Raporty i zestawienia

Ranking samochodów z najbardziej awaryjną elektryką

Marka ProfiAuto opracowała „Ranking awaryjności samochodów według polskich mechaników”. Polscy mechanicy mieli dzięki niemu okazję ocenić stan układów elektrycznych w samochodach, które poruszają się po polskich drogach. Najlepiej wypadły samochody niemieckie i japońskie.

więcej »
Raport z rynku aut używanych

AAA Auto przygotowała raport "Rozwój rynku aut używanych w polskich województwach". Na jego podstawie można zauważyć, które regiony na rynku aut używanych w latach 2017-2019 są najbardziej i najmniej dynamiczne pod względem rozwoju i sprzedaży.

więcej »
Polacy o przyszłości transportu w miastach

Z szacunków ONZ wynika, że w 2050 r. aż 68% osób na świecie będą stanowić mieszkańcy miast. Już teraz metropolie borykają się z problemem korków, braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych i zanieczyszczenia powietrza.

więcej »
Grupa Auto Partner po 2018: rekordowa sprzedaż i zysk grupy

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, po 2018 roku odnotowała rekordowy poziom sprzedaży, sięgający 1,2 mld zł (+26% r/r). Zyski EBITDA i EBIT wyniosły odpowiednio 89,6 mln zł (+45% r/r) i 81,0 mln zł (+47% r/r). Grupa wypracowała także rekordowy zysk netto, sięgający 58,6 mln zł (+68% r/r).

więcej »
Pojazdy elektryczne pojadą jeszcze dalej. Pierwszy etap tworzenia ogólnopolskiej sieci ładowania w Polsce zakończony

Podróżowanie samochodami elektrycznymi w Polsce nie jest jeszcze standardem, jednak stan i dostępność infrastruktury stale ulega poprawie. Projekt NCEFastEVNet doprowadził do stworzenia pierwszej ogólnokrajowej sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, a przedstawiciele Komisji Europejskiej ostatnio spotkali się w Brukseli, żeby oficjalnie go podsumować i podzielić się wynikami i doświadczeniami zebranymi podczas jego wdrażania.

więcej »
Mamy dobre informacje. Ceny OC coraz niższe

Ceny OC zaczęły spadać w 2017 r. i od tego czasu średnie składki utrzymywały się na podobnym poziomie. W I kwartale 2019 r. cena obowiązkowej polisy była natomiast o 4,8% niższa niż pod koniec roku ubiegłego i wyniosła 692 zł.

więcej »
Całoroczne coraz silniejsze

Rynek oponiarski w Polsce od wielu lat podlega dynamicznym zmianom. Dotyczą one zarówno sposobu dystrybucji opon, jak i preferencji zakupowych klientów.

więcej »
Motoryzacja 4.0

Nie dziwi fakt, że firmy widzą szansę na swój rozwój w nowych technologiach. To się dzieje już od kilku lat, czego dowodzi tegoroczne badanie MotoBarometr.

więcej »
Nowe i używane samochody na rynku

Utrzymujący się wzrost sprzedaży pojazdów samochodowych we wszystkich segmentach rynku sprawił, że w minionym roku łączna liczba pierwszych rejestracji w naszym kraju przekroczyła 1,5 mln pojazdów i była jedną z najwyższych w dotychczasowej historii.

więcej »
Podsumowań nadszedł czas

Wprawdzie na pełne podsumowanie 2018 r. przyjdzie jeszcze pora (w zależności od tego, kiedy pojawią się odpowiednie statystyki), to jednak już teraz można spojrzeć na minione dwanaście miesięcy i spróbować je ocenić. Dlatego też postanowiliśmy poprosić o takie podsumowanie przedstawicieli działających na polskim rynku firm z różnych sektorów branży motoryzacyjnej.

więcej »
Rok sukcesów firmy TEXA

Firma zarządzana przez Bruno Vianello, kolejny raz umocniła swoją pozycję na rynku. Sukces przypisywany jest jakości oferowanych produktów, wśród których szczególne wzrosty odnotowały urządzenia TMD i stacje KONFORT do obsługi klimatyzacji. Znacznie wzrosła także liczba pracowników.

więcej »
Największe obniżki cen OC dla młodych kierowców

Średnia cena OC w 2018 r. wyniosła 741 zł. Zdecydowanie więcej na obowiązkową polisę musieli przeznaczyć kierowcy do 25. roku życia – 1793 zł. Obniżka od 2017 r. dla osób z tej grupy wiekowej była jednak największa i wyniosła aż 9,2%.

więcej »