Zestaw wskaźników z wyświetlaczem 3D MLD (Multi Layer Display) charakteryzuje się ostrym i dynamicznym obrazem odbiegający od wszystkiego, co dostępne na rynku. Udostępnia on zarówno kierowcy, jak i pasażerowi prawdziwy efekt 3D bez konieczności stosowania specjalnych okularów czy wywoływania bólu głowy i innych negatywnych skutków ubocznych.

Koncepcja łączy oprogramowanie, technologie optyczne i obrazowania, wykorzystujące dwa panele LCD, ustawione warstwowo jeden przed drugim z odstępem głębi pomiędzy nimi. Pojedyncze źródło światła podświetla obydwa panele wyświetlacza, pozwalając na to, żeby światło przechodziło od tylnego wyświetlacza do przodu. W rezultacie przednia warstwa wygląda na przeźroczystą lub półprzeźroczystą. Wrażenie wizualne jest oszałamiające bez przemęczenia wzroku, bólu głowy, zakłóceń, obniżenia ostrości obrazu czy naruszenia innych czułych punktów typowych przy oglądaniu obrazów 3D.

Wyświetlacz MLD posiada zalety związane z bezpieczeństwem. Dzięki wykorzystaniu większej głębi obrazu kierowca może szybciej otrzymać informacje o istotnych alarmach w peryferyjnym polu widzenia, a skomplikowane komunikaty (np. mapa nawigacyjna) będą łatwiejsze do zrozumienia. Dodatkowo w kontekście wyraźnie odseparowanych warstw, kierowca może odnaleźć najważniejsze w danym momencie informacje szybko, nadal zachowując dostęp do pozostałych, ważnych informacji na pierwszym planie. Właściwości te oznaczają, że MLD może zarówno obniżyć ilość czasu, w którym kierowca odrywa wzrok od sytuacji na drodze podczas, gdy stara się odczytać i zrozumieć informacje wizualne, jak i poprawić czas reakcji na ostrzeżenia - wszystko to przy obniżeniu ogólnego rozproszenia uwagi kierowcy.

Źródło: Delphi