Rynek

Czynnik R1234yf – co należy o nim wiedzieć?

Ekologia i bezpieczeństwo – to dwa aspekty, które determinują właściwości czynnika chłodniczego stosowanego w układach klimatyzacji. Kwestie ochrony środowiska sprawiły, że Unia Europejska zakazała stosowania czynnika R134a, głównie ze względu na wysoki współczynnik ocieplenia globalnego, ale także na jego właściwości palne, które powodują, że jego obsługa wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

więcej »
Czas na zmiany

Branża motoryzacyjna coraz bardziej się elektryfikuje i wszystko wskazuje na to, że od tego trendu nie ma już odwrotu. Coraz więcej pojazdów napędzanych jest energią elektryczną czy też posiada napęd hybrydowy, a to będzie przekładać się zarówno na rynek producentów i dostawców części zamiennych, jak też na działalność podmiotów świadczących usługi serwisowe. Ale spokojnie: zmiany nie nastąpią z dnia na dzień i na polskich drogach jeszcze długo dominować będą modele z tradycyjnym rodzajem napędu.

więcej »
Awans Inter Cars w rankingu Wprost

Kolejny rok z rzędu Inter Cars ujęty został w prestiżowym rankingu stworzonym przez magazyn Wprost. Wzorem poprzednim lat, firma uplasowała się na czele zestawienia.

więcej »
Małe i średnie firmy liczą na sezonowy wzrost sprzedaży, ale sen z powiek spędza im brak pracowników

40 proc. firm z sektora MŚP prognozuje wzrost sprzedaży swoich produktów i usług w II kwartale 2019 roku – wynika z Barometru EFL. Jest to jeden z trzech najwyższych wyników w historii badania (od początku 2015 roku). W opinii ponad połowy przedsiębiorców na lepszą kondycję ich firm wpłynie sezonowy wzrost sprzedaży (55 proc.), a zdaniem co trzeciego wprowadzenie na rynek nowego produktu lub usługi (36 proc.). Z drugiej strony, tylko niecałe 15 proc. zapytanych liczy się ze spadkiem zamówień kw./kw. Winna temu jest sytuacja na polskim rynku pracy. Aż 6 na 10 podmiotów zgłasza problemy ze znalezieniem pracowników, a ponad połowa obawia się rosnących oczekiwań płacowych.

więcej »
Kubica, WRC i Formuła E, czyli olbrzymie pieniądze w motorsporcie

Sport motorowy pod względem globalnego zainteresowania znajduje się w ścisłej czołówce dyscyplin sportowych. Nie dziwi więc bardzo duże zaangażowanie w niego szeregu firm z różnych branż, nie tylko automotive. Dla wielu z nich sponsoring w motorsporcie to przede wszystkim olbrzymia promocja. Nie można jednak nie doceniać również roli sportów motorowych jako poligonu doświadczalnego dla nowoczesnych technologii, z których część po jakimś czasie może trafić także do modeli produkowanych seryjnie.

więcej »
Branża motoryzacyjna z przewidywanymi wzrostami rozwoju

Polska gospodarka w dużym stopniu opiera się na motoryzacji, która jest odpowiedzialna aż za 8% naszego PKB. Nic więc dziwnego, że dystrybutorzy części samochodowych optymistycznie patrzą w przyszłość.

więcej »
Rynek wtórny: zmiany i wyzwania

Nigel Cole, Senior Global ITG Manager w korporacji DENSO omawia krótko- i długoterminowe trendy mające wpływ na rynek wtórny.

więcej »
Branża motoryzacyjna potrzebuje cyfrowej rewolucji. Inaczej zostanie w tyle

W internecie można kupić dosłownie wszystko – także samochody i inne środki transportu. Motoryzacja wciąż jest tradycyjną gałęzią przemysłu, jednak kanały sprzedaży są już przestarzałe, natomiast potencjał drzemiący w internecie i cyfryzacji jest niewykorzystany. Szymon Włochowicz, dyrektor działu realizacji usług, członek zarządu Hicron, twierdzi, że procesy sprzedaży muszą zostać poddane cyfryzacji, ponieważ klienci przyzwyczaili się już do kanałów internetowych i mobilnych.

więcej »
Bridgestone Europe finalizuje przejęcie TomTom Telematics

Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone”), spółka zależna Bridgestone w regionie EMEA, największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy, ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała proces przejęcia TomTom Telematics (”Telematics”), wiodącego dostawcy rozwiązań cyfrowych dla flot w Europie, za kwotę 910 milionów euro.

więcej »
W gąszczu przepisów

Wiele warsztatów szuka możliwości pozyskania dodatkowych źródeł dochodu. Jedną z nich jest otwarcie myjni samochodowej. Jeśli w ramach prowadzenia warsztatu samochodowego chcemy rozszerzyć działalność o taką usługę, musimy się jednak zmierzyć z kilkoma sprawami urzędowymi.

więcej »
PZPO: Sprzedaż opon w 2018 roku

Ubiegły rok polski rynek opon do samochodów osobowych zakończył na minimalnym minusie, jednak w innych segmentach tego rynku wyniki były już znacznie lepsze.

więcej »
Normy emisji CO2 ustalone – co dalej z branżą motoryzacyjną?

Europa wyraźnie przyspiesza dekarbonizację transportu. Parlament Europejski i Rada osiągnęły porozumienie w sprawie nowych norm emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych w UE na okres po 2020 r.

więcej »