Diagnostyka

Diagnostyka pompowtrysku

Diagnostyka i naprawa układów zasilania z pompowtryskiwaczami może stanowić nie lada problem zarówno dla niezależnego warsztatu, jak i autoryzowanego serwisu. Z uwagi na znaczny stopień ich skomplikowania proces poszukiwania usterek w obrębie systemu powinien uwzględniać wiele czynników.

więcej »
Kontrola rozrusznika

Proces projektowania współczesnych samochodów podąża w kierunku zwiększenia komfortu obsługi oraz większej niezawodności. Analogowe wskaźniki, przyciski i pokrętła odchodzą do lamusa na rzecz m.in. ekranów dotykowych.

więcej »
Bilstein z bezpłatną kontrolą zawieszenia samochodu

Firma Bilstein od czterech lat prowadzi w Polsce cykliczne kontrole mobilnym testerem zawieszenia. Pomimo uzyskania zadowalających wyników istnieje zapotrzebowanie na kontynuowanie tej akcji także w tym roku.

więcej »
Skok technologiczny

Nagły wzrost liczby komponentów elektronicznych w samochodach spowodował, że w warsztacie na próżno by szukać starych narzędzi do diagnostyki elektronicznej, chyba że ktoś zajmuje się youngtimerami.

więcej »
Okresowa kontrola zawieszenia i układu hamulcowego

Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od samego kierowcy i stanu technicznego samochodu, którym się porusza. W celu zapewnienia maksymalnej pewności na drodze każdy kierowca powinien zadbać o regularne kontrole pojazdu. Oferujące takie usługi warsztaty samochodowe koncentrują się na układach związanych z bezpieczeństwem. Nie chodzi tu wyłącznie o zapewnienie klienta o właściwym stanie technicznym jego pojazdu, ale również poprzez bezpośredni kontakt, o edukowanie i zwracanie uwagi na konsekwencje zaniedbań.

Okresowa kontrola pojazdu pod kątem właściwego prowadzenia i maksymalizacji bezpieczeństwa na drodze

więcej »
Kontrola pod kontrolą

Niewielu kierowców wie, o co dokładnie chodzi, kiedy na desce rozdzielczej zaczyna mrugać kontrolka systemu TPMS. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że jej ciągły sygnał oznacza nieprawidłowe ciśnienie w oponach, zaś mruganie – awarię systemu.

więcej »
Błyskawiczne testowanie i czyszczenie układów GDi

Urządzenie najnowszej generacji umożliwia testy zarówno bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i
wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi) w czasie krótszym niż pięć minut. Ponadto dodatkowa oferta wyposażenia do czyszczenia ultradźwiękowego pomoże warsztatom w usunięciu osadów węglowych, których występowanie jest częstym problemem dotyczącym układów GDi.

więcej »
Sieci CAN cz. 4.

Transfer danych samochodową magistralą CAN cechuje wysoka niezawodność. Jednak sporadycznie zdarzające się awarie mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Poszukiwanie usterek w takich przypadkach wymaga zastosowania diagnostyki uwzględniającej specyfikę sieci CAN danego systemu, gdyż większość nieprawidłowości w przebiegach sygnałów analizuje się z wykorzystaniem testera, oscyloskopu i multimetru.

więcej »
Działanie i diagnostyka układu szybkiego rozruchu ISS w silnikach Diesla

Oczekiwania sektora motoryzacyjnego wobec świec żarowych rosną wraz z kolejnymi generacjami silników. Dobrej jakości świece żarowe wyróżnia krótki czas grzania, małe rozmiary umożliwiające montaż w nowoczesnych silnikach, precyzyjne położenie pręta grzejnego w komorze spalania oraz odpowiednia wartość grzejna. Ta ostatnia cecha decyduje o sprawnym rozruchu zimnego silnika.

więcej »
Kontrola kół

Już w momencie przyjęcia do serwisu konieczne jest rozpoznanie nieprawidłowości związanych z kołami w sposób pewny i zrozumiały dla klienta. Należy też pamiętać, że skanery profilu opon i nowoczesne systemy pomiaru geometrii kół to dodatkowe źródło dochodów.

więcej »
Diagnosta vs. DPF

Jaka jest teoretyczna i praktyczna możliwość oceny przez diagnostę faktu wycięcia filtra DPF w samochodzie? Jakie diagnosta ma narzędzia, żeby to zbadać, jakim sprzętem mógłby jednoznacznie potwierdzić wycięcie filtra DPF? Czy za pomocą dymomierza można wykryć, że usunięto filtr DPF?

więcej »
Usterka łożyska w skrzyni biegów – przyczyny i diagnostyka

Chociaż automatyczne skrzynie biegów zdobywają coraz większą popularność w autach osobowych, manualne skrzynie to nadal powszechnie stosowane rozwiązanie w wielu rodzajach pojazdów. Ich awarie wynikają zazwyczaj z niewłaściwej eksploatacji lub – w przypadku naprawy – zastosowania części zamiennych niskiej jakości. Jedną z najczęściej występujących usterek w skrzyni biegów jest zużycie się łożyska. Jakie są przyczyny takich awarii i jak dokonać właściwej diagnostyki?

więcej »