BASF tworzy nowy kierunek kształcenia zawodowego

© BASF

Udostępnij:

Klasa monter mechatronik w BASF, stworzona we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej ruszy w nowym roku szkolnym.

Klasa monter mechatronik w BASF będzie miała charakter dualny, co oznacza, że część zajęć będzie odbywała się w szkole, a część w fabryce katalizatorów BASF Polska w powiecie średzkim.Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zawodu oprócz wiedzy merytorycznej, uczniowie będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i zapoczątkować karierę w wiodącej firmie chemicznej na świecie. BASF uczniom swojej klasy patronackiej oferuje szeroki pakiet benefitów w tym transport do zakładu, dodatkowe zajęcia z języków obcych, wymianę zagraniczną oraz wspieranie dalszego kształcenia. Edukacja zostanie uwieńczona podwójną certyfikacją: polską oraz niemiecką (obydwa egzaminy przeprowadzane będą w języku polskim).

Średzki zakład produkcji katalizatorów BASF został otwarty w lipcu 2014 roku, aktualnie zatrudnia ok. 400 osób. Pochodzące z zakładu katalizatory wykorzystywane są przez producentów samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, w celu spełnienia wymagań norm emisji spalin Euro 6/VI.

Źródło: BASF

Udostępnij:

Drukuj
aE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również