Dlaczego Twój warsztat powinien wybrać części marki Starline?

części zamienne Starline © Elit

Udostępnij:

Starline, czyli marka własna ogólnopolskiej sieci hurtowni ELIT Polska, działa na rynku europejskim od 1999 roku. Obecnie posiada ona przedstawicielstwa handlowe w 19 krajach Starego Kontynentu. Strategią marki jest oferowanie produktów wysokiej jakości za przystępną cenę, która pozwala warsztatom samochodowym dbać o marżę a z drugiej strony, zapewnia zadowolenie klientów i nie naraża firmy na reklamacje.

Marka Starline obejmuje obecnie 50 linii produktów, które pokrywają ponad 90% części zamiennych do samochodów osobowych. Starline oferuje również części zamienne do motocykli i samochodów ciężarowych. W magazynie centralnym znajduje się blisko 40,000 pozycji części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatowego, które dostarczane są do klientów kilka razy dziennie, przy zastosowaniu zaawansowanej logistyki. Na rynku polskim, wyłączonym dystrybutorem marki jest firma ELIT Polska, będąca częścią grupy LKQ Europe - wiodący dystrybutor części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatowego w naszym kraju. Spółka dysponuje trzema magazynami głównymi w Dębicy, Krakowie i Wrocławiu oraz 50 filiami w innych miastach. 

„Produkcja części zamiennych marki Starline zapewniona jest przez renomowanych dostawców z Europy i z innych kontynentów, którzy posiadają duże doświadczenie w zakresie wybranych produktów. Popularność naszej marki nadal rośnie, o czym świadczy 10 milionów pozycji sprzedawanych rocznie. Szczególnie intensywnie rozwija się asortyment elementów układu hamulcowego, zawieszenia, części eksploatacyjnych, elektrycznych, płynów oraz olejów silnikowych” – mówi Andrzej Ohirko, Product Management Team Leader w ELIT Polska.Ważną grupą produktową w portfolio marki są także akumulatory samochodowe. Oferta Starline obejmuje akumulatory o najczęściej używanych pojemnościach - od 35 Ah do 225 Ah, przeznaczone do samochodów osobowych, użytkowych i towarowych. Ze względu na zastosowanie technologii wapniowej (Ca/Ca), charakteryzują je wyłącznie małe spontaniczne wyładowania, a ich działanie jest bezobsługowe i ekologiczne. Inną grupą produktową, o jakiej warto wspomnieć, są katalizatory i filtry cząstek stałych. Jakość katalizatorów Starline została zweryfikowana i certyfikowana jest zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Asortyment obejmuje 1600 rodzajów katalizatorów (katalizatory z precyzyjnym przeznaczeniem dla danego typu pojazdu), 30 typów uniwersalnych konwerterów katalitycznych i ponad 130 filtrów cząstek stałych.

Główne korzyści dla warsztatu samochodowego, korzystającego z marki Starline to:

  • Wysoka jakość produktów w przystępnej cenie, przekładająca się na zadowolenie klientów i dalsze polecenia warsztatu
  • Możliwość wypracowania stosunkowo dużej marży na sprzedaży części
  • 90% pokrycie rynku samochodów osobowych
  • Szeroki asortyment w ramach różnych grup produktów
  • Trzy lata gwarancji i pełne wsparcie techniczne
  • Możliwość uzyskania materiałów reklamowych oraz elementów identyfikacji wizualnej warsztatu
  • Katalog online z wygodnym doborem referencji do konkretnego samochodu
  • Łatwa dostępność marki w Polsce i możliwość wynegocjowania indywidualnej oferty


Więcej informacji na temat marki Starline można znaleźć na stronie: https://www.starline-parts.com/?lang=pl oraz w filiach hurtowni ELIT Polska. 

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również