Elon Musk zapowiada ASO Tesli w Polsce i kolejne ładowarki Supercharger

tesla, ładowanie © Pixabay

Udostępnij:

Chociaż samochodów elektrycznych na polskich drogach cały czas przybywa, o czym informowaliśmy w ostatnim liczniku elektromobilności, to tych najpopularniejszych elektryków ze Stanów Zjednoczonych wciąż jest jak na lekarstwo. Oczywiście chodzi o samochody Tesli, których jednak może przybyć zgodnie z zapowiedziami Elona Muska o nowych autoryzowanych stacjach obsługi tych pojazdów (ASO) oraz wielu ładowarkach typu Supercharger. 

Amerykański miliarder w swoim stylu o wszystkim poinformował na swoim Twitterze. Odpowiedział on na publikację serwisu Clean Technica, która dotyczyła stanu elektromobilności we Wrocławiu, twierdząc, że "jeszcze w tym roku w Polsce pojawią się autoryzowane stacje obsługi Tesla Service Centers i wiele ładowarek Supercharger".

© Twitter

W tej chwili w Polsce działają tylko cztery ładowarki typu Supercharger, które znajdują się w: Katowicach, Poznaniu, Ciechocinku oraz Kostomłotach pod Wrocławiem. Jak podaje serwis tvn24bis, kolejne ładowarki Tesli mają pojawić się w: Ostrowi Mazowieckiej (mazowieckie), Rzeszowie (podkarpackie), Sieradzu (łódzkie) oraz w Strykowie (łódzkie). Niedawno został też otworzony pierwszy autoryzowany Tesla Service Center, będący częścią większego serwisu przy ulicy Powsińskiej w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami Muska ten stan rzeczy ma się jednak zmienić jeszcze w tym roku.Według danych IBRM Samar po polskich drogach porusza się ponad 400 samochodów Tesli i są to głównie limuzyny Model S. Poprawa infrastruktury dla tych samochodów mogłaby zwiększyć ich liczbę na krajowych drogach oraz pozytywnie wpłynąć na popularność elektromobilności w Polsce.Źródło: tvn24bis

Udostępnij:

DrukujaE
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również