Lakiernictwo

Lżejsze i wytrzymalsze

Dodatkowych kilogramów nie lubią nie tylko kobiety. Również w motoryzacji są one niemile widziane, gdyż przyczyniają się do wzrostu spalania, zwiększonej emisji CO2 i gorszych osiągów. Dlatego też producenci samochodów cały czas poszukują rozwiązań, które pozwoliłyby im zmniejszyć masę aut bez uszczerbku dla pozostałych właściwości.

więcej »
Spies Hecker radzi: chmurzenie

Gdy lakier bazowy zaczyna schnąć, pojawiają się pierwsze niedoskonałości. Można jednak temu zapobiec. Evgeny Khmelev, Head of Training w Spies Hecker na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, przy użyciu lakieru bazowego Permahyd® Hi-TEC 480 pokazuje, jak uniknąć efektu chmurzenia podczas renowacji lakierów metalicznych.

więcej »
Elastyczny wybór lakierów Cromax

Cromax oferuje lakiernikom duży wybór systemów lakierniczych, które umożliwiają warsztatom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) realizację różnych założeń. 

więcej »
Cromax wspiera zespół Agoria Solar Team w Bridgestone World Solar Challenge 2019

O udziale w Bridgestone World Solar Challenge 2019 zespół Agoria Solar Team poinformował podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego 3 lipca 2019 r. w belgijskim mieście Beringen. Tegoroczny pojazd, BluePoint, zaprojektowali i zbudowali studenci belgijskiego Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium. To właśnie z jego pomocą w dniach 13–20 października zespół zamierza pokonać wyczerpującą trasę po bezdrożach Australii. 

więcej »
Restauracja legendarnego modelu Mercedes-Bens 300 SL

Jeśli chodzi o precyzję i dobór koloru, Standox ma bogate doświadczenie w uzyskiwaniu idealnego efektu już za pierwszym razem. Wie o tym również Michael Plag, project manager w Mercedes-Benz Classic Center, w niemieckim mieście Fellbach. Warsztat specjalizuje się w klasycznych samochodach, a jego pracownicy polegają na fachowej wiedzy marki Standox, szczególnie gdy renowacja wymaga odnalezienia rzadkiego koloru.

więcej »
Jak uniknąć efektu chmurzenia przy renowacji lakierów metalicznych?

Gdy lakier bazowy zaczyna schnąć, pojawiają się pierwsze niedoskonałości. Można jednak temu zapobiec. Evgeny Khmelev, Head of Training w Spies Hecker przy użyciu lakieru bazowego Permahyd Hi-TEC 480 pokazuje, jak uniknąć efektu chmurzenia podczas renowacji lakierów metalicznych.

więcej »
Tajemnica tkwi w detalach

Auto detailing stał się już na tyle popularny, że doczekał się w Wikipedii hasła, którego definicja brzmi: „Zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, w celu podniesienia walorów estetycznych i użytkowych pojazdu, a także przedłużenia jego żywotności”. Nie jest to jednak wyczerpująca definicja, a na pewno nie opisuje usługi wycenianej często na kilka tysięcy złotych.

więcej »
Lakiery łatwe i trudne

Szukając winnych powstania wady lakierniczej, trzeba przeanalizować, czy produkt był aplikowany zgodnie z zaleceniami producenta i czy sprzęt użyty do lakierowania miał odpowiednie parametry. To wszystko ma wpływ na efekt końcowy, czyli kolor.

więcej »
Niech żyje cisza

Praktycznie każda naprawa blacharska jest równoznaczna z koniecznością odbudowy uszczelnienia oraz wygłuszenia samochodu, a przynajmniej jego części.

więcej »
Nowa, bardziej precyzyjna metoda lakierowania

Audi testuje nową, w założeniu bardziej precyzyjną metodę lakierowania nadwozi, w której możliwe będzie nakładani kontrastowych kolorów w jednym procesie. Ta unikalna w branży lakierniczej metoda ma docelowo pozwolić zaoszczędzić czas oraz materiały wykorzystywane podczas lakierowania.

więcej »
Bez kitu

Pokrywanie miejsc łączenia cyną ma w porównaniu do wypełniania masami poliestrowymi wiele zalet. Pierwszą z nich jest wzmocnienie łączonego miejsca, drugą – jego uszczelnienie, a trzecią – zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni blachy. Ponadto nie ma ryzyka pękania szpachlówki, ponieważ cyna będzie się odkształcać razem z blachą, na którą została nałożona.

więcej »
6 sposobów na lepsze zarządzanie kolorami

Cyfrowe narzędzia kolorystyczne, np. ColorDialog Phoenix, upraszczają i przyspieszają pracę warsztatów lakierniczych. Co więcej, są intuicyjne i łatwe w obsłudze, a uzyskiwanie rezultaty można w kilku prostych krokach dodatkowo zoptymalizować.

więcej »