Raporty i zestawienia

30-procentowy wzrost sprzedaży Auto Partner w 2017 r.

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował 20-proc. wzrost sprzedaży w grudniu 2017 roku: do 69,4 mln zł z 57,7 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

więcej »
Polski rynek aut nowych na sporym plusie

Ponad 540 tys. sprzedanych nowych samochodów, 33. miesiąc z rzędu ze wzrostem sprzedaży. Polski rynek aut nowych ma się dobrze, choć do największych rynków europejskich wciąż nam wiele brakuje.

więcej »
Mechanik w dobie rynku pracownika

Kto z nas nie słyszał w ostatnim czasie, że obecnie mamy w Polsce „rynek pracownika”? Cóż to takiego? W skrócie to sytuacja na rynku, charakteryzująca się dużą liczbą ofert pracy coraz silniejszą pozycją pracowników, w której to pracodawcy walczą o pracownika. Wiążą się z tym oczywiście lepsze warunki zatrudnienia nawet dla pracowników bez dużego doświadczenia.

więcej »
Rośnie popyt na usługi ładowania samochodów

30 zainstalowanych ładowarek w 24 miastach, ponad 2 tysiące sesji ładowania miesięcznie, 800 zarejestrowanych użytkowników sieci i nowy projekt unijny pozwalający na dalszy rozwój elektromobilności w Polsce – to bilans działalności Greenway Infrastructure Poland w roku 2017.

więcej »
Najpopularniejsze SUV-y i modele 4x4 na rynku wtórnym

Jak wynika z danych zebranych przez serwis AAA Auto, w mijającym roku sprzedaż używanych SUV-ów w polskich oddziałach firmy wzrosła o 250%, a w segmencie aut 4x4 o 72,3%.

więcej »
Polska przestaje być „low cost country”

Dzięki wykwalifikowanym kadrom, innowacjom i promocji Polski za granicą nasz kraj przestaje być zaliczany do grupy tzw. „low cost country”. Przedstawiciele zakładów produkcyjnych z optymizmem patrzą jednak na możliwości rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat.

więcej »
Utrzymują się wzrosty sprzedaży opon

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) po trzech kwartałach 2017 r. producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie samochodów osobowych o 6%.

więcej »
Rynek samochodów używanych w listopadzie 2017

Według miesięcznego raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach w listopadzie liczba ofert była niższa niż w październiku.

więcej »
Grupa Auto Partner po trzech kwartałach 2017 roku

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, zwiększyła w trzecim kwartale sprzedaż o 26% do 235,7 mln zł. Sprzedaż rosła zarówno w Polsce (+18%) jak i za granicą (+53%). EBITDA i EBIT wzrosły odpowiednio o 23% i 21% r/r. Z kolei zysk netto Grupy w trzecim kwartale wzrósł o 14% do 10,2 mln zł. 

więcej »
Blisko 70-proc. wzrost rejestracji aut z napędami alternatywnymi

Od początku roku utrzymuje się trend wzrostowy na rynku aut nowych. W porównaniu z trzema pierwszymi kwartałami ubiegłego roku liczba zarejestrowanych nowych samochodów w tym roku jest większa o 17,3%. Najdynamiczniej rośnie jednak segment pojazdów z napędami alternatywnymi, który w tym okresie urósł aż o 70%.

więcej »
Które stacje mają najlepsze sklepy?

Sklepy na stacjach benzynowych zmieniają swoje oblicze. Kiedyś były w nich dostępne wyłącznie artykuły motoryzacyjne, później przez długi czas ważną rolę w asortymencie odgrywał alkohol. Dziś widzimy zmianę w funkcjonowaniu tego kanału sprzedaży, które pełnią coraz ważniejszą rolę w postrzeganiu całej stacji benzynowej.

więcej »
Auto Partner S.A. – dalsze wzrosty sprzedaży

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował ponad 20-proc. wzrost sprzedaży we wrześniu 2017 roku: do 75,6 mln zł z 62,9 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

więcej »