Inne

Polacy sieją spustoszenie na zagranicznych drogach

W ubiegłym roku Polacy znów pobili niechlubny rekord i za granicą spowodowali 65,2 tys. kolizji. Jedna szkoda kosztowała średnio 18 tys. zł, a do zdarzenia najczęściej dochodziło w Niemczech.

więcej »
Coraz większy wybór

Tak jak w przypadku stacji benzynowych, sklepów z żywnością czy też odzieżą, tak samo w branży warsztatów samochodowych coraz większego znaczenia zaczynają nabierać sieci. Podmiot działający w pojedynkę w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu w dłuższej perspektywie czasu może mieć kłopoty z utrzymaniem się na rynku, nie mówiąc już o odniesieniu jakiegoś spektakularnego sukcesu rynkowego.

więcej »
Guotai-Huarong inwestuje w elektromobilność w Polsce

Chiński producent elementów baterii do aut elektrycznych Guotai-Huarong Poland buduje fabrykę w Godzikowicach. Projekt, w którym inwestorowi asystowała PAIH, wart jest 45 mln dolarów.

więcej »
Rośnie rynek usług z zakresu mobilności

Do roku 2025 globalny rynek usług z zakresu mobilności osiągnie poziom 1 biliona USD dzięki multimodalnym, współdzielonym środkom transportu, które coraz częściej zastępują prywatne samochody.

więcej »
Zmieniające się trendy w podróżowaniu wpływają na producentów samochodów i części

Zgodnie z aktualnymi trendami na rynku transportowym zmniejsza się zapotrzebowanie konsumentów na posiadanie aut na własność. Wynika to z faktu, iż rynek w dużych aglomeracjach miejskich jest w coraz większym stopniu przejmowany przez transport rozumiany jako element tzw. szerszej usługi mobilnościowej.

więcej »
Moto-Profil świętuje 25-lecie

Rok 2018 jest dla Moto-Profilu jubileuszowy. Drugi co do wielkości dystrybutor części motoryzacyjnych w Polsce oraz jeden z największych w Europie obchodzi 25-lecie istnienia. – To okazja do podsumowań, wytyczania śmiałych dróg rozwoju oraz świętowania w gronie partnerów – podkreślają przedstawiciele spółki.

więcej »
W radiowozach pojawią się terminale

Trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS. To element Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Od lutego już w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem.

więcej »
Gaz ziemny w walce ze smogiem

Nagle zaczęliśmy zwracać w Polsce uwagę na zanieczyszczenie powietrza. Mimo że degradujemy środowisko naturalne ustawicznie i znamy możliwości ochrony powietrza i zasobów naturalnych ziemi, które wpisane zostały do zrównoważonego rozwoju w XXI w. 

więcej »
Czy branży motoryzacyjnej nie zaszkodzi brak pracowników?

Sektor motoryzacyjny notuje w tym roku wyjątkowe wzrosty. Eksperci zauważają, że ten rozwój może jednak zahamować niedobór pracowników i pogłębiające się luki kadrowe. Problem jest na tyle poważny, że firmy motoryzacyjne nawzajem podkupują sobie pracowników. Z brakiem wykwalifikowanego personelu boryka się już 36% przedsiębiorstw.

więcej »
Badanie Mobil 1: polscy kierowcy wybierają warsztat z polecenia

Krótki czas naprawy jest ważniejszy od kosztów, a na wybór warsztatu wyraźnie wpływają opinie rodziny lub znajomych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie producenta olejów silnikowych Mobil 1™ wśród 4000 kierowców z Polski, Niemiec, Francji i Włoch*.

więcej »
AS-PL na rynku brytyjskim

Grupa AS-PL powołała nową spółkę o nazwie AS-PL UK Ltd. Funkcję dyrektora ds. sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Irlandii objął Kevin Sharp, doświadczony i uznany specjalista na brytyjskim rynku aftermarket.

więcej »
Unijne plany dotyczące obniżenia CO2

Producenci części i komponentów motoryzacyjnych UE przodują na świecie pod względem technologii, zapewniających wydajne i niskoemisyjne pojazdy osobowe, utrzymując globalną konkurencyjność oraz wspierając zatrudnienie w europejskim przemyśle motoryzacyjnym. Wszystko to może się zmienić z uwagi na plany UE w zakresie obniżenia CO2 związanych z porozumieniem paryskim z 2015 r.

więcej »