Zarządzanie i marketing

Robert Bryant nowym CEO firmy Axalta

Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA) ogłosiła, że Zarząd mianował Roberta Bryanta na stanowisko CEO firmy, które objął w trybie natychmiastowym. Od października 2018 r. był on tymczasowym CEO firmy. Zapadła także decyzja, by nowy CEO Robert Bryant dołączył do Zarządu Axalta.

więcej »
Gunnar Voss von Dahlen w zespole zarządzającym Hengst Filter

Z dniem 01 listopada 2018 roku Gunnar Voss von Dahlen dołączył do zespołu zarządzającego firmą Hengst Filter.

więcej »
Kobieta dyrektorem zakładu Volkswagena we Wrześni

Christiane Engel, dotychczasowa kierownik organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, z dniem 1 października 2018 r. została nowym dyrektorem zakładu we Wrześni. Christiane Engel zmieni na tym stanowisku Ralfa Nitzschke, który będzie kierował strategicznym projektem „Kooperacje dla Volkswagen Poznań”.

więcej »
Gdzie szukać pożyczki dla przedsiębiorcy na rozwój firmy?

Klimat gospodarczy w Polsce sprzyja rozwijaniu własnej działalności gospodarczej. Zgodnie z informacjami podanymi przez GUS, pod koniec zeszłego roku liczba oficjalnie zarejestrowanych jednoosobowych działalności gospodarczych osiągnęła rekordowy poziom – aż 3 miliony. Młodzi przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na różnego rodzaju dofinansowania, które pomogą im w spłacie bieżących wydatków lub w inwestowaniu.

więcej »
Duże, niezależne warsztaty – jak im idzie?

Przedstawiciele dużych, niezależnych serwisów samochodowych deklarują, że zależy im przede wszystkim na zadowoleniu klientów i stałym poszerzaniu zakresu usług. Jak rozwija się rynek dużych warsztatów sprawdziła firma Dekra Polska w ramach trzeciej edycji konkursu „Bezpieczny Warsztat”, organizowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

więcej »
40% MŚP ogranicza nadmierną eksploatację samochodów służbowych

Według badania zrealizowanego na zlecenie Carefleet, 40,6% przedsiębiorców z sektora MŚP stosuje metody ograniczające koszty wynikające z niewłaściwego wykorzystania służbowych pojazdów przez pracowników. Najpopularniejszym sposobem jest monitoring stylu jazdy kierowców za pomocą systemu GPS. 

więcej »
Oleje i smary jako źródła oszczędności w transporcie

Środki smarne, mimo tego że stanowią jedynie małą część kosztów łącznych utrzymania firm, mogą mieć znaczący wpływ na rentowność prowadzonego biznesu. Z szacunków ekspertów Shell Lubricants, wiodącego globalnego dostawcy środków smarnych dla przedsiębiorstw transportowych wynika, że w ostatnich latach firma zapewniła swoim klientom flotowym 21 milionów dolarów oszczędności.

więcej »
Lotos i Shell podwoiły liczbę stacji akceptujących karty flotowe

Od 10 sierpnia br. karty flotowe Lotos Biznes są akceptowane również w polskiej sieci stacji paliwowych Shell. Już od ponad roku klienci flotowi Shell Polska korzystają ze stacji sieci Lotos. Shell i Lotos podwoiły w ten sposób liczbę stacji akceptujących bezgotówkowe transakcje za paliwa, zakupy w sklepach oraz myjnie.

więcej »
Telemetria zrewolucjonizuje rynek ubezpieczeń OC

Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie i w branży ubezpieczeń. 

więcej »
Eko oszczędności w VW Poznań

Volkswagen Poznań zanotował najniższe od 5 lat zużycie energii elektrycznej, pomimo wzrostu produkcji w poszczególnych zakładach. Uzyskane oszczędności w zakładach produkcyjnych w Poznaniu i Swarzędzu wystarczyłyby do zaopatrzenia w energię elektryczną 17 500 gospodarstw domowych. To efekt program “Think Blue. Factory”, który daje wymierne efekty ekologiczne oraz ekonomiczne.

więcej »
Zmiana na stanowisku szefa Opla

Trwający proces przejęcia marki Opel przez francuską Grupę PSA przynosi już pierwsze ofiary. Jest nią Karl-Thomas Neumann, który ustąpił ze stanowiska szefa niemieckiej. Jego miejsce zajmie Michael Lohscheller.

więcej »
Kongres Ekspertów Samochodowych

10 czerwca w Radomiu odbędzie się IV Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych - Targi Wiedzy i Technologii Motoryzacyjnej, który jest miejscem spotkania specjalistów z różnych dziedzin w branży motoryzacyjnej.

więcej »