Rynek

Volkswagen Poznań najbardziej pożądanym pracodawcą w branży

Volkswagen Poznań został uznany najbardziej pożądanym pracodawcą w branży motoryzacyjnej w naszym kraju w opinii specjalistów w Polsce. Tak wynika z 8 edycji raportu firmy Antal.

więcej »
2,6 mld euro przychodów więcej dzięki „inteligentnej” wycenie

Jak poinformowała agencja Reutera, producenci samochodów - Renault, Jaguar Land Rover, koncern PSA, Nissan i Chrysler wzbogacili się w ciągu minionej dekady o ponad dwa i pół miliarda euro dzięki stosowaniu oprogramowania do dynamicznego wyceniania części firmy Accenture.

więcej »
Wartość cyfryzacji moto-usług wzrośnie trzykrotnie

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Frost&Sullivan do 2020 r. wartość inwestycji w cyfryzację usług motoryzacyjno-transportowych, w tym modeli ich oferowania i sprzedaży, osiągnie wartość 82 miliardów dolarów. To niemal 320% wzrost w ciągu 5 lat.

więcej »
Większość autoczęści Polacy kupują za pośrednictwem warszatów

Analiza procesów dystrybucji części w Polsce, jakiej podjęła się firma Savills, przygotowując raport Automotive – Analiza Rynku Nieruchomości Magazynowych i Przemysłowych dla Sektora Motoryzacyjnego, dowodzi, że zdecydowana większość z nich trafia w pierwszej kolejności do przedstawicieli branży warsztatowej.

więcej »
Sprzedaż opon w pierwszym kwartale

Wzrost wyłącznie w segmencie samochodów ciężarowych i pojazdów rolniczych. W pozostałych sektorach rynku opon w pierwszym kwartale br. notowano spadki sprzedaży.

więcej »
Elektromobilny przełom w światowym transporcie publicznym

Agencja Bloomberg New Energy Finance opublikowała raport podsumowujący globalny rozwój elektromobilności w światowym transporcie publicznym. Analitycy BNEF opisali najważniejsze trendy rynkowe, jak również przedstawili prognozy dotyczące przyszłości sektora. Z raportu wynika, że transport publiczny znajduje się u progu prawdziwej rewolucji.

więcej »
Po polskich drogach jeździ około 100 tys. nieubezpieczonych kierowców

W ubiegłym roku zarejestrowano ok 98 tys. kierowców nieposiadających polisy komunikacyjnej. Według danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w zeszłym roku większość z nich dostała wezwanie do zapłaty kary na łączną kwotę 158 mln zł. 

więcej »
Polskie warsztaty wciąż bazują na telefonach

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Woop Automotive, w którym udział wzięło ponad 200 stacji naprawczych z Polski, najczęściej stosowaną metodą składania zamówień na motoczęsci jest kontakt telefoniczny.

więcej »
Globalny rynek części zamiennych wart blisko 500 mld dolarów do 2025 roku

Jak donosi ostatnia analiza firmy Grand View Research, światowy rynek autoczęści zbliży się do wartości 500 mld dolarów (486,35 mld) jeszcze przed końcem 2025 r.

więcej »
Jaka jest główna bolączka warsztatów?

Zgodnie z przeprowadzonym przez Woop Automotive badaniem obejmującym 200 warsztatów na terenie Polski, aż 71% respondentów przyznało, że nie udało im się znaleźć żadnego nowego partnera handlowego w ciągu całych 12 miesięcy.

więcej »
Szybciej niż auta elektryczne przyjmie się trend współdzielenia samochodów

W 2017 r. sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce liczona razem z hybrydami typu plug-in przekroczyła raptem tysiąc sztuk, podczas gdy np. w Norwegii czy Niemczech sprzedano ich kilkadziesiąt tysięcy. Mimo przyjętych w nowej ustawie zachęt i spadających cen takich aut, upłynie jeszcze co najmniej kilka lat, zanim elektryki staną się codziennością na polskich drogach. Dużo szybciej może się przyjąć w Polsce trend carsharingu, czyli współdzielenia samochodów.

więcej »
Polskę czeka autobusowa rewolucja

3,5 tys. nowych autobusów na paliwa alternatywne ma wyjechać na ulice polskich miast w perspektywie najbliższych 10 lat. Obecnie w kraju eksploatowanych jest ok. 90 autobusów elektrycznych oraz ok. 350 autobusów na gaz CNG, a kolejne ok. 180 pojazdów z napędem alternatywnym zostało zamówionych – wynika z raportu „Paliwa alternatywne w komunikacji miejskiej”.

więcej »