Raporty i zestawienia

Podsumowań nadszedł czas

Wprawdzie na pełne podsumowanie 2018 r. przyjdzie jeszcze pora (w zależności od tego, kiedy pojawią się odpowiednie statystyki), to jednak już teraz można spojrzeć na minione dwanaście miesięcy i spróbować je ocenić. Dlatego też postanowiliśmy poprosić o takie podsumowanie przedstawicieli działających na polskim rynku firm z różnych sektorów branży motoryzacyjnej.

więcej »
Rok sukcesów firmy TEXA

Firma zarządzana przez Bruno Vianello, kolejny raz umocniła swoją pozycję na rynku. Sukces przypisywany jest jakości oferowanych produktów, wśród których szczególne wzrosty odnotowały urządzenia TMD i stacje KONFORT do obsługi klimatyzacji. Znacznie wzrosła także liczba pracowników.

więcej »
Największe obniżki cen OC dla młodych kierowców

Średnia cena OC w 2018 r. wyniosła 741 zł. Zdecydowanie więcej na obowiązkową polisę musieli przeznaczyć kierowcy do 25. roku życia – 1793 zł. Obniżka od 2017 r. dla osób z tej grupy wiekowej była jednak największa i wyniosła aż 9,2%.

więcej »
Polski handel zagraniczny: Przemysł elektromaszynowy

Lokomotywa polskiej gospodarki ma cztery koła, kierownicę i klakson. To właśnie branża motoryzacyjna stanowi największą część krajowego eksportu. Ale przemysł elektromaszynowy kryje jeszcze kilka innych eksportowych hitów.

więcej »
Dynamiczny wzrost sprzedaży i zyskowności

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, zwiększyła po trzech kwartałach 2018 roku sprzedaż o 28%, do 861,0 mln zł. Sprzedaż w Polsce i za granicą rosła dwucyfrowo odpowiednio o 18% i 56%. Zysk EBITDA wzrósł do 68,7 mln zł (+33%), a EBIT do 62,4 mln zł (+33%) r/r. Z kolei zysk netto Grupy po dziewięciu miesiącach 2018 roku wyniósł 45,5 mln zł, co oznacza 48-proc. wzrost r/r.

więcej »
GRUPA STENHØJ opublikowała wyniki na rok finansowy 2017/18

W roku, w którym STENHØJ świętował setną rocznicę, grupa wykazała się stałym wzrostem i osiągnęła obroty w wysokości 1 miliarda koron duńskich.

więcej »
Auto Partner zanotował 26-proc. wzrost sprzedaży we wrześniu

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, kolejny miesiąc odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. We wrześniu 2018 roku przychody Grupy rok do roku wzrosły o 26% do 95,5 mln zł.

więcej »
Dobre wyniki, wzrost skali działania i rentowności

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, zwiększyła w I półroczu 2018 roku sprzedaż o 27%, do 557,4 mln zł. Sprzedaż rosła zarówno w Polsce (+19%) jak i za granicą (+49%). Zarówno zysk EBITDA jak i EBIT wzrosły o 31% r/r. Z kolei zysk netto Grupy w I półroczu 2018 roku wzrósł o 45% do 29,6 mln zł.

więcej »
Najmniej i najbardziej awaryjne samochody w Polsce. Co warto kupić według mechaników?

Które spośród najpopularniejszych samochodów w Polsce psują się najczęściej? Jakie modele w przedziałach cenowych do ok. 10 tys., 20 tys. i 30 tys. zł warte są zakupu? Jakie oceny wystawili poszczególnym modelom mechanicy? Kto tak naprawdę zasługuje na tytuły „króla lawet” i „krążownika szos”?

więcej »
Stabilny wzrost rejestracji nowych samochodów w I połowie 2018 r.

Raport kwartalny PZPM i KPMG w Polsce „Branża motoryzacyjna. Edycja Q3/2018”.

więcej »
Jakie samochody o wartości ok. 10-20 tys. najczęściej się psują?

Decyzja o zakupie samochodu w przypadku wielu świadomych kierowców poprzedzona bywa analizą różnego rodzaju raportów, opinii internetowych i zestawień. Teraz do grona tego typu źródeł dołącza „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”, którego część 2 powstała na podstawie 1300 opinii polskich mechaników.

więcej »
OC w Polsce – najtaniej w Rzeszowie, najdrożej we Wrocławiu

Średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła w I półroczu br. 740 zł i była o 4,9% niższa niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Najmniej płacili mieszkańcy Rzeszowa (656 zł) i Opola (695 zł), najwięcej kierowcy z Wrocławia – 1020 zł.

więcej »