Naprawy mechaniczne

Profesjonalna wymiana przedniej szyby w samochodzie osobowym

Wymiana przedniej szyby samochodu tylko pozornie wydaje się być trudnym zadaniem. Posiadając i stosując odpowiedni system, każdy mechanik samochodowy jest w stanie prawidłowo wkleić przednią szybę. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona elementem konstrukcyjnym karoserii i od prawidłowego wykonania tej usługi zależy bezpieczeństwo użytkownika pojazdu. Nie wolno więc zaniedbać żadnej z wymaganych czynności, które są przewidziane przez wykorzystywany w warsztacie system. Każdy etap należy wykonać z należytą starannością, trzymając się przy tym zaleceń wykorzystywanej w procesie chemii technicznej i zgodnie ze sztuką. Ekspert firmy Würth Polska, Krzysztof Wyszyński, podpowiada, jak powinna wyglądać profesjonalna wymiana szyby samochodowej przy pomocy systemu Würth Perfect Repair.

więcej »
Instrukcja montażowa amortyzatorów osi przedniej Ford C-Max

Ford C-Max [03-10] to popularny samochód jeżdżący po drogach całej Europy. Wymiana amortyzatorów osi przedniej w tym modelu pojazdu może przysporzyć wielu problemów, a popełnione błędy mogą skutkować uszkodzeniem amortyzatora oraz elementów współpracujących. Poniższa instrukcja opisuje dokładnie czynności, które należy wykonać podczas prac naprawczych w trakcie demontażu i montażu kolumny amortyzatora w osi przedniej. Odpowiednia procedura naprawcza zalecana przez producenta pojazdu jest niezbędna dla prawidłowego działania i funkcjonowania całego zespołu tłumiąco-resorującego. Przewidywany czas wymiany amortyzatora na jedną stronę w samochodzie Ford C-Max [03-10] wynosi około 1 h i 20 min.

więcej »
Najbardziej absurdalne, samodzielne naprawy samochodów

Oszczędność, potrzeba chwili i źle pojęta pomysłowość – decydują o tym, że właściciel samochodu postanawia wejść w rolę mechanika. Czasem się to udaje, ale zwykle skutkuje koniecznością odwiedzenia warsztatu. Bywają jednak przypadki wymykające się wszelkim klasyfikacjom. Eksperci największej polskiej sieci warsztatowej przygotowali zestawienie najbardziej absurdalnych „samo-napraw”, które finalnie musieli korygować mechanicy.

więcej »
Jak zadbać o dobrą widoczność na drodze i sprawne oświetlenie?

Następujące z wiekiem pogorszenie wzroku jest procesem naturalnym, potrafimy jednak skutecznie niwelować jego objawy. Podobną analogię można przypisać do oświetlenia pojazdu, ale w tym przypadku przykładamy do tego mniejszą wagę.

więcej »
Na co należy uważać podczas serwisowania układu A/C?

Podczas profesjonalnego serwisowania układu klimatyzacji należy zwracać szczególną uwagę na postępowanie zgodne z właściwymi procedurami naprawczymi oraz stosowanie wysokiej jakości części zamiennych. Wyzwaniem podczas wykonywania badań diagnostycznych jest zidentyfikowanie konkretnych źródeł problemów, które są przyczyną zaistniałej awarii układu.

więcej »
Czy opłaca się samodzielnie naprawiać samochód?

Czy w dzisiejszych czasach samodzielne naprawy samochodów mają sens ekonomiczny? Czy są dla nich alternatywy?

więcej »
Płukanie i odpowietrzanie układu chłodzenia po awarii pompy wody

Właściwa praca układu chłodzenia jest kluczowa z punktu widzenia poprawnej pracy silnika. W szczególnych przypadkach może on jednak zostać zanieczyszczony innymi płynami eksploatacyjnymi lub ciałami obcymi będącymi wynikiem usterek. W takiej sytuacji należy przepłukać układ chłodzenia specjalnym roztworem oraz odpowietrzyć go. W nowoczesnych silnikach nie obędzie się także bez wymiany kilku podstawowych elementów.

więcej »
Najczęściej popełniane błędy podczas samodzielnych napraw

Teoretycznie wystarczą dobre chęci, żyłka majsterkowicza i internetowe poradniki z serii „zrób to sam”. W praktyce często okazuje się, że samodzielna zabawa w mechanika wcale nie jest prosta, a wizyta u profesjonalisty i tak będzie konieczna. Eksperci jednej z największych polskich sieci warsztatowych przygotowali zestawienie pięciu pozornie prostych napraw samochodowych, których lepiej nie wykonywać samodzielnie.

więcej »
Przegląd techniczny samochodu. Co musisz wiedzieć o okresowym badaniu Twojego pojazdu?

Przegląd samochodu jest nieuniknionym obowiązekiem każdego kierowcy. Przeprowadza się go w celu  sprawdzenia, czy każdy poruszający się po drogach pojazd jest sprawny, oraz czy jeżdżenie nim jest w pełni bezpieczne dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. W wielu przypadkach, przejście kontroli technicznej samochodu jest tylko formalnością.

więcej »
Na powietrze

Jedną z metod ułatwienia pracy w serwisie samochodowym jest zastosowanie dużej liczby narzędzi z napędem pneumatycznym. Już samo porównanie liczby obrotów grzechotką ręczną w ciągu jednej minuty z liczbą obrotów wykonywaną grzechotką pneumatyczną nasuwa właściwy wniosek. Wynik to około 60 do 360.

więcej »
Wakacyjne wyjazdy samochodem obciążają pracę amortyzatorów. Jak o nie zadbać i na co zwracać uwagę?

W trakcie codziennej eksploatacji samochodu nie zawsze dostrzeżemy nieprawidłowości w pracy amortyzatorów. Czynnikiem uwypuklającym te objawy może być większe obciążenie pojazdu podczas wakacyjnych podróży.

więcej »
Samodzielna wymiana żarówki w samochodzie

Każdy samochód powinien posiadać sprawne oświetlenie, gdyż ma ono kolosalny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Zarówno za dnia, jak i po zmroku poszczególne światła czynią pojazd lepiej widocznym i odpowiednio wcześnie sygnalizują zamiary i postępowanie osoby siedzącej za kierownicą. Dlatego niezależnie od tego czy chodzi o prywatne auto, czy też wybrany model z wypożyczalni, każda osoba posiadająca uprawnienia do kierowania samochodem powinna upewnić się, że oświetlenie działa poprawnie. 

więcej »