To tak jak z telewizją HD. Po tym jak raz obejrzycie program w rozdzielczości HD nie będziecie już chcieli wracać do swojego starego monitora.  To przełomowe dla przemysłu motoryzacyjnego rozwiązanie zostało początkowo opracowane dla branży hazardowej i było wykorzystywane w kasynach. Teraz może się ono pojawić w Waszym samochodzie, półciężarówce czy SUVie.

Opracowany przez Delphi, trójwymiarowy klaster zwany „wyświetlaczem wielowarstwowym” umożliwia dynamiczną personalizację wyświetlaczy zainstalowanych w pojeździe i oferuje doznania wizualne nieporównywalne z tymi, jakie oferowały płaskie wyświetlacze elektroniczne.

Jak to działa? Pomyślcie o „kanapce”, w której jeden wyświetlacz został ustawiony na powierzchni poprzedniego. Taką kombinację uzyskuje się poprzez połączenie oprogramowania oraz technologii optycznych i technologii obrazowania. W ten sposób uchylono rąbek pozwalający zobaczyć genialne rozwiązania zapewniające efekt wielowarstwowości obrazu graficznego. Aby zobaczyć jak obraz ożywa nie są potrzebne żadne specjalne okulary a użytkownicy nie muszą specjalnie wytężać wzroku i nie odczuwają zmęczenia oczu.

Firma Delphi wykorzystała swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie oprogramowania, technologii wyświetlania obrazu oraz platform obliczeniowych, włączając w to między innymi przetwarzanie grafiki i projektowanie HMI. W efekcie firma zaproponowała producentom samochodów niebywałe rozwiązanie optyczne przeznaczone dla modeli z wyższej półki.
Film video jest dostępny pod tym linkiem.

Źródło: Informacja prasowa Delphi