Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań powiedział z tej okazji: – Jestem bardzo dumny ze wspaniałego wyniku osiągniętego przez załogę. Dziś w jeszcze większym stopniu dostosowujemy nasze produkty do potrzeb odbiorców, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom ułatwiamy im korzystanie z nich na co dzień”. Ponad 70 procent produkcji stanowią pojazdy ze specjalną zabudową, spełniające specyficzne potrzeby klientów.

Zakład wybudowany w rekordowym czasie 23 miesięcy rozpoczął pracę w październiku 2016 roku od produkcji Craftera oraz spokrewnionego z nim modelu MAN TGE. Po zakończeniu fazy rozruchu praca w fabryce odbywa się na trzy zmiany.

Dyrektor zakładu, Christiane Engel, stwierdziła – Rozpoczynając we wrześniu bieżącego roku pracę na trzy zmiany sprawiliśmy, że zakład osiągnął pełną wydajność. Zakończyła się faza rozruchu fabryki, która może teraz wytwarzać ponad 100.000 samochodów rocznie.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający ponad 11.000 pracowników, w tym 3.400 w fabryce w Białężycach koło Wrześni (50 km na wschód od Poznania). We wrześniu 2018 roku Volkswagen Poznań obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Od 1993 roku wyprodukowano tam trzy miliony samochodów.

Źródło: Volkswagen