Inne

Kolejny etap przejęcia Lotosu przez PKN Orlen

​PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wersję roboczą wniosku o wyrażenie zgody na koncentrację w związku z planowanym przejęciem kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos.

więcej »
W Polsce mamy najtańszą benzynę

Choć ceny paliw w Polsce ostatnio są wysokie, to relatywnie benzynę tankujemy najtaniej, jeśli porównamy ceny na polskich stacjach benzynowych z państwami Unii Europejskiej.

więcej »
Ile Polacy są w stanie wydawać na samochód?

1570 zł – średnio tyle jesteśmy gotowi przeznaczać miesięcznie na pokrycie wydatków związanych z użytkowaniem auta. Z grupy TOP10 najbardziej poszukiwanych modeli wg carsmile.pl, w tym limicie mieszczą się m.in. Opel Astra i Nissan Quashqai. Z takich aut mogą korzystać osoby zarabiające tzw. średnia krajową. 

więcej »
Karetka, piaskarka, wóz strażacki mogą jeździć w leasingu

Zdecydowana większość leasingowanych pojazdów na polskich drogach to samochody osobowe, dostawcze, ciężarówki, najczęściej zakupione przez firmy. Eksperci EFL zwracają jednak uwagę, że od kilku lat mamy do czynienia ze wzrostem zainteresowania leasingiem pojazdów specjalnych wśród jednostek administracji publicznej. W ten sposób finansowane są wozy strażackie, karetki pogotowia, piaskarki, radiowozy policyjne czy pługi śnieżne.

więcej »
Polacy sieją spustoszenie na zagranicznych drogach

W ubiegłym roku Polacy znów pobili niechlubny rekord i za granicą spowodowali 65,2 tys. kolizji. Jedna szkoda kosztowała średnio 18 tys. zł, a do zdarzenia najczęściej dochodziło w Niemczech.

więcej »
Coraz większy wybór

Tak jak w przypadku stacji benzynowych, sklepów z żywnością czy też odzieżą, tak samo w branży warsztatów samochodowych coraz większego znaczenia zaczynają nabierać sieci. Podmiot działający w pojedynkę w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu w dłuższej perspektywie czasu może mieć kłopoty z utrzymaniem się na rynku, nie mówiąc już o odniesieniu jakiegoś spektakularnego sukcesu rynkowego.

więcej »
Guotai-Huarong inwestuje w elektromobilność w Polsce

Chiński producent elementów baterii do aut elektrycznych Guotai-Huarong Poland buduje fabrykę w Godzikowicach. Projekt, w którym inwestorowi asystowała PAIH, wart jest 45 mln dolarów.

więcej »
Rośnie rynek usług z zakresu mobilności

Do roku 2025 globalny rynek usług z zakresu mobilności osiągnie poziom 1 biliona USD dzięki multimodalnym, współdzielonym środkom transportu, które coraz częściej zastępują prywatne samochody.

więcej »
Zmieniające się trendy w podróżowaniu wpływają na producentów samochodów i części

Zgodnie z aktualnymi trendami na rynku transportowym zmniejsza się zapotrzebowanie konsumentów na posiadanie aut na własność. Wynika to z faktu, iż rynek w dużych aglomeracjach miejskich jest w coraz większym stopniu przejmowany przez transport rozumiany jako element tzw. szerszej usługi mobilnościowej.

więcej »
Moto-Profil świętuje 25-lecie

Rok 2018 jest dla Moto-Profilu jubileuszowy. Drugi co do wielkości dystrybutor części motoryzacyjnych w Polsce oraz jeden z największych w Europie obchodzi 25-lecie istnienia. – To okazja do podsumowań, wytyczania śmiałych dróg rozwoju oraz świętowania w gronie partnerów – podkreślają przedstawiciele spółki.

więcej »
W radiowozach pojawią się terminale

Trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS. To element Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Od lutego już w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem.

więcej »
Gaz ziemny w walce ze smogiem

Nagle zaczęliśmy zwracać w Polsce uwagę na zanieczyszczenie powietrza. Mimo że degradujemy środowisko naturalne ustawicznie i znamy możliwości ochrony powietrza i zasobów naturalnych ziemi, które wpisane zostały do zrównoważonego rozwoju w XXI w. 

więcej »