochodach na świecie, w tym 1 mln w Polsce. AC S.A. jest także producentem wysokiej jakości elementów elektroniki i wiązek elektrycznych dla przemysłu, w tym zestawów elektronicznych do haków holowniczych na rynki Europy Zachodniej. Jako jedna z pierwszych na świecie firm rozpoczęła sprzedaż instalacji STAG Diesel umożliwiających konwersję pojazdów z silnikiem diesla do jazdy na gazie LPG lub CNG - tańszym i ekologicznym paliwie, zapewniając właścicielom oszczędności sięgające do 30%. System ten znalazł zastosowanie w transporcie drogowym, ciągnikach i maszynach rolniczych oraz maszynach budowlanych. Firma stale rozszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania własnej konstrukcji: chiptuning zwiększający fabryczne parametry silnika (S Power Chip), urządzenia diagnostyczne (S Diagnostic) czy aplikacje mobilne odpowiadające różnorodnym potrzebom użytkowników (STAG Mobile, Gas Computer, STAG w trasie).

Branże

LPGInformacje firmowe
Wydarzenia
Powiązane z firmą