Raporty i zestawienia

Dlaczego Polacy jeżdżą bez OC?

Najczęstszą przyczyną braku OC jest wygaśnięcie polisy poprzedniego właściciela po zakupie używanego auta - wynika z najnowszego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Polisa zbywcy pojazdu nie przedłuża się bowiem automatycznie na kolejny rok i jest ważna tylko do końca okresu, na który została zawarta.

więcej »
Grupa Auto Partner po 2017 roku: dobre wyniki finansowe, dalszy dynamiczny rozwój grupy

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych,zwiększyła w 2017 roku sprzedaż o 30% do 915,4 mln zł. Sprzedaż rosła zarówno w Polsce (+21%) jak i za granicą (+61%). Wzrost przychodów ze sprzedaży to efekt zwiększania skali działalności Grupy m.in. poprzez rozwój sieci dystrybucji i rozszerzanie asortymentu.

więcej »
Nastroje umiarkowane

Rok 2017 pozostał już tylko wspomnieniem. Jak każdy rok obfitował w wiele wydarzeń, zarówno pozytywnych, jak i tych mniej udanych. Polska branża motoryzacyjna w minionych dwunastu miesiącach nie przeżyła jakichś rewolucyjnych zmian, lecz – co ważne – cały czas stabilnie się rozwijała.

więcej »
Grupa Auto Partner: 42-proc. wzrost sprzedaży w styczniu 2018 r.

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował 42-proc. wzrost sprzedaży w styczniu 2018 roku: do 85,7 mln zł z 60,7 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

więcej »
30-procentowy wzrost sprzedaży Auto Partner w 2017 r.

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował 20-proc. wzrost sprzedaży w grudniu 2017 roku: do 69,4 mln zł z 57,7 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

więcej »
Polski rynek aut nowych na sporym plusie

Ponad 540 tys. sprzedanych nowych samochodów, 33. miesiąc z rzędu ze wzrostem sprzedaży. Polski rynek aut nowych ma się dobrze, choć do największych rynków europejskich wciąż nam wiele brakuje.

więcej »
Mechanik w dobie rynku pracownika

Kto z nas nie słyszał w ostatnim czasie, że obecnie mamy w Polsce „rynek pracownika”? Cóż to takiego? W skrócie to sytuacja na rynku, charakteryzująca się dużą liczbą ofert pracy coraz silniejszą pozycją pracowników, w której to pracodawcy walczą o pracownika. Wiążą się z tym oczywiście lepsze warunki zatrudnienia nawet dla pracowników bez dużego doświadczenia.

więcej »
Rośnie popyt na usługi ładowania samochodów

30 zainstalowanych ładowarek w 24 miastach, ponad 2 tysiące sesji ładowania miesięcznie, 800 zarejestrowanych użytkowników sieci i nowy projekt unijny pozwalający na dalszy rozwój elektromobilności w Polsce – to bilans działalności Greenway Infrastructure Poland w roku 2017.

więcej »
Najpopularniejsze SUV-y i modele 4x4 na rynku wtórnym

Jak wynika z danych zebranych przez serwis AAA Auto, w mijającym roku sprzedaż używanych SUV-ów w polskich oddziałach firmy wzrosła o 250%, a w segmencie aut 4x4 o 72,3%.

więcej »
Polska przestaje być „low cost country”

Dzięki wykwalifikowanym kadrom, innowacjom i promocji Polski za granicą nasz kraj przestaje być zaliczany do grupy tzw. „low cost country”. Przedstawiciele zakładów produkcyjnych z optymizmem patrzą jednak na możliwości rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat.

więcej »
Utrzymują się wzrosty sprzedaży opon

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) po trzech kwartałach 2017 r. producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie samochodów osobowych o 6%.

więcej »
Rynek samochodów używanych w listopadzie 2017

Według miesięcznego raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach w listopadzie liczba ofert była niższa niż w październiku.

więcej »