Zarządzanie i marketing

Duże, niezależne warsztaty – jak im idzie?

Przedstawiciele dużych, niezależnych serwisów samochodowych deklarują, że zależy im przede wszystkim na zadowoleniu klientów i stałym poszerzaniu zakresu usług. Jak rozwija się rynek dużych warsztatów sprawdziła firma Dekra Polska w ramach trzeciej edycji konkursu „Bezpieczny Warsztat”, organizowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

więcej »
40% MŚP ogranicza nadmierną eksploatację samochodów służbowych

Według badania zrealizowanego na zlecenie Carefleet, 40,6% przedsiębiorców z sektora MŚP stosuje metody ograniczające koszty wynikające z niewłaściwego wykorzystania służbowych pojazdów przez pracowników. Najpopularniejszym sposobem jest monitoring stylu jazdy kierowców za pomocą systemu GPS. 

więcej »
Oleje i smary jako źródła oszczędności w transporcie

Środki smarne, mimo tego że stanowią jedynie małą część kosztów łącznych utrzymania firm, mogą mieć znaczący wpływ na rentowność prowadzonego biznesu. Z szacunków ekspertów Shell Lubricants, wiodącego globalnego dostawcy środków smarnych dla przedsiębiorstw transportowych wynika, że w ostatnich latach firma zapewniła swoim klientom flotowym 21 milionów dolarów oszczędności.

więcej »
Lotos i Shell podwoiły liczbę stacji akceptujących karty flotowe

Od 10 sierpnia br. karty flotowe Lotos Biznes są akceptowane również w polskiej sieci stacji paliwowych Shell. Już od ponad roku klienci flotowi Shell Polska korzystają ze stacji sieci Lotos. Shell i Lotos podwoiły w ten sposób liczbę stacji akceptujących bezgotówkowe transakcje za paliwa, zakupy w sklepach oraz myjnie.

więcej »
Telemetria zrewolucjonizuje rynek ubezpieczeń OC

Jeżeli właściciel auta prowadzi bezpiecznie, może otrzymać tańszą stawkę OC. Informacje o stylu jazdy nie będą jednak deklarowane przez kierowcę, a zbierane przez specjalne systemy telemetryczne i analizowane przez odpowiednie aplikacje. Telemetria znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie w transporcie i w branży ubezpieczeń. 

więcej »
Eko oszczędności w VW Poznań

Volkswagen Poznań zanotował najniższe od 5 lat zużycie energii elektrycznej, pomimo wzrostu produkcji w poszczególnych zakładach. Uzyskane oszczędności w zakładach produkcyjnych w Poznaniu i Swarzędzu wystarczyłyby do zaopatrzenia w energię elektryczną 17 500 gospodarstw domowych. To efekt program “Think Blue. Factory”, który daje wymierne efekty ekologiczne oraz ekonomiczne.

więcej »
Zmiana na stanowisku szefa Opla

Trwający proces przejęcia marki Opel przez francuską Grupę PSA przynosi już pierwsze ofiary. Jest nią Karl-Thomas Neumann, który ustąpił ze stanowiska szefa niemieckiej. Jego miejsce zajmie Michael Lohscheller.

więcej »
Kongres Ekspertów Samochodowych

10 czerwca w Radomiu odbędzie się IV Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych - Targi Wiedzy i Technologii Motoryzacyjnej, który jest miejscem spotkania specjalistów z różnych dziedzin w branży motoryzacyjnej.

więcej »
Moto-Profil jednym z największych śląskich przedsiębiorstw

Firma Moto-Profil odnotowała kolejny znaczący wzrost na liście największych polskich firm opracowanej przez „Rzeczpospolitą”. Właściciel marki ProfiAuto i członek grupy TEMOT International uplasował się na 308. miejscu w Polsce i 24. w regionie.

więcej »
Rośnie konkurencja na europejskich drogach

W 2015 r. zarejestrowano w Unii Europejskiej 39 milionów pojazdów użytkowych, z czego 5,3 miliona wyposażono w systemy zarządzania flotą. Eksperci prognozują dynamiczny rozwój, w którego wyniku liczba telematycznych urządzeń końcowych ma rosnąć o 15 proc rocznie.

więcej »
Car-sharing zamiast rozbudowy floty

Tylko około 30 proc. pracowników w firmach ma do dyspozycji samochód służbowy. Pozostali muszą używać aut prywatnych lub transportu publicznego. Dlatego firma może zdecydować się na car-sharing, czyli usługę współdzielenia samochodu. To wygodne rozwiązanie dla kierowców, którzy nie mają służbówki. Planowanie podróży i rezerwacja współdzielonego auta są już możliwe dzięki aplikacji na smartfony.

więcej »
Zmiany w kierownictwie Federal-Mogul Motorparts

Federal-Mogul Motorparts, oddział Federal-Mogul Holdings Corporation (NASDAQ: FDML), ogłosił zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych firmy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz w działach Braking i Corporate Development.

więcej »