Inne

Branża motoryzacyjna w zgodzie ze środowiskiem

Ochrona środowiska to ostatnio bardzo modne zagadnienie. W wielu miejscach możemy zobaczyć różnego rodzaju przedmioty, hasła z przydomkiem „eko”. Chętnie podkreślamy, że dbamy o środowisko, począwszy od sortowania odpadów, poprzez wszystkie etapy działalności, aż po przyjmowanie lub oddawanie zużytych wyrobów do ponownego przetworzenia. 

więcej »
Jak kobiety kupują używane auta?

Na co kobiety zwracają uwagę decydując się na zakup używanego samochodu? Czy panie kupują oczami, mniejszą wagę przywiązując do parametrów technicznych auta? Ile czasu poświęcają na znalezienie idealnego samochodu? O tym, jakie auta wybierają Polki, mówią eksperci z Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP).

więcej »
Auto Partner dołączył do Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych

W pierwszym kwartale bieżącego roku Auto Partner dołączył do grona członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, czyli do jednej z największych w Europie organizacji związanych z sektorem motoryzacyjnym.

więcej »
Kierunek „mechatronika” pod patronatem fabryki Mercedesa w Jaworze

W Starostwie Powiatowym w Jaworze CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland dr Andreas Schenkel, Starościna Powiatu Aneta Kucharzyk oraz Dyrektorka PCKZiU Lucyna Buczkowska zadeklarowali gotowość do dalszej współpracy w celu utworzenia klasy patronackiej oraz w zakresie doskonalenia programu kształcenia w zawodzie mechatronik i realizacji wybranych zajęć praktycznych.

więcej »
Kolejny etap przejęcia Lotosu przez PKN Orlen

​PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wersję roboczą wniosku o wyrażenie zgody na koncentrację w związku z planowanym przejęciem kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos.

więcej »
W Polsce mamy najtańszą benzynę

Choć ceny paliw w Polsce ostatnio są wysokie, to relatywnie benzynę tankujemy najtaniej, jeśli porównamy ceny na polskich stacjach benzynowych z państwami Unii Europejskiej.

więcej »
Ile Polacy są w stanie wydawać na samochód?

1570 zł – średnio tyle jesteśmy gotowi przeznaczać miesięcznie na pokrycie wydatków związanych z użytkowaniem auta. Z grupy TOP10 najbardziej poszukiwanych modeli wg carsmile.pl, w tym limicie mieszczą się m.in. Opel Astra i Nissan Quashqai. Z takich aut mogą korzystać osoby zarabiające tzw. średnia krajową. 

więcej »
Karetka, piaskarka, wóz strażacki mogą jeździć w leasingu

Zdecydowana większość leasingowanych pojazdów na polskich drogach to samochody osobowe, dostawcze, ciężarówki, najczęściej zakupione przez firmy. Eksperci EFL zwracają jednak uwagę, że od kilku lat mamy do czynienia ze wzrostem zainteresowania leasingiem pojazdów specjalnych wśród jednostek administracji publicznej. W ten sposób finansowane są wozy strażackie, karetki pogotowia, piaskarki, radiowozy policyjne czy pługi śnieżne.

więcej »
Polacy sieją spustoszenie na zagranicznych drogach

W ubiegłym roku Polacy znów pobili niechlubny rekord i za granicą spowodowali 65,2 tys. kolizji. Jedna szkoda kosztowała średnio 18 tys. zł, a do zdarzenia najczęściej dochodziło w Niemczech.

więcej »
Coraz większy wybór

Tak jak w przypadku stacji benzynowych, sklepów z żywnością czy też odzieżą, tak samo w branży warsztatów samochodowych coraz większego znaczenia zaczynają nabierać sieci. Podmiot działający w pojedynkę w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu w dłuższej perspektywie czasu może mieć kłopoty z utrzymaniem się na rynku, nie mówiąc już o odniesieniu jakiegoś spektakularnego sukcesu rynkowego.

więcej »
Guotai-Huarong inwestuje w elektromobilność w Polsce

Chiński producent elementów baterii do aut elektrycznych Guotai-Huarong Poland buduje fabrykę w Godzikowicach. Projekt, w którym inwestorowi asystowała PAIH, wart jest 45 mln dolarów.

więcej »
Rośnie rynek usług z zakresu mobilności

Do roku 2025 globalny rynek usług z zakresu mobilności osiągnie poziom 1 biliona USD dzięki multimodalnym, współdzielonym środkom transportu, które coraz częściej zastępują prywatne samochody.

więcej »