Wywiady

Sieci serwisowe - coraz większy wybór

O obecnej sytuacji oraz rozwoju rynku sieci serwisowych rozmawiamy z Szymonem Latosem, specjalistą ds. rozwoju sieci Checkstar.

więcej »
Rynek części zamiennych do pojazdów ciężarowych

O zmianach na rynku części zamiennych z segmentu pojazdów ciężarowych, panujących tendencjach, częściach oryginalnych oraz zamiennikach rozmawialiśmy z Robertem Kwiatkowskim, Branch Managerem Europart Polska.

więcej »
Tester diagnostyczny to absolutna podstawa

O testerach diagnostycznych, ich wykorzystaniu w diagnostyce współczesnych samochodów rozmawiany z Tomaszem Urbaniakiem z firmy Snap-on Equipment.

więcej »
Dziś do naprawy samochodów potrzebna jest coraz większa wiedza

Rozmowa ze zwycięzcą 3. edycji konkursu Supermechanik ELIT 2018 - Andrzejem Cichoniem, właścicielem warsztatu Mechanika Pojazdowa Service AC z Zawady koło Dębicy.

więcej »
Testowanie w Erze Cyfrowej – 30-lecie programu testów zimowych Wabco

Zima jest już w pełni, podobnie jak zimowy sezon testowy. Wabco, jako wiodący dostawca technologii dla światowego przemysłu pojazdów użytkowych, jest jedynym dostawcą posiadającym trzy tory testowe: w Niemczech, w Indiach i Finlandii, na kole podbiegunowym. Dzieki temu Wabco jest w stanie samodzielnie testować i rozwijać swoje systemy i technologie także w ekstremalnym klimacie i różnych warunkach drogowych.

więcej »
Ze sportu pod strzechy

Pierwszy półsyntetyk oraz pierwszy syntetyk zostały wyprodukowane w fabrykach Motul. Ale to nie koniec innowacji wprowadzonych do motoryzacji. O historii firmy i jej planach rozmawiamy z Pawłem Purą oraz Piotrem Pyrką z polskiego oddziału firmy Motul.

więcej »
Wywiad z kierowcą zespołu Tankpool24 – Norbertem Kissem – „Plan na rok 2017? – Top 3!”

Start sezonu dla zespołu Tankpool24 Racing Team i obu kierowców – Norberta Kissa i Andre Kursima z wielkimi oczekiwaniami. MEYLE kolejny sezon będzie wspierać jedyny, prywatny team w serii wyścigów FIA European Truck Racing Championship – Tankpool24 Racing Team w ramach zaopatrzenia w części oraz technicznego Know-How.

więcej »
Wymagania stawiane filtrom nieustannie rosną

Wraz z ciągłym rozwojem silników Diesla mającym na celu zwiększenie osiągów oraz zmniejszenie wymiarów, kosztów wykonania oraz emisji substancji szkodliwych na przykład przez wprowadzenie norm Euro 6 i 7 w przyszłości zwiększają się wymagania stawiane filtrom paliwa. Luca Betti  – kierownik w dziale Aftermarket w UFI Group wyjaśnia jak rozwija się technika filtracji oraz sam rynek filtrów samochodowych. 

więcej »
Milion na celowniku

W połowie listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowej hali produkcyjnej firmy Auto-Starter nieopodal Starogardu Gdańskiego.

więcej »
Wiedzę trzeba czerpać od ludzi

O największych grzechach mechaników rozmawiamy z Adamem Klimkiem, najpopularniejszym mechanikiem w Polsce i gospodarzem telewizyjnego programu „Samochód marzeń - kup i zrób”.

więcej »
Auto dla ludu

Przedstawiamy jedyny w Polsce egzemplarz wiklinowego auta, którego właścicielem jest Maciej Peda z Gostynia, kolekcjoner samochodów zabytkowych.

więcej »
Rafał Sonik: Moc silnika to nie wszystko

O sukcesie i zdobyciu pierwszego miejsca w tegorocznym rajdzie Dakar rozmawiamy z Rafałem Sonikiem, polskim kierowcą rajdowym.

więcej »