Rynek

Mazda nie fałszowała danych testowych

W odpowiedzi na zapytanie Japońskiego Ministerstwa Gruntów, Infrastruktury, Transportu i Turystyki (MLIT), skierowane do japońskich producentów samochodów w dniu 9 lipca br. po odkryciu nieuczciwych praktyk testowych w innych firmach, Mazda Motor Corporation złożyła raport do MLIT na temat wyników dochodzenia w zakresie własnych badań, dotyczących zużycia paliwa i emisji spalin podczas końcowych kontroli pojazdów.

więcej »
Polacy rejestrują dwadzieścia razy mniej aut elektrycznych niż Niemcy

W Polsce rejestruje się kilkukrotnie mniej samochodów elektrycznych niż w innych krajach UE. Problemem jest ich dostępność, brak infrastruktury i świadomość samych kierowców, którzy miewają nierealne oczekiwania dotyczące baterii czy dystansu, który zamierzają pokonywać elektrycznym samochodem.

więcej »
Przyszłość aut elektrycznych w Polsce pod 4 znakami zapytania

W Norwegii na 100 tys. mieszkańców przypada 185 stacji ładowania. W Chinach w 2012 r. sprzedano blisko 10 tys. aut elektrycznych, podczas gdy 5 lat później ponad 600 tys. W Japonii najszybciej sprzedającym się samochodem elektrycznym jest rodzimy Nissan Leaf. W Stanach Zjednoczonych ponad połowa nowych aut elektrycznych jest finansowana leasingiem. Czy Polska ma szansę na takie lub zbliżone statystyki? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci EFL w raporcie „Czy jesteśmy gotowi na auta elektryczne?”

więcej »
Rynek aftermarketowy będzie rósł na znaczeniu

Z analizy europejskiego rynku aftermarket przeprowadzonej przez McKinsey & Company wynika, że za jego większą część odpowiada handel częściami zamiennymi (55%), zaś serwisowanie oraz naprawa pojazdów uzupełniają jego wartość o pozostałe 45%.

więcej »
Koszty posiadania auta w Polsce najniższe w Europie

Jak wynika z opublikowanej właśnie najnowszej edycji raportu firmy LeasePlan Car Cost Index 2018, średnia łącznych kosztów związanych z posiadaniem samochodu w Polsce okazała się najniższa spośród wszystkich analizowanych państw europejskich. 

więcej »
Volkswagen Poznań najbardziej pożądanym pracodawcą w branży

Volkswagen Poznań został uznany najbardziej pożądanym pracodawcą w branży motoryzacyjnej w naszym kraju w opinii specjalistów w Polsce. Tak wynika z 8 edycji raportu firmy Antal.

więcej »
2,6 mld euro przychodów więcej dzięki „inteligentnej” wycenie

Jak poinformowała agencja Reutera, producenci samochodów - Renault, Jaguar Land Rover, koncern PSA, Nissan i Chrysler wzbogacili się w ciągu minionej dekady o ponad dwa i pół miliarda euro dzięki stosowaniu oprogramowania do dynamicznego wyceniania części firmy Accenture.

więcej »
Wartość cyfryzacji moto-usług wzrośnie trzykrotnie

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Frost&Sullivan do 2020 r. wartość inwestycji w cyfryzację usług motoryzacyjno-transportowych, w tym modeli ich oferowania i sprzedaży, osiągnie wartość 82 miliardów dolarów. To niemal 320% wzrost w ciągu 5 lat.

więcej »
Większość autoczęści Polacy kupują za pośrednictwem warszatów

Analiza procesów dystrybucji części w Polsce, jakiej podjęła się firma Savills, przygotowując raport Automotive – Analiza Rynku Nieruchomości Magazynowych i Przemysłowych dla Sektora Motoryzacyjnego, dowodzi, że zdecydowana większość z nich trafia w pierwszej kolejności do przedstawicieli branży warsztatowej.

więcej »
Sprzedaż opon w pierwszym kwartale

Wzrost wyłącznie w segmencie samochodów ciężarowych i pojazdów rolniczych. W pozostałych sektorach rynku opon w pierwszym kwartale br. notowano spadki sprzedaży.

więcej »
Elektromobilny przełom w światowym transporcie publicznym

Agencja Bloomberg New Energy Finance opublikowała raport podsumowujący globalny rozwój elektromobilności w światowym transporcie publicznym. Analitycy BNEF opisali najważniejsze trendy rynkowe, jak również przedstawili prognozy dotyczące przyszłości sektora. Z raportu wynika, że transport publiczny znajduje się u progu prawdziwej rewolucji.

więcej »
Po polskich drogach jeździ około 100 tys. nieubezpieczonych kierowców

W ubiegłym roku zarejestrowano ok 98 tys. kierowców nieposiadających polisy komunikacyjnej. Według danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w zeszłym roku większość z nich dostała wezwanie do zapłaty kary na łączną kwotę 158 mln zł. 

więcej »