Zarządzanie i marketing

Leadec utrzyma dwie linie produkcji baterii

Leadec przygotowuje się do dwóch przełomowych kontraktów w dziedzinie elektromobilności. Od marca 2020 r. Leadec przejął produkcyjne utrzymanie ruchu zakładu produkującego baterie w niemieckim Kamenz. Dodatkowo ta specjalizująca się w usługach przemysłowych firma, wygrała kontrakt na całkowite produkcyjne utrzymanie ruchu linii montażowych w zakładzie w Jaworze w Polsce. Oba zamówienia zostały udzielone jednocześnie.

więcej »
Jak utrzymać warsztat w trudnych czasach?

Europa i Polska wprowadzają coraz surowsze ograniczenia w walce z pandemią koronawirusa. Dodatkowo obawy związane z zarażeniem wirusem wiele osób powstrzymują od wychodzenia z domu, przemieszczania się i innych aktywności, co jest oczywiście zrozumiałe. Odbija się to jednak na działalności szeregu gałęzi gospodarki.

więcej »
Zarządzanie warsztatem w czasie pandemii – webinar

Sytuacja epidemii COViD-19 wprowadziła w wielu warsztatach konieczność radykalnych zmian. W pierwszej fazie były one związane z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa klientów i pracowników. Obecnie głównym wyzwaniem staje się drastyczny spadek zleceń.

więcej »
CNH Industrial zawiesza montaż w związku z pandemią COVID-19

CNH Industrial poinformowała w piątek 20 marca, że ze względu na zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane zagrożeniem chorobą COVID-19 w Europie zawiesza większość operacji montażu w swoich europejskich zakładach na okres dwóch tygodni. 

więcej »
Aston Martin zawiesza produkcję we wszystkich fabrykach w Wielkiej Brytanii

Aston Martin potwierdził tymczasowe zawieszenie wszystkich operacji produkcyjnych w swoich brytyjskich zakładach zgodnie z najnowszymi instrukcjami rządu brytyjskiego w sprawie walki z COVID-19. Zawieszenie weszło w życie 24 marca we wszystkich miejscach jednocześnie.

więcej »
PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników na całym świecie

PACCAR przedstawia aktualizację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa w odpowiedzi na ostatnie zmiany popytu klientów i słabsze perspektywy dla światowej gospodarki będące konsekwencją pandemii koronawirusa.

więcej »
Spowolnienie produkcji we wszystkich fabrykach Bridgestone w Europie

Spółka Bridgestone EMIA ogłosiła 23 marca czasowe zamknięcie lub obniżenie produkcji w zakładach produkcyjnych na terenie Europy w związku z wybuchem pandemii COVID-19.

więcej »
Czyste powietrze w warsztacie z odciągiem spalin i systemem wentylacji

Praca mechanika czy lakiernika samochodowego do czystych nie należy. Do tego dochodzi konieczność wdychania różnego rodzaju substancji – często szkodliwych.

więcej »
Fabryki samochodów i części zawieszają produkcję z powodu koronawirusa

Koncerny samochodowe zawieszają produkcję w swoich fabrykach ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, efektem której jest spowolnienie w całej branży motoryzacyjnej.

więcej »
Inter Cars w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo

Firma poinformowała, że mimo ogólnej sytuacji w kraju związanej z koronawirusem, jest do dyspozycji swoich klientów. Filie Inter Cars pracują i realizują zlecenia w całej Polsce. Wszystkie procesy realizowane są na bieżąco z zachowaniem wszelkich przewidzianych procedur bezpieczeństwa, a dostawy towarów nie są zagrożone.

więcej »
Polskie fabryki Bridgestone przełączają się na zieloną energię

Koncern Bridgestone robi ogromne postępy w zakresie emisji CO2. 100% energii potrzebnej do zasilania fabryk w Poznaniu i Stargardzie będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Te działania odzwierciedlają dążenie do realizacji zobowiązania Bridgestone w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, „Our Way to Serve”, którego istotnym elementem jest troska o środowisko.

więcej »
Zrównoważony rozwój w produktach MANN-FILTER

Dzięki marce premium MANN-FILTER dla niezależnego motoryzacyjnego rynku części zamiennych, ekspert w dziedzinie filtracji, MANN+HUMMEL, oferuje nie tylko rozwiązania w zakresie czystej mobilności, lecz również filtry i opakowania produkowane w sposób zrównoważony i oszczędzający zasoby naturalne. 

więcej »
Volkswagen Poznań wytycza kolejne cele w dążeniu do neutralnej produkcji

Volkswagen Poznań w ślad za misją koncernu Volkswagen konsekwentnie realizuje ambitne cele na rzecz środowiska strategii GoToZero. Do 2050 roku Volkswagen Poznań zamierza stać się przedsiębiorstwem neutralnym z punktu widzenia bilansu dwutlenku węgla. Oznacza to, że Volkswagen Poznań przyjmuje wyzwanie dla osiągnięcia światowego kompromisu ograniczenia zmian klimatu i globalnego ocieplenia do poziomu nieprzekraczającego 2 stopni Celsjusza, ogłoszonego podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych.   

więcej »
Jak sytuacja energetyczna wpłynie na motoryzację?

Tegoroczne dane pokazują, że sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym jest coraz trudniejsza. Wiele czynników takich, jak wojny handlowe, konieczność dostosowania motoryzacji do rygorystycznych wymagań środowiskowych, a więc także konieczność gigantycznych inwestycji na przykład w elektromobilność, skutecznie wpłynęło na spowolnienie dynamiki wzrostu producentów części motoryzacyjnych. Rosną koszty pracownicze i ogólne koszty prowadzenia działalności, które powodują zmniejszanie konkurencyjności polskiego przemysłu w Europie i na świecie. Jednym z problemów wpływających na wzrost kosztów są rosnące ceny energii elektrycznej.

więcej »
eSOWA, czyli Elektroniczny System Obsługi Warsztatu

eSOWA, czyli Elektroniczny System Obsługi Warsztatu, jest nowoczesnym systemem informatycznym, który ułatwi pracę w każdym warsztacie samochodowym i sklepie motoryzacyjnym. Dzięki szeregowi przydatnych funkcjonalności pozwala na sprawną obsługę klientów i pomaga w codziennym zarządzaniu serwisem. 

więcej »
Nissan mianował nowego starszego wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu w Europie

Nissan Europe ogłosił powołanie Roela de Vriesa na stanowisko starszego wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu w Europie.

więcej »
Szkolenia i rozwój wewnątrz sieci – „Akademia Zarządzania ProfiAuto”

Efektywne zarządzanie, skuteczna sprzedaż, organizacja pracy i finansów w firmie. To niektóre z tematów poruszanych w ramach pierwszej edycji „Akademii Zarządzania ProfiAuto”. Cykl merytorycznych szkoleń skierowany był do partnerów ProfiAuto, którzy chcą działać skuteczniej na konkurencyjnym rynku i rozwijać swoją działalność. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 uczestników z 80 firm.

więcej »