Opinie

Kto wykonuje przeglądy okresowe urządzeń w Stacji Kontroli Pojazdów?

Zagadnienia przeglądów okresowych urządzeń w Stacji Kontroli to problem „nierozwiązany od zarania dziejów”. Zgodnie z par. 14 Dz. Ustaw nr 40, mamy urządzenia, które podlegają dwóm rodzajom kontroli. Pierwsza to kontrola metrologiczna i podlegają pod nią analizatory spalin oraz przyrządy do kontroli ciśnienia w ogumieniu. Drugi rodzaj to kontrola z ramienia dozoru technicznego, w tym zakresie kontrolowane są dźwigniki, w tym kanałowe (za wyjątkiem tych z napędem ręcznym) oraz zbiorniki ciśnienia (sprężarki).

więcej »
Najpopularniejsze techniki czyszczenia filtrów DPF

O obecnie stosowanych technikach czyszczenia filtrów DPF, ich procedurze i skuteczności opowiada Piotr Mosioł z firmy Recon (ecodpf.net).

więcej »
Luca Govean – pięć wyzwań, przed którymi stoi europejski rynek części zamiennych

Niewiele branż rozwija się w tak szybkim tempie, jak europejski rynek części zamiennych. Niezależne warsztaty samochodowe w całej Europie stale podnoszą swoje kwalifikacje i dostosowują modele biznesowe, aby zachować konkurencyjność. Luca Govean, dyrektor sprzedaży części DENSO na rynku wtórnym, omawia pięć kluczowych wyzwań, przed którymi stoi europejski rynek części zamiennych.

więcej »
Łukasz Zadworny: „Nikt nie podchodzi do elektromobilności tak kompleksowo, jak my”

 W ubiegłym tygodniu w Volkswagen Home odbyła się dyskusja z udziałem ekspertów na temat elektromobilności. W gronie ekspertów znaleźli się Anna Skarbek-Żabkin – współzałożycielka Forum Elektromobilności, Maciej Mazur – dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych i Łukasz Zadworny – dyrektor marki Volkswagen w Polsce.

więcej »
Eksport w branży motoryzacyjnej

Siłą branży motoryzacyjnej, a dokładniej firm z sektora przemysłu motoryzacyjnego, które wytwarzają części i komponenty do produkcji nowych samochodów, jest stosunek jakości do ceny. To głównie te dwa czynniki przyczyniają się do nawiązywania współpracy firm zagranicznych z polskimi dostawcami.

więcej »
10 absurdów o oponach. PZPO obala mity

Koniec ubiegłego wieku przeniósł wiele mitów na temat opon do publicznej debaty, a niektóre z nich są nadal żywe. Wiara w te pogłoski może być tragiczna w skutkach nie tylko dla kierowców, ale również dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

więcej »
Jan Rosenow o typach silników elektrycznych

Silniki elektryczne są bardzo proste w porównaniu z silnikami spalinowymi. Jednak także wśród nich istnieje wiele różnych typów o różnorodnych zaletach i wadach. Które z nich są powszechne w samochodach osobowych?

więcej »
Jak obecna sytuacja rynkowa wpływa na sektor części zamiennych?

O perspektywach rozwoju rynku części zamiennych, zwłaszcza w kontekście najważniejszych trendów, jakie obecnie obserwujemy w branży motoryzacyjnej, opowiada Piotra Janty, członek zarządu Auto Partner SA.

więcej »
Regeneracja filtra DPF

O sposobach regeneracji filtra cząstek stałych (DPF), a także jeździe z usuniętym filtrem opowiada Mateusz Lecyk, menadżer działu katalizatorów, filtrów cząstek stałych w firmie Kaliński.

więcej »
Rynek wtórny: zmiany i wyzwania

Nigel Cole, Senior Global ITG Manager w korporacji DENSO omawia krótko- i długoterminowe trendy mające wpływ na rynek wtórny.

więcej »
Rafał Czyżewski o niezbędnym elemencie dla rozwoju elektromobilności

– Ułatwienie dostępu do ładowania w nocy jest niezbędnym elementem dla rozwoju elektromobilności. Proponuje i przedstawia także potencjalne rozwiązania i ułatwienia związane z elektromobilnością i ładowaniem samochodów elektrycznych – mówi rafał Czyżewski, ekspert od elektromobilności w Greenway Polska.

więcej »
Podnośniki dla pojazdów użytkowych

O podnośnikach użytkowanych w warsztatach specjalizujących się w obsłudze pojazdów ciężarowych oraz samochodów dostawczych rozmawiamy z Jarosławem Cichoniem, prezesem zarządu WSOP.

więcej »