Zarządzanie i marketing

Dayco ogłosiło powołanie Ruggero Semola na stanowisko Aftermarket Director EMEA

W tej roli Ruggero Semola będzie odpowiedzialny za kierowanie wszystkimi funkcjami regionu EMEA. Do jego zadań należeć będzie planowanie strategiczne, nadzorowanie wprowadzania nowych produktów oraz odpowiedzialność za wyniki sprzedaży, aby zapewnić firmie Dayco osiągnięcie celów, zapewniając jednocześnie większą wartość dla klientów.

więcej »
Standowin iQ Cloud przenosi cyfrowe zarządzanie kolorami do sieci

Niezawodne, szybkie i wydajne, a do tego całkowicie bezprzewodowe zarządzanie kolorami dzięki nowej platformie Standowin iQ Cloud. Niemiecka marka lakiernicza Standox wspiera profesjonalne warsztaty oferując trzy różne pakiety rozwiązań do cyfrowego zarządzania kolorami.

więcej »
NEXION i STENHØJ łączą siły

Po ostatecznym porozumieniu między dwoma firmami rodzinnymi NEXION nabył 75% udziałów w GRUPIE STENHØJ. Rodzina Dyøe nadal będzie właścicielem w STENHØJ z 25-proc. udziałem.

więcej »
Przemysław Bryła prezesem zarządu Liqui Moly

Liqui Moly informuje, że 1 stycznia 2019 r. funkcję prezesa zarządu Liqui Moly Polska Sp. z o.o. objął Przemysław Bryła. Tym samym zastąpił Piotra Kasprzaka, który kierował firmą przez ostatnie 15 lat.

więcej »
Robert Bryant nowym CEO firmy Axalta

Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA) ogłosiła, że Zarząd mianował Roberta Bryanta na stanowisko CEO firmy, które objął w trybie natychmiastowym. Od października 2018 r. był on tymczasowym CEO firmy. Zapadła także decyzja, by nowy CEO Robert Bryant dołączył do Zarządu Axalta.

więcej »
Gunnar Voss von Dahlen w zespole zarządzającym Hengst Filter

Z dniem 01 listopada 2018 roku Gunnar Voss von Dahlen dołączył do zespołu zarządzającego firmą Hengst Filter.

więcej »
Kobieta dyrektorem zakładu Volkswagena we Wrześni

Christiane Engel, dotychczasowa kierownik organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, z dniem 1 października 2018 r. została nowym dyrektorem zakładu we Wrześni. Christiane Engel zmieni na tym stanowisku Ralfa Nitzschke, który będzie kierował strategicznym projektem „Kooperacje dla Volkswagen Poznań”.

więcej »
Gdzie szukać pożyczki dla przedsiębiorcy na rozwój firmy?

Klimat gospodarczy w Polsce sprzyja rozwijaniu własnej działalności gospodarczej. Zgodnie z informacjami podanymi przez GUS, pod koniec zeszłego roku liczba oficjalnie zarejestrowanych jednoosobowych działalności gospodarczych osiągnęła rekordowy poziom – aż 3 miliony. Młodzi przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na różnego rodzaju dofinansowania, które pomogą im w spłacie bieżących wydatków lub w inwestowaniu.

więcej »
Duże, niezależne warsztaty – jak im idzie?

Przedstawiciele dużych, niezależnych serwisów samochodowych deklarują, że zależy im przede wszystkim na zadowoleniu klientów i stałym poszerzaniu zakresu usług. Jak rozwija się rynek dużych warsztatów sprawdziła firma Dekra Polska w ramach trzeciej edycji konkursu „Bezpieczny Warsztat”, organizowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

więcej »
40% MŚP ogranicza nadmierną eksploatację samochodów służbowych

Według badania zrealizowanego na zlecenie Carefleet, 40,6% przedsiębiorców z sektora MŚP stosuje metody ograniczające koszty wynikające z niewłaściwego wykorzystania służbowych pojazdów przez pracowników. Najpopularniejszym sposobem jest monitoring stylu jazdy kierowców za pomocą systemu GPS. 

więcej »
Oleje i smary jako źródła oszczędności w transporcie

Środki smarne, mimo tego że stanowią jedynie małą część kosztów łącznych utrzymania firm, mogą mieć znaczący wpływ na rentowność prowadzonego biznesu. Z szacunków ekspertów Shell Lubricants, wiodącego globalnego dostawcy środków smarnych dla przedsiębiorstw transportowych wynika, że w ostatnich latach firma zapewniła swoim klientom flotowym 21 milionów dolarów oszczędności.

więcej »
Lotos i Shell podwoiły liczbę stacji akceptujących karty flotowe

Od 10 sierpnia br. karty flotowe Lotos Biznes są akceptowane również w polskiej sieci stacji paliwowych Shell. Już od ponad roku klienci flotowi Shell Polska korzystają ze stacji sieci Lotos. Shell i Lotos podwoiły w ten sposób liczbę stacji akceptujących bezgotówkowe transakcje za paliwa, zakupy w sklepach oraz myjnie.

więcej »