Zarządzanie i marketing

Trendy sprzedaży na rynku części samochodowych

Zmiany gospodarcze na przestrzeni ostatnich trzech dekad mają mocne odzwierciedlenie w liczbie rejestracji pojazdów w naszym kraju. Dzięki nim rośnie potencjał rynku części zamiennych, przy czym ich sprzedaż przenosi się do sieci.

więcej »
NIE dla twardego Brexitu. Wspólny apel liderów motoryzacji w UE

Jak dotąd postępów w sprawie zawarcia porozumienia dotyczącego Brexitu nie widać i niewiele wskazuje na to by Borisowi Johnsonowi udało się wypracować nową umowę, która zastąpiłaby tą wynegocjowaną przez Theresę May - trzykrotnie odrzuconą przez brytyjski parlament. Na niewiele ponad miesiąc przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zaniepokojeni liderzy motoryzacji z całej Europy jednogłośnie ostrzegli przed katastrofalnymi skutkami twardego Brexitu.

więcej »
Firma Oponiarska Dębica liderem rankingu Złotej Setki Firm Podkarpacia

Dębicki producent opon awansował na pierwsze miejsce w rankingu „Złotej Setki Firm Podkarpacia”. Przedsiębiorstwo zostało też Wiceliderem Sprzedaży Eksportowej. 

więcej »
Wizyta w salonie decyduje o sprzedaży samochodu, ale aż 80% klientów deklaruje chęć zakupu online

Branżę motoryzacyjną napędzają nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, algorytmy, automatyzacja czy elektromobilność. Zakup samochodu wciąż jednak pozostaje domeną tradycyjnego kanału sprzedaży. To wizyta w salonie samochodowym najczęściej decyduje o wyborze danego modelu, wyposażenia, ale też o byciu wiernym danej marce. Chociaż od przyszłego roku sprzedaż aut będzie możliwa całkowicie online, a 80% klientów już dziś deklaruje, że mogłoby przez internet kupić samochód, to salony dealerskie pozostaną kluczowe w procesie sprzedaży. Dlatego koncerny, poza inwestycjami w cyfryzację, muszą także stawiać na jakość obsługi klienta.

więcej »
TomTom Telematics prezentuje Asset Tracking do zarządzania flotą

Dzięki Asset Tracking firmy transportowe, budowlane i rolnicze mogą sprawdzić stan i pozycję naczep, generatorów i innych elementów wyposażenia swojej floty.

więcej »
Nowe strony internetowe Ford Trucks już dostępne

Od połowy września dla użytkowników w Polsce dostępne są już nowe strony internetowe Ford Trucks. Miłośnicy samochodów ciężarowych otrzymali do dyspozycji dwie witryny: jedną w całości poświęconą ofercie wchodzącego na rynek gracza, drugą – dedykowaną flagowemu produktowi Ford Trucks, modelowi F-MAX.

więcej »
Porsche otwiera nową fabrykę na potrzeby produkcji modelu Taycan

Wraz ze swoim pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem sportowym i zbudowanym specjalnie dla niego zakładem produkcyjnym Porsche zaczyna kolejny znaczący rozdział w historii firmy. 

więcej »
ProfiAuto startuje z cyklem regionalnych konferencji dla warsztatów

Ponad 200 uczestników wzięło udział w pierwszej Regionalnej Konferencji ProfiAuto Serwis. Wśród wielu tematów i omawianych nowości znalazły się m.in. wyniki badań dotyczących serwisów samochodowych oraz zmiany na rynku flotowym. W ramach wydarzenia odbył się również uroczysty bankiet, który poprowadził Piotr Bałtroczyk.

więcej »
Polska Grupa Motoryzacyjna na XXIX Forum Ekonomicznym o Przemyśle 4.0 w motoryzacji

Podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) wraz z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim współorganizowała panel pt. „Przemysł 4.0 w branży motoryzacyjnej. Optymalizacja produkcji”. Przed częścią panelową odbyła się prezentacja studium przypadku jednego z członków PGM - firmy FA Krosno.

więcej »
Prowadzenie własnego warsztatu. Jakim wyzwaniom trzeba sprostać?

Swój warsztat samochodowy prowadzi od blisko 20 lat. Prawie od początku związany jest z marką  Q Service. Kiedy usłyszał, że ta dostanie wsparcie światowego lidera, marki Castrol, bez wahania zdecydował się włączyć w struktury nowej sieci. O trudach codziennej pracy producent Inter Cars przeprowadził rozmowę z Tomaszem Orzechowskim, właścicielem Auto Centrum Orzechowski z Zielonki.

więcej »
BEUMER zapewnia wyposażenie nowego Europejskiego Centrum Logistyki firmy Inter Cars

BEUMER zapewnia wyposażenie nowego Europejskiego Centrum Logistyki firmy Inter Cars w urządzenia przenośnikowe oraz sortujące i dba na miejscu o płynny przepływ towarów.

więcej »
NOVOL szkoli lakierników za pomocą nowego Demobusa

Firma NOVOL od lat kładzie olbrzymi nacisk na szkolenie lakierników – zarówno doświadczonych profesjonalistów, jak i tych młodych, rozpoczynających przygodę z rzemiosłem.

więcej »