Narastająco od stycznia do września Grupa odnotowała 30-proc. wzrost sprzedaży r/r (do 675,1 mln zł z 519,5 mln zł rok wcześniej.). W 3 kwartale roku 2017 Grupa Auto Partner odnotowała 26-proc. wzrost sprzedaży r/r zwiększając przychody do 235,7 mln zł z 186,9 mln zł rok wcześniej.

Grupa w okresie 9 miesięcy 2017 roku powiększyła sieć filii do 79 oddziałów (otwarcie 8 nowych filii), uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne w Pruszkowie (pow. magazynowa: 8,5 tys. mkw.) oraz zwiększyła o 12 tys. mkw. powierzchnię magazynową w centrum  dystrybucyjnym w Bieruniu. W  tym okresie Grupa dynamicznie rozwinęła także ogólnopolską sieć niezależnych warsztatów MaXserwis: do 100 z 50 na koniec 2016 r. oraz rozbudowała ofertę o kilkanaście nowych linii produktowych.

– Stale wzmacniamy potencjał Grupy, między innymi rozbudowując sieć sprzedaży i rozszerzając asortyment produktowy czy usprawniając logistykę. W efekcie regularnie zwiększamy skalę działalności, odnotowujemy dwucyfrową dynamikę sprzedaży w kraju jak i na za granicą. Na rynkach eksportowych zarejestrowaliśmy spółki w Czechach i w Rumunii, chcemy w tych krajach rozwijać swoją sprzedaż. Jesteśmy jednym z beneficjentów dobrej koniunktury rynkowej. Rośniemy jednak szybciej niż rynek. W związku z dynamicznym tempem rozwoju Grupy zwiększyliśmy w tym roku  powierzchnię magazynową łącznie o ponad 20  tys. mkw. Od końca 2016 r. dwukrotnie powiększyliśmy sieć niezależnych warsztatów MaXserwis. Na rynku rośnie liczba aut osobowych i widoczny jest trend wzrostu napraw. Jesteśmy przygotowani, by w pełni wykorzystywać pozytywny trend rynkowy – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner.

Źródło: Informacja prasowa Auto Partner