Wywiady

Ze sportu pod strzechy

Pierwszy półsyntetyk oraz pierwszy syntetyk zostały wyprodukowane w fabrykach Motul. Ale to nie koniec innowacji wprowadzonych do motoryzacji. O historii firmy i jej planach rozmawiamy z Pawłem Purą oraz Piotrem Pyrką z polskiego oddziału firmy Motul.

więcej »
Wywiad z kierowcą zespołu Tankpool24 – Norbertem Kissem – „Plan na rok 2017? – Top 3!”

Start sezonu dla zespołu Tankpool24 Racing Team i obu kierowców – Norberta Kissa i Andre Kursima z wielkimi oczekiwaniami. MEYLE kolejny sezon będzie wspierać jedyny, prywatny team w serii wyścigów FIA European Truck Racing Championship – Tankpool24 Racing Team w ramach zaopatrzenia w części oraz technicznego Know-How.

więcej »
Wymagania stawiane filtrom nieustannie rosną

Wraz z ciągłym rozwojem silników Diesla mającym na celu zwiększenie osiągów oraz zmniejszenie wymiarów, kosztów wykonania oraz emisji substancji szkodliwych na przykład przez wprowadzenie norm Euro 6 i 7 w przyszłości zwiększają się wymagania stawiane filtrom paliwa. Luca Betti  – kierownik w dziale Aftermarket w UFI Group wyjaśnia jak rozwija się technika filtracji oraz sam rynek filtrów samochodowych. 

więcej »
Milion na celowniku

W połowie listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowej hali produkcyjnej firmy Auto-Starter nieopodal Starogardu Gdańskiego.

więcej »
Wiedzę trzeba czerpać od ludzi

O największych grzechach mechaników rozmawiamy z Adamem Klimkiem, najpopularniejszym mechanikiem w Polsce i gospodarzem telewizyjnego programu „Samochód marzeń - kup i zrób”.

więcej »
Auto dla ludu

Przedstawiamy jedyny w Polsce egzemplarz wiklinowego auta, którego właścicielem jest Maciej Peda z Gostynia, kolekcjoner samochodów zabytkowych.

więcej »
Rafał Sonik: Moc silnika to nie wszystko

O sukcesie i zdobyciu pierwszego miejsca w tegorocznym rajdzie Dakar rozmawiamy z Rafałem Sonikiem, polskim kierowcą rajdowym.

więcej »
Trzeba jeździć z głową

O przygotowaniach do Dakaru, wyrzeczeniach i ciężkiej pracy związanych z jego ukończeniem rozmawiamy z Krzysztofem Hołowczycem

więcej »
Każde auto to dzieło sztuki

O niełatwych dla motoryzacyjnej pasji czasach PRL-u i zamiłowaniu do szybkich, nietypowych samochodów rozmawiamy z Jerzym Dziewulskim.

więcej »
Krzysztof Oleksowicz: Jestem wierny motoryzacji

O początkach motoryzacyjnego biznesu, sportach ekstremalnych i filozoficznym zacięciu rozmawiamy z Krzysztofem Oleksowiczem, założycielem spółki Inter Cars.

więcej »
Grzegorz Baran: Ciężarówką po Ameryce Południowej

O niezmiennej fascynacji rajdem Dakar i ciężarówkami terenowymi rozmawiamy z Grzegorzem Baranem, kierowcą i pilotem rajdowym.

więcej »
Adam Małysz: Pasji do rajdów mi nie brakuje

O pokonywaniu kilometrów pustyni w rajdzie Dakar, stresie i zmęczeniu, ale także uzależnieniu od cross country rozmawiamy z Adamem Małyszem, mistrzem świata w skokach narciarskich, obecnie kierowcą rajdowym.

więcej »