Wywiady

Ciepło-zimno, czyli o rynku chłodnic

Polski rynek części zamiennych od wielu lat notuje wzrost produkcji, sprzedaży i eksportu. Szczególny wpływ na to ma ciągły napływ używanych samochodów z zagranicy, coraz wyższe oczekiwania klientów co do jakości produktów oraz postępująca konsolidacja rynkowa.

więcej »
Pass-Thru – o co chodzi?

Dzięki protokołowi Pass-Thru warsztat dostaje nie tylko aktualizację, lecz także pełną funkcjonalność diagnostyczną serwisu autoryzowanego. Niestety nie za darmo. O szczegółach rozmawiamy z Zenonem Rudakiem – kierownikiem Centrum Technicznego i Szkoleń w firmie Hella Gutmann Solutions. 

więcej »
Rośnie zainteresowanie szkoleniami lakierniczymi

O przeprowadzanych szkoleniach dla lakierników rozmawialiśmy z Jakubem Tomaszewskm, konsultantem ds. produktów i systemów kolorystycznych w firmie Multichem.

więcej »
Jaka przyszłość czynnika R1234yf?

O najważniejszych warunkach i trudnościach, jakie mogą się pojawić w trakcie obsługi układów klimatyzacji przy użyciu czynnika R1234yf rozmawialiśmy z Zenonem Rudakiem, kierownikiem Centrum Technicznego i Szkoleń w firmie Hella Gutmann Solutions.

więcej »
Szkolenia lakiernicze to podstawa

Postęp technologiczny w obszarze technik lakierniczych oznacza dla pracownika warsztatu lakierniczego ciągłą konieczność poznawania nowych rozwiązań. O popularności różnego rodzaju szkoleń w branży lakierniczej rozmawiamy z Tomaszem Tomczykiem, dyrektorem Pionu Szkoleń w firmie NOVOL.

więcej »
Nie zawsze z górki

Rozmawiamy z Piotrem Boruckim, prezesem Zarządu firmy TIP-TOPOL – producenta miechów pneumatycznych do zawieszeń samochodów ciężarowych i autobusów, a także sprzętu do obsługi ogumienia oraz wyposażenia warsztatów.

więcej »
Nowe trendy w lakiernictwie

O nowych rozwiązaniach i technikach stosowanych w branży lakierniczej rozmawialiśmy z Bartłomiejem Buddą, szefem technicznym w Dziale Wsparcia Technicznego w firmie CSV.

więcej »
Klocki hamulcowe niepylące. Czyli jakie?

O nowych materiałach stosowanych przy budowie klocków hamulcowych, stosowaniu tzw. niepylących klocków rozmawiamy z Marcinem Kiełczewskim, ekspertem Bosch ds. układów bezpieczeństwa w pojazdach

więcej »
Kontrola nad ołowiem

Batcar to firma, która od 1980 roku zajmuje się handlem i obsługą akumulatorów. Dziś ma kilka oddziałów w Polsce, a rocznie sprzedaje ponad 400 000 sztuk akumulatorów. O tym, jak zmienia się rynek samochodowych źródeł energii rozmawiamy ze współwłaścicielami firmy Krzysztofem Pawluciem i Bogdanem Tyliszczakiem oraz Mariuszem Dymkiem, dyrektorem handlowym.

więcej »
20 lat doświadczeń Q-Service Truck

– Skupiamy się na uruchomieniu funkcjonalności do obsługi klientów flotowych w rynku pojazdów ciężarowych. Ten proces rozpoczniemy od rynku rodzimego i krajów ościennych. I w kolejnym kroku chcielibyśmy rozwinąć koncept obsługi flotowej na pozostałych istotnych rynkach – z Prezesem Q-Service Truck, Sławomirem Rybarczykiem, rozmawia Joanna Król.

więcej »
TOMEX Hamulce – Podsumowanie roku 2018

Podsumowując miniony rok możemy z pewnością nazwać go z naszej strony bardzo pracowitym – powiedział Jacek Tomczyk, Dyrektor Handlowy TOMEX Hamulce.

więcej »
Pistolety lakiernicze - jakie warto wybrać

O doborze pistoletów lakierniczych, dostępnych na rynku rozwiązaniach, nowych technologiach w zakresie pistoletów lakierniczych rozmawiamy z Jackiem Churskim, Product Managerem w firmie Topex.

więcej »