Inne

Zmiany w Continental Opony Polska

Dariusz Wójcik został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego. W ramach powierzonych obowiązków będzie wspierać dr Piotra Zielaka, dyrektora generalnego Continental Opony Polska, który od 1 lipca 2016 pełni także funkcję dyrektora generalnego w organizacji Continental Adria pnevmatike d.o.o.

więcej »
Powrót polskiej legendy motoryzacji

Niewiele osób potrafi prawidłowo odpowiedzieć na pytanie o pierwszy polski samochód. Zazwyczaj padają odpowiedzi: Warszawa, Syrena, czasem Fiat, a  bezsprzecznie pierwszym był produkowany w Centralnych Warsztatach Samochodowych w  Warszawie CWS T-1. (1927 – 1931).                          

 

więcej »
Ferrari prezesem Bridgestone w krajach EMEA

Od września Paolo Ferrari obejmie stanowisko prezesa zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

więcej »
25 lat Toyoty w Polsce

Lata 90. to czas wielkich zmian i ogromnych szans. Wtedy rodził się w Polsce kapitalizm, a wraz z nim rynek samochodowy, którego jednym z pionierów była Toyota. Toyota Motor Poland właśnie obchodzi 25-lecie obecności na polskim rynku.

więcej »
Skoda zmienia wizerunek

... i nie chodzi tu wcale o nowy język stylistyczny nowych modeli czeskiej marki. Skoda od pewnego czasu prowadzi rebranding swoich salonów na całym świecie. Już dwa tysiące punktów dealerskich Skody jest w nowej odsłonie.

więcej »
Valeo ogłasza podpisanie porozumienia o zakupie FTE automotive

Porozumienie zostało podpisane przez przedstawicieli Valeo i funduszu inwestycyjnego Bain Capital i zgodnie z nim 100% akcji FTE automotive zostało wycenionych na 819,3 mln euro, co odpowiada ośmiokrotności wskaźnika EBITDA prognozowanego dla FTE automotive na 2016 rok.

więcej »
Euro 6 i co dalej?

Obniżenie ilości substancji szkodliwych w spalinach możliwe jest już nie tylko dzięki nowoczesnym systemom filtracji, ale również zmniejszeniu zużycia paliwa.

więcej »
W maju klientami Grupy Groclin zostaną m.in. Tesla i Bentley

Grupa Groclin w maju rozpocznie pierwszy etap połączenia z CADM Automotive. Za niespełna dwa tygodnie przejmie 51 proc. udziałów jednej z największych spółek inżynieryjnych w polskiej branży samochodowej.

więcej »
Wojna cenowa ponownie obniży ceny polis OC

Na rynku znowu będzie się toczyła wojna cenowa, a to wpłynie na pogorszenie wyników spółek.

więcej »
Tajemniczy klient Castrola

W połowie grudnia zakończyła się trwająca od wiosny akcja promocyjna związana z olejem Castrol Magnatec.

więcej »
Nowe wrogiem starego?

VW Polo zaczął mieć na rynku poważnego konkurenta. Skonstruowana na nowo Corsa okazuje się być zagrożeniem.

więcej »
90- lecie ZAP Sznajder Baterrien S.A.

Niedawno miały miejsce obchody 90 lecia firmy ZAP Sznajder Batterien z Piastowa - jednego z czołowych producentów akumulatorów.

więcej »