Inne

Zmieniające się trendy w podróżowaniu wpływają na producentów samochodów i części

Zgodnie z aktualnymi trendami na rynku transportowym zmniejsza się zapotrzebowanie konsumentów na posiadanie aut na własność. Wynika to z faktu, iż rynek w dużych aglomeracjach miejskich jest w coraz większym stopniu przejmowany przez transport rozumiany jako element tzw. szerszej usługi mobilnościowej.

więcej »
Moto-Profil świętuje 25-lecie

Rok 2018 jest dla Moto-Profilu jubileuszowy. Drugi co do wielkości dystrybutor części motoryzacyjnych w Polsce oraz jeden z największych w Europie obchodzi 25-lecie istnienia. – To okazja do podsumowań, wytyczania śmiałych dróg rozwoju oraz świętowania w gronie partnerów – podkreślają przedstawiciele spółki.

więcej »
W radiowozach pojawią się terminale

Trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS. To element Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Od lutego już w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem.

więcej »
Gaz ziemny w walce ze smogiem

Nagle zaczęliśmy zwracać w Polsce uwagę na zanieczyszczenie powietrza. Mimo że degradujemy środowisko naturalne ustawicznie i znamy możliwości ochrony powietrza i zasobów naturalnych ziemi, które wpisane zostały do zrównoważonego rozwoju w XXI w. 

więcej »
Czy branży motoryzacyjnej nie zaszkodzi brak pracowników?

Sektor motoryzacyjny notuje w tym roku wyjątkowe wzrosty. Eksperci zauważają, że ten rozwój może jednak zahamować niedobór pracowników i pogłębiające się luki kadrowe. Problem jest na tyle poważny, że firmy motoryzacyjne nawzajem podkupują sobie pracowników. Z brakiem wykwalifikowanego personelu boryka się już 36% przedsiębiorstw.

więcej »
Badanie Mobil 1: polscy kierowcy wybierają warsztat z polecenia

Krótki czas naprawy jest ważniejszy od kosztów, a na wybór warsztatu wyraźnie wpływają opinie rodziny lub znajomych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie producenta olejów silnikowych Mobil 1™ wśród 4000 kierowców z Polski, Niemiec, Francji i Włoch*.

więcej »
AS-PL na rynku brytyjskim

Grupa AS-PL powołała nową spółkę o nazwie AS-PL UK Ltd. Funkcję dyrektora ds. sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Irlandii objął Kevin Sharp, doświadczony i uznany specjalista na brytyjskim rynku aftermarket.

więcej »
Unijne plany dotyczące obniżenia CO2

Producenci części i komponentów motoryzacyjnych UE przodują na świecie pod względem technologii, zapewniających wydajne i niskoemisyjne pojazdy osobowe, utrzymując globalną konkurencyjność oraz wspierając zatrudnienie w europejskim przemyśle motoryzacyjnym. Wszystko to może się zmienić z uwagi na plany UE w zakresie obniżenia CO2 związanych z porozumieniem paryskim z 2015 r.

więcej »
Zelektryfikują całą swoją flotę

W ciągu czterech najbliższych lat flota samochodów służbowych w innogy w Niemczech, która obecnie obejmuje blisko 1000 pojazdów, zostanie wymieniona na samochody elektryczne i hybrydowe. 

więcej »
Likwidacja szkód z klasą

W miniony weekend (10–12.03) miała miejsce konferencja TÜV Rheinland, dotycząca likwidacji szkód komunikacyjnych oraz związanych z tym zagadnieniem narzędzi.

więcej »
Asortyment marki Rota w ofercie Autos

Rota, której Firma Autos jest oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski, dołącza do marek, których asortyment jest dostępny w grupie produktów dedykowanych do maszyn budowlanych.

więcej »
Ford testuje system zielonej fali

Wyobraźcie sobie sytuację, w której można odwieźć dzieci do szkoły, dojechać do pracy czy przejechać przez miasto na zakupy i ani razu nie trzeba się zatrzymywać na czerwonym świetle.

więcej »