Rynek

Branża motoryzacyjna z przewidywanymi wzrostami rozwoju

Polska gospodarka w dużym stopniu opiera się na motoryzacji, która jest odpowiedzialna aż za 8% naszego PKB. Nic więc dziwnego, że dystrybutorzy części samochodowych optymistycznie patrzą w przyszłość.

więcej »
Rynek wtórny: zmiany i wyzwania

Nigel Cole, Senior Global ITG Manager w korporacji DENSO omawia krótko- i długoterminowe trendy mające wpływ na rynek wtórny.

więcej »
Branża motoryzacyjna potrzebuje cyfrowej rewolucji. Inaczej zostanie w tyle

W internecie można kupić dosłownie wszystko – także samochody i inne środki transportu. Motoryzacja wciąż jest tradycyjną gałęzią przemysłu, jednak kanały sprzedaży są już przestarzałe, natomiast potencjał drzemiący w internecie i cyfryzacji jest niewykorzystany. Szymon Włochowicz, dyrektor działu realizacji usług, członek zarządu Hicron, twierdzi, że procesy sprzedaży muszą zostać poddane cyfryzacji, ponieważ klienci przyzwyczaili się już do kanałów internetowych i mobilnych.

więcej »
Bridgestone Europe finalizuje przejęcie TomTom Telematics

Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone”), spółka zależna Bridgestone w regionie EMEA, największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy, ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała proces przejęcia TomTom Telematics (”Telematics”), wiodącego dostawcy rozwiązań cyfrowych dla flot w Europie, za kwotę 910 milionów euro.

więcej »
W gąszczu przepisów

Wiele warsztatów szuka możliwości pozyskania dodatkowych źródeł dochodu. Jedną z nich jest otwarcie myjni samochodowej. Jeśli w ramach prowadzenia warsztatu samochodowego chcemy rozszerzyć działalność o taką usługę, musimy się jednak zmierzyć z kilkoma sprawami urzędowymi.

więcej »
PZPO: Sprzedaż opon w 2018 roku

Ubiegły rok polski rynek opon do samochodów osobowych zakończył na minimalnym minusie, jednak w innych segmentach tego rynku wyniki były już znacznie lepsze.

więcej »
Normy emisji CO2 ustalone – co dalej z branżą motoryzacyjną?

Europa wyraźnie przyspiesza dekarbonizację transportu. Parlament Europejski i Rada osiągnęły porozumienie w sprawie nowych norm emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych w UE na okres po 2020 r.

więcej »
2018 rok zakończony na plusie

W całym 2018 r. zarejestrowano 531,9 tys. nowych samochodów osobowych, 68,8 tys. aut dostawczych, 29,9 tys. samochodów ciężarowych, 26,1 tys. przyczep i naczep oraz 2,7 tys. autobusów. W porównaniu do 2017 r. coraz większą popularnością cieszą się auta z silnikami benzynowymi i z napędami alternatywnymi, natomiast coraz rzadziej Polacy decydują się na samochody z silnikami Diesla.

więcej »
Pogarszają się nastroje wśród przedstawicieli firm motoryzacyjnych

Przedstawiciele firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku coraz gorzej oceniają sytuację panującą w branży. Wskaźnik nastrojów menedżerów oceniających bieżącą sytuację wynosi 83/100, co oznacza spadek o 3 punkty proc. w porównaniu z poprzednią edycją badania.

więcej »
Branża motoryzacyjna krytykuje nowe normy emisji CO2

Ostateczna wersja rozporządzenia w sprawie redukcji emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych, określającego cele na lata 2025 i 2030, które zostały narzucone branży przez państwa członkowskie UE i Parlament Europejski, spotkała się z krytyką europejskich organizacji zrzeszających producentów samochodów, w tym także Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

więcej »
Kiedy spadną ceny na stacjach paliw?

Na światowych giełdach paliw ropa od kilku tygodni tanieje. To teoretycznie dobra informacja dla kierowców. Niestety, polscy kierowcy wciąż nie mogę się doczekać odpowiednich spadków cen na stacjach benzynowych. Kiedy to się zmieni? 

więcej »
TENNECO podpisało umowę przejęcia ÖHLINS RACING A.B.

Tenneco Inc. (NYSE: TEN) podpisało ostateczną umowę na nabycie Öhlins Racing A.B. (“Öhlins”), szwedzkiej firmy technologicznej, która opracowuje premium systemy zawieszenia i komponenty dla motoryzacji i sportów motorowych. Dodanie firmy technologicznej umożliwia firmie Tenneco dalsze wykorzystanie tradycyjnych trendów w inteligentnym zawieszeniu, autonomicznej jeździe i mobilności.

więcej »