Inne

Niekompletny DPF

Problemy związane z eksploatacją pojazdu wyposażonego w DPF najbardziej odczuwalne są dla użytkowników tych pojazdów przez koszty, jakie muszą ponosić.

więcej »
Czas na drugie życie

Od kiedy konieczna stała się wymiana jakiejś części, ludzie próbują je naprawić tak, aby móc ich użyć ponownie.

więcej »
Trzeba mieć kwalifikacje

Pracownicy posiadający odpowiednie kwalifikacje w dziedzinie motoryzacji są obecnie bardzo cenni i poszukiwani.

więcej »
Promocja Kärcher Professional dla motoryzacji 

Samochody sprzedawać można wyłącznie w czystym salonie.

więcej »
Mechanik Roku 2013

Niemal 150 półfinalistów tegorocznej edycji konkursu na Mechanika Roku rywalizowało w Jastarni o pierwsze miejsce, a tym samym wartościowe nagrody rzeczowe.

więcej »
Stan szyby samochodowej a bezpieczeństwo jazdy
Odpowiedzialny kierowca nie powinien narażać na zagrożenie siebie ani innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem nie w pełni sprawnym technicznie może być powodem tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
więcej »
Rynek olejowy – sytuacja, prognozy, opinie
Użytkując auto, na bieżąco trzeba pamiętać o wymianie poszczególnych płynów. Gdy przychodzi czas na olej silnikowy, wielu kierowców zastanawia się, czy go wymienić, czy też tylko uzupełnić. No i jaki olej wybrać?
więcej »
W kółko
Samochodowe skrzynie biegów, ze względu na precyzję wykonania ich elementów składowych, dokładność ich wzajemnego pasowania oraz rygory materiałowe, należą do części, które dość rzadko ulegają usterkom. Te same cechy sprawiają, że skrzynia biegów podczas naprawy wymaga sterylnej wręcz czystości i dużej staranności.
więcej »
TEXA I DAIMLER zawarły umowę w zakresie diagnostyki wielowymiarowej

TEXA i DAIMLER zawarły ważną umowę na Europę. Po szeroko zakrojonych badaniach mających na celu sprawdzenie skuteczności oraz wiarygodności, TEXA została wybrana na dostawcę wielomarkowego sprzętu diagnostycznego do sieci autoryzowanych centrów serwisowych Mercedes-Benz Trucks.

więcej »
Kłopotliwy odpad

Po każdej wymianie oleju mechanik zostaje z niewielkim balastem kilku litrów czarnej mazi. Nie jest to dużo, ale okazuje się, że jest to ilość dość kłopotliwa. Według statystyk w zeszłym roku sprzedano 72 mln litrów nowego oleju silnikowego. Oznaczać to może, że podobna jego ilość zaczęła swój żywot jako odpad po wymianie.

więcej »
Rola mechanika przy wyborze oleju

Wyścigi motoryzacyjne, telewizja, prasa, serwisy internetowe. Oto główne media, w których lokowane są reklamy największych koncernów olejów silnikowych. A czy miejscem, gdzie najwięksi gracze rynku olejowego w Polsce mogliby prowadzić równie skuteczne kampanie promocyjne, nie mógłby być także warsztat samochodowy?

więcej »
Prawo na co dzień

Jak rozliczyć samochód prywatny używany do celów służbowych? Często zdarza się, że pracodawca, nie mając własnego taboru samochodowego, umawia się z pracownikiem, że ten będzie używał do celów służbowych samochodu prywatnego. Pojawia wówczas pytanie, jak należy rozliczyć używany przez pracownika w celach służbowych samochód prywatny?

więcej »
Puste faktury – co grozi za handel nimi?
W Internecie ukazały się ogłoszenia oferujące możliwość zakupu faktur VAT lub kosztów podatkowych. Nie dajmy się jednak temu skusić, bo konsekwencje tego mogą być bolesne dla naszej kieszeni. A proceder ten kwitnie - jednak o co tak naprawdę w nim chodzi i na czym on polega?
więcej »
Eko-wszystko
Ekologia to hasło, które towarzyszy pojazdom od zawsze, ale ostatnimi czasy stało się dźwignią praktycznie każdej zmiany konstrukcyjnej i wytrychem marketingowym. Wszystko po to, aby emisja CO2 była jak najmniejsza.
więcej »
Niedoceniane przyczyny wypadków drogowych
Promowane od lat hasło „Prędkość zabija" zaczyna przesłaniać fakt, że nie tylko nadmierna prędkość jest przyczyną wypadków w naszym kraju. Bez rzetelnej wiedzy na temat prawdziwych przyczyn wypadków nie sposób poprawić sytuacji na polskich drogach.
więcej »
Z KOBIETĄ za kółkiem bezpieczniej
Z raportu policji za rok 2010 dotyczącego wypadków drogowych w Polsce bez wątpienia wynika, że liczba kobiet jako sprawców wypadków jest zdecydowanie mniejsza od liczby mężczyzn.  Patrząc na statystyki można jednoznacznie wysunąć wniosek, że kobiety są bardziej uważnymi kierowcami, a co za tym idzie jeżdżą bezpieczniej.
więcej »