Raporty i zestawienia

Ranking najbardziej zakorkowanych miast na świecie. W Polsce najgorzej wypada Łódź

TomTom opublikował wyniki raportu TomTom Traffic Index, któy opisuje sytuację drogową w 403 miastach z 56 krajów na całym świecie. Niechlubnym zwycięzcą rankingu najbardziej zakorkowanego miasta świata został Bombaj, a najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce jest Łódź. 

więcej »
Duży wzrost rejestracji aut elektrycznych w I kwartale 2019 roku

W I kwartale br. w Polsce zarejestrowano 620 samochodów elektrycznych (w pełni i hybryd plug-in), o 79,7% więcej niż rok temu – wynika z najnowszych danych ACEA. Taki wynik to trochę ponad 4 promile całkowitej sprzedaży nowych aut osobowych w Polsce i dopiero 14. miejsce w Unii Europejskiej.

więcej »
Ocena form wsparcia rozwoju elektromobilności w Polsce. Brak dopłat największym problemem

Elektromobilność to niewątpliwie przyszłość branży motoryzacyjnej i zarazem nadzieja dla ekosystemu naszej planety. Dlatego tak ważny jest rozwój infrastruktury emobility w Polsce. Raport KPMG i PSPA pt. „Motoryzacja na prąd. Ocena form wsparcia rozwoju elektromobilności w Polsce w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu” pokazuje jednak, że wielu przedsiębiorców nie otrzymuje oczekiwanego wsparcia ze strony rządu.

więcej »
Rosnąca liczba rejestracji samochodów elektrycznych w Polsce

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz KPMG w Polsce opublikowało raport "Branża motoryzacyjna" z drugiego kwartału z 2019 roku.  Analiza oparta jest o najnowsze dostępne dane rejestracyjne, statystyczne i rynkowe. 

więcej »
Raport z branży dealerów samochodowych

Raport „Branża dealerów ciągle polska. Udział rodzimego kapitału w rynku sprzedaży nowych aut”, dotyczący pozycji polskich firm na rynku autoryzowanej sprzedaży samochodów został opublikowany przez Związek Dealerów Samochodów i został przygotowany przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting.

więcej »
Ranking samochodów z najbardziej awaryjną elektryką

Marka ProfiAuto opracowała „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”. Polscy mechanicy mieli dzięki niemu okazję ocenić stan układów elektrycznych w samochodach, które poruszają się po polskich drogach. Najlepiej wypadły samochody niemieckie i japońskie.

więcej »
Raport z rynku aut używanych

AAA Auto przygotowała raport "Rozwój rynku aut używanych w polskich województwach". Na jego podstawie można zauważyć, które regiony na rynku aut używanych w latach 2017-2019 są najbardziej i najmniej dynamiczne pod względem rozwoju i sprzedaży.

więcej »
Polacy o przyszłości transportu w miastach

Z szacunków ONZ wynika, że w 2050 r. aż 68% osób na świecie będą stanowić mieszkańcy miast. Już teraz metropolie borykają się z problemem korków, braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych i zanieczyszczenia powietrza.

więcej »
Grupa Auto Partner po 2018: rekordowa sprzedaż i zysk grupy

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, po 2018 roku odnotowała rekordowy poziom sprzedaży, sięgający 1,2 mld zł (+26% r/r). Zyski EBITDA i EBIT wyniosły odpowiednio 89,6 mln zł (+45% r/r) i 81,0 mln zł (+47% r/r). Grupa wypracowała także rekordowy zysk netto, sięgający 58,6 mln zł (+68% r/r).

więcej »
Pojazdy elektryczne pojadą jeszcze dalej. Pierwszy etap tworzenia ogólnopolskiej sieci ładowania w Polsce zakończony

Podróżowanie samochodami elektrycznymi w Polsce nie jest jeszcze standardem, jednak stan i dostępność infrastruktury stale ulega poprawie. Projekt NCEFastEVNet doprowadził do stworzenia pierwszej ogólnokrajowej sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, a przedstawiciele Komisji Europejskiej ostatnio spotkali się w Brukseli, żeby oficjalnie go podsumować i podzielić się wynikami i doświadczeniami zebranymi podczas jego wdrażania.

więcej »
Mamy dobre informacje. Ceny OC coraz niższe

Ceny OC zaczęły spadać w 2017 r. i od tego czasu średnie składki utrzymywały się na podobnym poziomie. W I kwartale 2019 r. cena obowiązkowej polisy była natomiast o 4,8% niższa niż pod koniec roku ubiegłego i wyniosła 692 zł.

więcej »
Całoroczne coraz silniejsze

Rynek oponiarski w Polsce od wielu lat podlega dynamicznym zmianom. Dotyczą one zarówno sposobu dystrybucji opon, jak i preferencji zakupowych klientów.

więcej »