Wywiady

Nie zawsze z górki

Rozmawiamy z Piotrem Boruckim, prezesem Zarządu firmy TIP-TOPOL – producenta miechów pneumatycznych do zawieszeń samochodów ciężarowych i autobusów, a także sprzętu do obsługi ogumienia oraz wyposażenia warsztatów.

więcej »
Nowe trendy w lakiernictwie

O nowych rozwiązaniach i technikach stosowanych w branży lakierniczej rozmawialiśmy z Bartłomiejem Buddą, szefem technicznym w Dziale Wsparcia Technicznego w firmie CSV.

więcej »
Klocki hamulcowe niepylące. Czyli jakie?

O nowych materiałach stosowanych przy budowie klocków hamulcowych, stosowaniu tzw. niepylących klocków rozmawiamy z Marcinem Kiełczewskim, ekspertem Bosch ds. układów bezpieczeństwa w pojazdach

więcej »
Kontrola nad ołowiem

Batcar to firma, która od 1980 roku zajmuje się handlem i obsługą akumulatorów. Dziś ma kilka oddziałów w Polsce, a rocznie sprzedaje ponad 400 000 sztuk akumulatorów. O tym, jak zmienia się rynek samochodowych źródeł energii rozmawiamy ze współwłaścicielami firmy Krzysztofem Pawluciem i Bogdanem Tyliszczakiem oraz Mariuszem Dymkiem, dyrektorem handlowym.

więcej »
20 lat doświadczeń Q-Service Truck

– Skupiamy się na uruchomieniu funkcjonalności do obsługi klientów flotowych w rynku pojazdów ciężarowych. Ten proces rozpoczniemy od rynku rodzimego i krajów ościennych. I w kolejnym kroku chcielibyśmy rozwinąć koncept obsługi flotowej na pozostałych istotnych rynkach – z Prezesem Q-Service Truck, Sławomirem Rybarczykiem, rozmawia Joanna Król.

więcej »
TOMEX Hamulce – Podsumowanie roku 2018

Podsumowując miniony rok możemy z pewnością nazwać go z naszej strony bardzo pracowitym – powiedział Jacek Tomczyk, Dyrektor Handlowy TOMEX Hamulce.

więcej »
Pistolety lakiernicze - jakie warto wybrać

O doborze pistoletów lakierniczych, dostępnych na rynku rozwiązaniach, nowych technologiach w zakresie pistoletów lakierniczych rozmawiamy z Jackiem Churskim, Product Managerem w firmie Topex.

więcej »
Sieci serwisowe - coraz większy wybór

O obecnej sytuacji oraz rozwoju rynku sieci serwisowych rozmawiamy z Szymonem Latosem, specjalistą ds. rozwoju sieci Checkstar.

więcej »
Rynek części zamiennych do pojazdów ciężarowych

O zmianach na rynku części zamiennych z segmentu pojazdów ciężarowych, panujących tendencjach, częściach oryginalnych oraz zamiennikach rozmawialiśmy z Robertem Kwiatkowskim, Branch Managerem Europart Polska.

więcej »
Tester diagnostyczny to absolutna podstawa

O testerach diagnostycznych, ich wykorzystaniu w diagnostyce współczesnych samochodów rozmawiany z Tomaszem Urbaniakiem z firmy Snap-on Equipment.

więcej »
Dziś do naprawy samochodów potrzebna jest coraz większa wiedza

Rozmowa ze zwycięzcą 3. edycji konkursu Supermechanik ELIT 2018 - Andrzejem Cichoniem, właścicielem warsztatu Mechanika Pojazdowa Service AC z Zawady koło Dębicy.

więcej »
Testowanie w Erze Cyfrowej – 30-lecie programu testów zimowych Wabco

Zima jest już w pełni, podobnie jak zimowy sezon testowy. Wabco, jako wiodący dostawca technologii dla światowego przemysłu pojazdów użytkowych, jest jedynym dostawcą posiadającym trzy tory testowe: w Niemczech, w Indiach i Finlandii, na kole podbiegunowym. Dzieki temu Wabco jest w stanie samodzielnie testować i rozwijać swoje systemy i technologie także w ekstremalnym klimacie i różnych warunkach drogowych.

więcej »