Opinie

Jak obecna sytuacja rynkowa wpływa na sektor części zamiennych?

O perspektywach rozwoju rynku części zamiennych, zwłaszcza w kontekście najważniejszych trendów, jakie obecnie obserwujemy w branży motoryzacyjnej, opowiada Piotra Janty, członek zarządu Auto Partner SA.

więcej »
Regeneracja filtra DPF

O sposobach regeneracji filtra cząstek stałych (DPF), a także jeździe z usuniętym filtrem opowiada Mateusz Lecyk, menadżer działu katalizatorów, filtrów cząstek stałych w firmie Kaliński.

więcej »
Rynek wtórny: zmiany i wyzwania

Nigel Cole, Senior Global ITG Manager w korporacji DENSO omawia krótko- i długoterminowe trendy mające wpływ na rynek wtórny.

więcej »
Rafał Czyżewski o niezbędnym elemencie dla rozwoju elektromobilności

– Ułatwienie dostępu do ładowania w nocy jest niezbędnym elementem dla rozwoju elektromobilności. Proponuje i przedstawia także potencjalne rozwiązania i ułatwienia związane z elektromobilnością i ładowaniem samochodów elektrycznych – mówi rafał Czyżewski, ekspert od elektromobilności w Greenway Polska.

więcej »
Podnośniki dla pojazdów użytkowych

O podnośnikach użytkowanych w warsztatach specjalizujących się w obsłudze pojazdów ciężarowych oraz samochodów dostawczych rozmawiamy z Jarosławem Cichoniem, prezesem zarządu WSOP.

więcej »
Co z tym Pakietem Mobilności? Czy jest się z czego cieszyć?

Czy na pewno można mówić o sukcesie po decyzjach posiedzenia Komisji Europejskiej? Czy polscy przewoźnicy mają się z czego cieszyć? Pierwsza lektura przegłosowanych poprawek powinna raczej skłaniać do refleksji, czy dopuszczenie przez kraje zachodnie do odrzucenia dwóch sprawozdań nie było jedynie zasłoną dymną. Temat komentuje Kamil Wolański, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

więcej »
Sieci warsztatowe na polskim rynku

Komentarz Szymona Latosa, specjalisty ds. rozwoju sieci Checkstar, nt. polskiego rynku sieci serwisowych, ich potencjału rynkowego oraz niezbędnych wymaganiach, by móc liczyć na odniesienie sukcesu rynkowego.

więcej »
Co drugi Polak chce częściej sprzątać samochód

Porządku – tego właśnie najbardziej chcemy w swoich samochodach. Aż 45 proc. polskich kierowców deklaruje, że częściej będzie sprzątało swoje samochody. Niecałe 9 proc. badanych planuje zadbać o regularne przeglądy techniczne – pokazały wyniki raportu „Komfort jazdy II”.

więcej »
Paweł Gos: Optymistyczny wzrost

Krajowy rynek sprzedaży nowych samochodów osobowych odbudowuje się i notuje wzrost trzeci rok z rzędu.

więcej »
Paweł Mastalerek (Castrol): Szkolenia zawodowe mechaników

Mechanicy najbardziej cenią możliwość zdobycia wiedzy umożliwiającej wykorzystanie jej w rozwiązywaniu codziennych problemów.

więcej »
Artur Kornaś (Bosch): Szkolenia zawodowe mechaników

Wiedza i praktyczne umiejętności ułatwią naprawę każdego auta.

więcej »
Krzysztof Romaniuk (POPiHN): Szara strefa ma się dobrze

Spada popyt na benzynę, olej opałowy i płynny gaz LPG.

więcej »